Skocz do zawartości
IGNOROWANY

naprawa buzera głośnika sygnału dzwiękowego powiadomień


MENTOS

Rekomendowane odpowiedzi

Naprawa Głośniczka sygnalizatora nie włączonych świateł/rezerwy ( GONG )

Jeśli wysiadasz z samochodu i po wyjęciu kluczyka przy włączonych światłach nie masz sygnału dźwiękowego,

lub przy rezerwie po przekręceniu nie ma sygnału to powinieneś spróbować tego:

Żeby się jeszcze upewnić podpinamy Vag i testujemy wyjścia w liczniku, a dokładniej 666 GONG

image.jpg

jeżeli nie słychać sygnału zabieramy się do pracy.

Najpierw ściągamy plastik maskujący śrubki, pociągnąć delikatnie do góry i do siebie

image.jpg

Odkręcamy śrubeczki które się nam pokazały

image.jpg

I teraz wyciągamy całe zegary ciągnąć do siebie - tylko bez nerwów.

Po wyciągnięciu odłączamy kostki i kable

image.jpg

Teraz wyciągamy na zewnątrz całe ustrojstwo, najlepiej tędy.

image.jpg

Zwalniamy wszystkie widoczne blokady tak jak na poniższym zdjęciu wokół tak żeby dostać się do środka

image.jpg

Tu widać stary zepsuty buzer głośnik czy gong jak kto woli

image.jpg

A zamiast zamawiać na aledrogo czy kupować w sklepie nowy bierzemy stary telefon stacjonarny i wyciągamy z niego głośnik z słuchawki

image.jpg

A tu widać że pasuje jak oryginał

image.jpg

kable przeciągamy tylnymi kanalikami i lutujemy po lewej lub po prawej stronie jak komu lepiej

image.jpg

I składamy wszystko w odwrotnej kolejności

image.jpg

Dla sprawdzenia można podłączyć kompa i odpowiednim programem przetestować wyjście 666 (gong),

lub po prostu włączyć światła i wyciągnąć kluczyk ze stacyjki

Wszystko robicie na swoją odpowiedzialność

Miłej zabawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam co jest u mnie upalone... Mam gongi od kontrolek np rezerwa baku. Ale już nie mam gonga od nie wyłączonych lamp.

koledzy niby piszą że są dwa różne głośniki, drudzy ze jeden i ten sam, inni jeszcze piszą o uszkodzonej krańcówce - ale z kolei lampka działa prawidłowo...

Może ktoś jednoznacznie powiedzieć czy jest jeden czy dwa głośniki, i co jeszcze sprawdzić?

Autko to 1,6 przedlift z 1995 bez Fis'a...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam co jest u mnie upalone... Mam gongi od kontrolek np rezerwa baku. Ale już nie mam gonga od nie wyłączonych lamp.

koledzy niby piszą że są dwa różne głośniki, drudzy ze jeden i ten sam, inni jeszcze piszą o uszkodzonej krańcówce - ale z kolei lampka działa prawidłowo...

Może ktoś jednoznacznie powiedzieć czy jest jeden czy dwa głośniki, i co jeszcze sprawdzić?

Autko to 1,6 przedlift z 1995 bez Fis'a...

jeden

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie znajdę jakieś informację na temat wymiany tego głośniczka w A4 B6 ?? Bo nie mam dzwięku włączonych świateł jak również sygnalizacji rezerwy. Podajcie może jakiś link bo nie mogę znaleźć a wiem że gdzieś kiedyś mi wpadł taki temat w oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale sam buzzer nie jest na jednym bezpieczniku a wszystko działa. Buzzer jest gdzieś w zegarach a jak zegary działają to nie wina bezpiecznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zaciekawiony rozebrałem dziś zegary i u mnie to troszkę inaczej wygląda, sygnalizator jest za wskaźnikiem paliwa, dochodzą do niego dwa druty, a na końcu ich jest mały uklad i za cholerę nie mogę go odpalić.

U mnie jest tak samo, buzzer jest za wskaźnikiem paliwa, żeby podłączyć nowy, trzeba po prostu podpiąć jeden kabelek buzzera do jednego drucika a drugi kabelek buzzera do drugiego drucika, bez znaczenia który gdzie podepniesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jest w stanie powiedzieć jaki buzzerek musze kupic do A4 1996 rok????

