Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy 300zł to norm cena wymiany filtra paliwa w 2.0 TDI CAG?


inviz

Rekomendowane odpowiedzi

Ile powinna kosztować wymiana filtra paliwa w silnikach CR?

Czy cena 300 złotych 150 robocizna + 150 filtr to normalna cena?

Taką, przed chwilą uzyskałem telefonicznie z serwisu Audi. Wydaje mi się to dość dużo jak za trywialną operacje wymiany filtra paliwa..a może mi się tylko tak wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny jak to w ASO :wink:

Kazdy dobry warsztat ci wymieni bez problemu .

Tu masz cene OK jakby co ---> NOWY FILTR PALIWA 8K0127400A ORI VW, AUDI I INNE (2780189791) - motoAllegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś Cię chyba chcą naciagnąć albo zniechęcić do wymiany u nich. Zapytaj ile przewidują czasu na wymianę bo oni mają ściśle określone ile czasu na co jest potrzebne i na tej podstawie wyliczają cenę robocizny. U mnie wymieniali miesiąc temu jak byłem na przeglądzie w ASO i na filtr paliwa na fakturze wpisali 20 minut i koszt 36,90, więc u ciebie raczej powinno wyjść podobnie no chyba że na wymianę w B8 potrzeba prawie godzinę roboty to wtedy taka cena niestety będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś Cię chyba chcą naciagnąć albo zniechęcić do wymiany u nich. Zapytaj ile przewidują czasu na wymianę bo oni mają ściśle określone ile czasu na co jest potrzebne i na tej podstawie wyliczają cenę robocizny. U mnie wymieniali miesiąc temu jak byłem na przeglądzie w ASO i na filtr paliwa na fakturze wpisali 20 minut i koszt 36,90, więc u ciebie raczej powinno wyjść podobnie no chyba że na wymianę w B8 potrzeba prawie godzinę roboty to wtedy taka cena niestety będzie.

No właśnie spytałem ile czasu to powiedział mi koleś 45 min. Moje zdziwienie zaowocowało właśnie tym postem.

Zresztą mam już po gwarancji, więc co się będe stresował.

Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie że w b8 filtr nie jest pod maską jak w b5 czy b6 tylko pod podłogą i trzeba ściągać osłony plastikowe - więc czasu więcej schodzi dlatego taka cena - bo ASO ma ustalony czas pracy na tą operację a roboczogodzina droga niestety :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kolega dziadek ma racje.

Ja już filtr zakupiłem 80zł oryginalny serwisowy z dobrego źródła. Wymieniam oczywiście poza aso:)

Swoją drogą jestem ciekaw po jaką cholerę umieścili filtr w tak niedostępnym miejscu jak to jest część, którą powinno się wymieniać przynajmniej raz do roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr paliwa w B8 wg. Instrukcji wymienia sie co 60 tys. km

Ja tam w roku robię ze 30 tyś ale wcześniej zawsze wymieniałem przed zimą(co rok). Mówisz że w B8 co 60 tyś. Hmm...nie wiem co o tym myśleć, chyba trzeba zastosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr paliwa w B8 wg. Instrukcji wymienia sie co 60 tys. km

Ja tam w roku robię ze 30 tyś ale wcześniej zawsze wymieniałem przed zimą(co rok). Mówisz że w B8 co 60 tyś. Hmm...nie wiem co o tym myśleć, chyba trzeba zastosować.

Jeżeli jeździsz na polskim paliwie to nie radzę stosować tej metody, najlepiej wymieniej co rok zawsze przed zimą, koszt nie wielki, a dłużej będziesz miał spokój z wtryskiwaczami i całym układem paliwowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2012 o 13:18, inviz napisał:

Ile powinna kosztować wymiana filtra paliwa w silnikach CR?

Czy cena 300 złotych 150 robocizna + 150 filtr to normalna cena?

Taką, przed chwilą uzyskałem telefonicznie z serwisu Audi. Wydaje mi się to dość dużo jak za trywialną operacje wymiany filtra paliwa..a może mi się tylko tak wydaje.

 Chłopie teraz wszędzie naciągają :) 

za jakieś pierdoły biora tyle kasy ze nie pytaj. 
Pojechałem wymienić dwumasę kompletną ze sprzęgłem w audi a3 dziesel i zapłaciłem 500.- 

Pózniej pojechałem wymienić sondy lambda i zapłaciłem 400zl ahahahhaha wykręciły się bez problemu. Sprzęgło wymieniali pół dnia a Sondy 20 minut. Pojechałem wymienić filtr paliwa odłączenie 3 rurek i mocowanie. Zabieg trwał 10 minut 130 zł 

wszezie są naciągacze w warsztatach 

nauczcie się naprawiać sami bo was będą okradać. Czynności nie są skomplikowane 

Pojehcalem wymienić rurkę od odmy czas wymiany 2 minuty odłączyć i podliczyć druga 140zl Ahahhaha 

mim głupsza robota to więcej pieniędzy wyciągają 

Wymiana świec odpięcie 4 cewek 130zl za wymianę świec :) 

Wymiana filtra powierza 120zl ahahah 

wsytko wymieniłem u różnych mechaników :) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, maseraati napisał:

 Chłopie teraz wszędzie naciągają :) 

za jakieś pierdoły biora tyle kasy ze nie pytaj. 
Pojechałem wymienić dwumasę kompletną ze sprzęgłem w audi a3 dziesel i zapłaciłem 500.- 

Pózniej pojechałem wymienić sondy lambda i zapłaciłem 400zl ahahahhaha wykręciły się bez problemu. Sprzęgło wymieniali pół dnia a Sondy 20 minut. Pojechałem wymienić filtr paliwa odłączenie 3 rurek i mocowanie. Zabieg trwał 10 minut 130 zł 

wszezie są naciągacze w warsztatach 

nauczcie się naprawiać sami bo was będą okradać. Czynności nie są skomplikowane 

Pojehcalem wymienić rurkę od odmy czas wymiany 2 minuty odłączyć i podliczyć druga 140zl Ahahhaha 

mim głupsza robota to więcej pieniędzy wyciągają 

Wymiana świec odpięcie 4 cewek 130zl za wymianę świec :) 

Wymiana filtra powierza 120zl ahahah 

wsytko wymieniłem u różnych mechaników :) 

właśnie wygrałeś...

img.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Dev napisał:

właśnie wygrałeś...

img.jpg

Ładna łopata, no i należy się koledze z czystym sumieniem za odkopanie postu po ponad 8 latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...