Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szkoda parkingowa pijany kierowca zbiegł są świadkowie i dane kierowcy.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój teść miał zdarzenie na zaparkowany jego pojazd najechał pijany kierowca, przerysowal cały bok auta. Było 2 świadków kierowcę świadkowie zatrzymali był pijany . Teść poszedł na parking dowiedział się o dane kierowcy zadzwonił na policję a w tym czasie pijany sprawca sobie do domu poszedł. Ja to bym gosciowi szczękę złamał i zmusił di przyjazdu policji.. Policja kazała tesciowi zgłosić się do swojego ubezpieczyciela spisała świadków i tyle. Sprawa trafi do sądu a moje pytanie brzmi kiedy dostaniemy kasę na naprawę auta? I z czyjego OC to pójdzie że sprawcy czy funduszu gwarancyjnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie ma wątpliwości odnośnie osoby sprawcy-kierującego, to myślę, że wypłata ubezpieczyciela sprawcy to kwestia czasu ( być może do czasu prawomocnego orzeczenia ), natomiast jeżeli będzie uznane, że sprawca oddalił się i jest podejrzenie o alkohol, to możliwe, że ubezpieczyciel wystąpi do niego z roszczeniem zwrotu kosztów w związku z niedotrzymaniem warunków umowy OC ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak średnio policja doradziła. Powinni udostępnić Twojemu teściowi dane polisy sprawcy. Chyba, że teść ma AC to może zgłosić ze swojej polisy z regresem do sprawcy i po odzyskaniu kasy od TU sprawcy przywrócą mu zniżki ale takie rozwiązanie ma sporo wad. 1. Szkoda likwidowana jest według OWU AC a nie według ustawy co oznacza mniejszy zakres odpowiedzialności (nie można z AC rościć o koszty holowania albo o samochód zastępczy) no i jak ma słabe AC to mogą być pomniejszenia na częściach itp itd. Można potem rościć o zwrot tych potrąceń w TU sprawcy ale to dochodzi kupa zabawy i zmarnowanego czasu. Najlepiej zgłosić od razu z OC sprawcy ale to rozwiązanie też ma wadę - ubezpieczalnia czekałaby z wypłatą do prawomocnego wyroku sądu. Niestety czekają nawet w takich sytuacjach gdzie sprawa trafia do sądu nie w celu ustalenia sprawcy tylko za to że sprawca był pod wpływem. Ciekawe czy w tym przypadku policja w ogóle udała się do tego sprawcy żeby go przebadać na trzeźwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczelac do ludzi moga wpasc moga do mieszkania o 5 rano ale procedury:polew: mogl sobie wychlac po wypadku jak sprawca wypadku na budowie dworca w poznaniu zabil czlowieka spierdol...ł z miejsca i twerdzil ze napil sie zeby odsresowac ...polacy:grin:i co mu zrobia nic>>>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną sytuację a mianowicie zahamowałem na szlag bo kolesiowi co jechał przede mną ktoś wymusił i ten co jechał za mną w je.ał mi do tyłu i jeszcze mnie wciś do tego auta co stało przede mną. Oboje sobie pojechali jakby nigdy nic (pewnie byli %) na szczęście zdążyłem spisać numery i zgłosiłem to na policji, sprawa ciągnie sie już dwa miesiące. koleś przyznał sie do winy ale, żeby ubezpieczalnia wypłaciła mi kase to musi sąd przyznać mu wine.. i tak sobie będę czekał nie wiadomo ile jeszcze ;/ chwała Bogu, że miałem tylko zderzaki uszkodzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast biadolić zoriętujcie się, czy przypadkiem sąd nie wydał wyroku nakazowago w sprawie i np wyrok ten już się uprawomocnił. Jako poszkodowanemu przysługuje prawo wglądu w akta jak i też do odpisu. Więc może deny powinieneś zadzwonić do sekretariatu sądu i dowiedzieć się, czy przypadkiem sprawa nie jest już zakończona. Potem z kwitem do ubezpieczyciela. Jak byś się w sprawie ustanowił oskarżycielem posiłkowym to by Cię sąd informował, a jak nie to nie ma takiego obowiązku. W firmie ubezpieczeniowej aby się dowiedzieć z wiadomych przyczyn nikt się nie spieszy. Jak się człowiek wokół własnej sprawy nie zakręci to nie będzie jej miał załatwionej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...