Może ktoś to przerabial i za jednym wymontowaniem licznika to zalatwię :P

pomoże ktoś???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś u siebie wymieniałem i wykorzystałem do tego zwykły tweeter (głośnik wysokotonowy) z głośników samochodowych, które przewracały się w garażu ;) Na allegro są śmiało do kupienia takie buzzery, np ten: BUZER 12V BRZĘCZYK BUZZER SYGNALIZATOR PISZCZYK (3007920462) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie znajdę jakieś informację na temat wymiany tego głośniczka w A4 B6 ?? Bo nie mam dzwięku włączonych świateł jak również sygnalizacji rezerwy. Podajcie może jakiś link bo nie mogę znaleźć a wiem że gdzieś kiedyś mi wpadł taki temat w oko.

dZis zauważyłem u siebie ze buzer/gong mi siadł....wyszedłem do sklepu...wracam a tu swiatła zapalone....mowie q..a nic nie piszczalo....

wsiadam wlaczam swiatla otwieram drzwi i ciiisza....

Jeste mciekaw jak to z wymiana w A4B6 wyglada bo cos sie mnie wydawalo ze gdzies pod kierownica to cholerstwo kiedys widzialem....acz kolwiek moge sie mylic :/

Znalazł ktoś na to jakiś sposób ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmujesz licznik otwierasz go i tam jest buzzer ja go akurat wywalilem i przylutowalem zwykly głośnik

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duża rzeźba żeby wyciągnąć licznik ???

Jak sie do tego zabrac ?

Trzeba kiere demontowac ??

Tak czy inaczej pewnie trzeba sie dostac do tych dwoch srubek:

c7vw.jpg

Co po ich odkreceniu ?? Pociagnac zegary do siebie i jak rozumiem powinny wyjsc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownicy nie musisz demontowac. Odkrecasz dwie sruby ktore znajduja sie tak jak na zdjęciu. Powoli wyciagasz licznik. Za licznikiem sa dwie kostki wpiete w ten licznik po prawej i lewej odpinasz je i tera najgorsze czyli calkowite wyjecie licznika tu musisz sie gimnastykowac najlepeij opuścić regulacje kierownicy na sam dol. Poszukaj na forum jeden uzytkownik zrobil instrukcje na a4 b5 ale to wszystko prawie identycznie jak w b6

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:thumbup1:

---------- Post dopisany 28-12-2013 at 14:32 ---------- Poprzedni post napisany 27-12-2013 at 17:47 ----------

Mini Speaker For Dashboard VW---(SA1065)_SACER LTD | automotive electronic rebuilders center.

Coś takiego by się nadało ?

---------- Post dopisany at 14:53 ---------- Poprzedni post napisany at 14:32 ----------

Aaaa pytanko do osób które już przechodziły wymianę tego dziadostwa w zegarach....

Sa na tym buzerku jakies opisy : ohmy ?? Watty ?? etc.... ??

Mógłby ktoś jakieś wymiary podać tego głośniczka....

---------- Post dopisany 29-12-2013 at 20:31 ---------- Poprzedni post napisany 28-12-2013 at 14:53 ----------

Rozebrałem dziś zegary. I to co znalazłem w środku:

20131229_152135.jpg

20131229_152118.jpg

20131229_151735.jpg

Mysle tak sobie ze pasowałby taki głośniczek:

S.P. Level (dB) 120

• Max Input (W) 0.15

• Nominal Input (W) 0.3

• Impedance (Ohms) 32

• Resonance Freq. (Hz) 220

• Cone Type Mylar

• Magnet Type Nd-Fe-B

• Frame Shape Round

• Dimensions Ø x H (mm) 30 x 6

GC0302M | Low Profile: 30~39 mm | Speakers | CUI Inc

Zastanawia mnie tylko skoro + i - jest po prawej..... to co to za luty po lewej ?? Trzymają tylko całą płytkę ?

20131228_143332.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to nawet zrobilem na krotko czyli pod plus i minus podlutowalem kabelek i wyciagnalem za licznik i do drugiego konca zwykly głośnikczek i gra chyba do dzis bo ukradli mi fure

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooooo i to jest myśl :)

Wspołczuję furki :/

Pytanko czy "koniecznie trzeba" odłączać aku przy operacji odłączania zegarów ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym wywaleniem całości poza licznik to dobry pomysł. Wrzucic na dobra tasme dwustronna i po temacie. Jak rozumiem przewody wlutowałeś pod wskazane wyzej zaciski + i - ? Reszte "nóżek" olaleś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...