Miejsce na sub w sedanie?

Witam,

Jak to jest, posiadam miejsce w tylnej półce na jeden głośnik, tak po lewej stronie. Czy ktoś z Was posiada fabryczny sub w sedanie? Z jakim radiem? Jak to jest podłączone? Pozdrawiam

Też mam tam dziurę po głośniku. Ktoś go wyjął. Na środku mam też wtyczkę jakąś.

Jak masz wzmak w bagażniku po prawej stronie pod tapicerką to masz aktywny tył. Ktoś po prostu chyba wyjął Ci tego subwoofera z tylnej półki. Taki jak podałeś w linku z allegro pasowałby. Przednie głośniki podłączone są pod radio, a te w tylnych drzwiach i półce pod ten wzmak z bagażniku.

A jeśli chodzi o radia z aktywnym tyłem to na pewno 2 din'owe Symphony II (mam takie u siebie :wink:), RNS-D,E oraz 1 din'owy Concert II - którego pewnie poprzedni właściciel zastąpił nie ori radiem.

Ja miałem instalację pod nie ori radio. Ale dołożyłem sobie subwoofer i wzmacniacz ori. Podłączyłem tak jak w oryginale i gra całkiem ładnie. Jeśli bys miał kupować głośnik niskotonowy, to proponuję nowy w serwisie, bo jest w podobnej cenie. Chyba, że BOSE no to już raczej allegro, bo ceny kosmos w serwisie. Tylko ja kupowałem w skodzie, a w audi nie wiem jak, ale pewnie drożej.

Myślałem że sub w bagażniku to standard a coś więcej to BOSE. Myślałem że mam najuboższą wersję bo mam radio chorus II (na kasety:facepalm:) ale 10 głośników czyli po wysoko i niskotonowym w każdych drzwiach, głośnik w przednim podszybiu i suba w bagażniku. I oczywiście wzmacniacz pod prawym boczkiem. I to miałem w standardzie, dołożyłem tylko ori zmieniarkę do schowka.

Przy BOSE masz inne głośniki i wzmacniacz. Ilość i umiejscowienie jest takie same jak w standardzie z aktywnym tyłem.

A miałeś już półkę z otworem i maskownicą, czy wymieniałeś półkę lub robiłeś sobie sam otwór w półce?

Znalazłem kiedyś coś takiego:

DIY: B6/B7 Replacing stock sub woofer

Osobiście jestem zainspirowany takim rozwiązaniem:

IMG00123-20100803-1750.jpg

audi a4 b6 10'' custom sub box

:: a4mods.com :: - The Premiere Audi A4 Modification Guide and Pictures Library

a tu już gotowe można kupić za granicą:

06 - 08 B7 Audi A4 Sedan 10 Inch Perfect Fit Subwoofer Enclosure

Na razie zrobiłem tylko odlew wnęki prawej z żywicy i maty szklanej. A wygląda to tak:

1f3edb20524a9f7am.jpg

Muszę jeszcze zrobić przód, ale czasu brakuje. Mam tylko wątpliwości co do przedostawania się dźwięku z bagażnika do kabiny. W sedanie bagażnik jest chyba bardziej "oddzielony" od kabiny niż jak to ma miejsce w avancie. Ale jak projekt zakończę to dam znać jak to działa.

Jak nie chcesz sam się bawić to firma basser robi takie dedykowane obudowy do różnych modeli aut. Montowanie głośnika w półce jest bez sensu bo trzeba wtedy dorobić do niego skrzynie, bez obudowy nie będzie poprawnie pracować.

No niestety ale do B6/B7 nie robią takich obudów.

Wiosną jak się przymierzałem do zakupu to dzwoniłem do nich i stwierdzili że żaden problem maja wymiary tylko trzeba poczekać do dwóch tygodni. I wiadomo cena trochę inna.

Po za tym jest kwestia jak to gra w tej półce. Kiedyś zadałem takie pytanie na naszym forum i opinie były różne z przewagą, że lepiej zrobić skrzynię w bagażniku. Ale ilu ludzi tyle opinii.

ZBIGOK

Tzn od bagażnika masz otwór na suba, ale od góry nie wycinałem żadnego otworu, bo nie ma takiej potrzeby. Głośnik widać tylko w bagażniku, a od środka normalnie masz półkę ale bez żadnej dziury.

gregor_gg nie myślałeś o zakupie półeczki PÓŁKA TYLNA AUDI A4 B6 2001-2005 ROK SEDAN (2738509620) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Jeszcze mam pytanie, czy to nie robi jakiegoś niepotrzebnego rezonansu, warczenia?