Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zestaw naprawczy


maroo1991

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam w samochodzie zestaw naprawczy do kół i tak się zastanawiam, bo mam napęd quattro i nie wożę

ze sobą zapasówki, czy ktoś z Was wie może jak się go używa? :) chciał bym wiedzieć tak na wszelki wypadek, niemieckiego nie znam a tam wszystko po germańsku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to u mnie czegoś takiego nie ma :) czyli z tym można jeździć cały czas, tzn jak się naprawi koło to nie trzeba żadnego wulkanizatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten zestaw jest tylko na dojazd

płyn wpuszczesz przez wentyl

wlewasz chwile czekasz i jedziesz

ale niezbyt szybko bo bedzie biło koło

jedziesz na wulkanizacje, tam wyciągają ci to z opony

wymieniaja zawór i łatają dziure

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywal to i włóż zapasówke. Co zrobisz jak uszkodzisz mocno felgę np wjedziesz w dziurę lub opona pęknie? Mi opona strzeliła dziura ok 2cm na wewnętrznym rancie i to dobra markowa opona wtedy ten zestaw na nic mi się nie przydał :-P musiałem dzwonic do ojca żeby zimowke mi przywiózł 30 km od domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy butli z klejem powinna być instrukcja w kilku językach. U mnie jest też po polsku, chociaż samochód kupiony był w Niemczech. Też jeżdżę z zestawem już czwarty rok. Na razie nie miałem potrzeby go używać. Jedynie czasami używam samego kompresora do kontroli i ewentualnego dopompowania powietrza. Chociaż i tak w razie uszkodzenia koła pewnie zadzwonię po assistance, za coś w końcu co roku się płaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tylko tutaj jest d*pa przy kole zapasowym, bo jak legenda głosi przy napędzie quattro 4 te same opony, niekoniecznie beżnik, ale wysokość i szerokość, więc musiał bym mieć jedną na zime i jedną na lato ;p dzieki wszystkim za odp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywal to i włóż zapasówke. Co zrobisz jak uszkodzisz mocno felgę np wjedziesz w dziurę lub opona pęknie? Mi opona strzeliła dziura ok 2cm na wewnętrznym rancie i to dobra markowa opona wtedy ten zestaw na nic mi się nie przydał :-P musiałem dzwonic do ojca żeby zimowke mi przywiózł 30 km od domu.

najlepsze rozwiązanie... ja tłumaczyłem ojcu żeby to wymienił na normalną gumę ale był mądrzejszy i co...... zestaw nie dał rady:doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chciałem wymienić na zwykłe koło zapasowe.

Ale póki co jeżdze już 3 lata bez zbędnego balastu i odpukać nic się nie dzieje. Jak się stanie to pewnie będe dzwonił po assistance albo telefon do znajomego. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...