Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B6 Black dB Devil :D


reikeb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ^_^

Znalazłem w końcu chwile po ponad roku na opisanie w skrycie mojego systemu car audio który jest zrobiony głównie w kierunku zawodów dla ciśnieniowców ale też sprawdza się do słuchania na co dzień :hyhy:

A więc tak, zacznę od serca systemu czyli jednostki sterującej którą jest Alpine CDA 9887R, radio wskoczyło z poprzedniego auta gdyż mam do niego sentyment i pewnie zostanie u mnie aż padnie :wink: radyjko prezentuje się następująco :

img4488t.jpg

Kolejnym krokiem było oczywiście położenie okablowania :wink2: sygnałówki oraz skromne zasilanie :hyhy:

img4567a.jpg

img4566e.jpg

img4505x.jpg

img4506g.jpg

img4504wv.jpg

Następnie przyszła pora na wygłuszenie całego bagażnika, klapy uraz umiejscowienie dodatkowego akumulatora Holywooda 20Ah :

img4507ot.jpg

img4508q.jpg

img4564wz.jpg

img4509i.jpg

img4500h.jpg

img4670td.jpg

Po tych zabiegach trzeba było się wsiąść za rozmieszczenie wszystkiego jakoś w bagażniku oraz ogarnięcie skrzyni pod głośnik niskotonowy AudioQue 15'' który jest zasilany wzmacniaczem Oriona HCCA-D5000 :wsciekly:

Przy montażu skrzynie oczywiście nie wziąłem pod uwagę małego otworu bagażnika wiec trzeba było sobie radzić inaczej i pasować skrzynie przez środek auta :help: A oto pierwsze przymiarki skrzyni na zawody :

img4577ed.jpg

img4578.jpg

Jako że skrzynia pod zawody zajmuje cały bagażnik praktycznie postanowiłem stworzyć jeszcze trochę mniejszą do słuchania na co dzień i wyszło to tak :

img4653e.jpg

img4669bn.jpg

Sekcja niskotonowa była już prawie na gotowo wiec kolejnym krokiem było zajęcie się przednim systemem na który został wybrany system odseparowany hertza HSK 165mm plus stary ale jary wzmacniacz Philipsa który z czasem pójdzie na wymianę, drzwi zostały oczywiście odpowiednio przygotowane i wygłuszone :hyhy: :

p1221435.jpg

dscn0524vo.jpg

dscn0525a.jpg

dscn0527a.jpg

Puki co to by było na tyle :wink:

Z planów na przyszły rok jest wykończenie skrzyni na zawody, zmiana wzmacniacza na przedni system oraz orionka na coś innego :hyhy: Dla zainteresowanych ORION jest na sprzedaż :hyhy:

POZDRAWIAM :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etam wystarczy toche chęci i jak coś sie chce zrobić to idzie zrealizowac :D tylko trzeba postawić sobie cel ;) ale jak śmigam na zawody to jest zdziwienie że sedan i to audi tyle gra :D a na przyszły rok jest juz troche inny plan :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka moc z zestawu wyciagnales ? Bo widzę ze tubą konkret:kox: nie chciałeś zrobić cos bardziej przyziemnego by nie tracić tyle miejsca w bagażniku, czy nie robiło cie to?:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka moc z zestawu wyciagnales ? Bo widzę ze tubą konkret:kox: nie chciałeś zrobić cos bardziej przyziemnego by nie tracić tyle miejsca w bagażniku, czy nie robiło cie to?:decayed:

Hmm jak potrzebuje bagażnik to po prostu wyciagam wsio i tyle :D

Co do mocy to chodzi Ci o dB ? :D Jak tak to w tym roku na AMS Skaryszew udało mi sie strzelić 144,4dB ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten akumlator to tak cały czas w tym styropianie? Zrób mocowanie do akumlatora . Ja bym jakoś ten wzmacniacz osłonił. Dał plexe lub ładnie zabudował bo tak to nie masz bagaznika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest przekrój kabla zasilającego? Bo wygląda na konkretny :decayed: Bagażnik ładnie wygłuszony, w środku ciśnienie pewnie nie do wytrzymania :) Dostęp do koła nie jest utrudniony? :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten akumlator to tak cały czas w tym styropianie? Zrób mocowanie do akumlatora . Ja bym jakoś ten wzmacniacz osłonił. Dał plexe lub ładnie zabudował bo tak to nie masz bagaznika :)

Powiem Ci ze jeźdze juz 2 lata tak z tym akumulatorem i elegancko sie trzyma :) ale na przyszly rok daje jak dobrze pójdzie jeden duży żelowy akumulator wiec tam mam zamiar zrobić sobie schowek :) Wzmacniacz jest zabudowany co widać na zdjęciu z podświetleniem :)

Jaki jest przekrój kabla zasilającego? Bo wygląda na konkretny :decayed: Bagażnik ładnie wygłuszony, w środku ciśnienie pewnie nie do wytrzymania :) Dostęp do koła nie jest utrudniony? :hi:

Przekrój głownego zasilania to 95mm2 i przy drugim aku rozchodzi sie na 2x50mm2 :) Co do wygłuszenia jest fajny efekt bo praktycznie nic nie drga i na zewnątrz mało słychać a w środku sajgon :D

Po wygłuszeniu jest odczówalna róznica?

Powiem Ci że po wygłuszenia jak dla mnie jest spora różnica, jest dużo lepszy bass i ogólnie dzwiek sie poprawił, nie trzeszczy nić w boczku :)

Całkiem niezle :)

Dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po wygłuszeniu drzwi słyszysz jakąs róznicę w wyciszeniu auta? Chodzi mi o dźwięki dochodzące z ulicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czy te wygłuszenie to musi byc zrobione jakoś super dokładnie, ze kazdy centymetr ma byc wygluszony żeby był efekt? Sam się nad tym zastanawiam tylko czy ten efekt faktycznie da się odczuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie wygłuszyłem bagażnik, efekt mnie zadawala. robiłem to pod kątem wyciszenia, a nie audi. Na drgające blachy posżła mata STP, ale tylko na większe fragmenty blach, nie na kazdy cm. A potem na całość poszło poroso

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po wygłuszeniu drzwi słyszysz jakąs róznicę w wyciszeniu auta? Chodzi mi o dźwięki dochodzące z ulicy.

Czy z zewnątrz dzwieki wyciszyło n ie jestem w stanie powiedzieć, choć wydaje mi się że odrobinę na pewno :)

I czy te wygłuszenie to musi byc zrobione jakoś super dokładnie, ze kazdy centymetr ma byc wygluszony żeby był efekt? Sam się nad tym zastanawiam tylko czy ten efekt faktycznie da się odczuć.

Nie musi być dokładnie choc jak będzie to efekt będzie lepszy.

Przekrój głównego zasilania to 95mm2 .. To mnie zastanawia. Nie słyszałem o takim krze przekroju kabla.

To popatrz w przekrojach kabli spawalniczych to na pewno znajdziesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czy te wygłuszenie to musi byc zrobione jakoś super dokładnie, ze kazdy centymetr ma byc wygluszony żeby był efekt? Sam się nad tym zastanawiam tylko czy ten efekt faktycznie da się odczuć.

duzo daje wygluszenie... miałem w ibizie , w audi nie chce mi sie robic juz. ale przednie głosniki duzo lepiej grały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz w bagażniku akumulator żelowy to przez całe auto nie było sensu dawać takiego grubego kabla. Ale jak kto woli. Zastosowałeś przekaźnik rozłączający 2 aku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz w bagażniku akumulator żelowy to przez całe auto nie było sensu dawać takiego grubego kabla. Ale jak kto woli. Zastosowałeś przekaźnik rozłączający 2 aku?

Ten drugi mały akumulatro można powiedzieć że robi za kondensator i rozgalęzienie, dla tego do niego idzie kabel 95mm2 i rozchodzi sie na 2 "+" i "-" bo takie zasilanie potrzebuje wzmacniacz. Nie mam przekaźnika na 2 akumulator choć zastanawiałem się nad tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...