Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1.8Q] rzęzi przy + gazu ! (nie na wolnych obrotach)


bulinek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie, jak dodam gaz dochodza do srodka takie dziwne odglosy grrrrr :) i po pewnym czasie (obr) przestaje ale przy nastepnym biegu doidam gaz i to samo ....

Sprawdzalem katalizator - wszystko oki, wymienilem poduszki pod skrzynie biegow takze tze oki ....

Nie wiem, moze oleju malo w skrzyni biegow albo jeszcze cosik innego - dajcie cynk jak bedziecie wiedziec cop lub bedziecie miec jakies pomysly z gory dzieki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bulinek, a na jaolowym nie ma :?:

Czy przy wcisnieciu sprzegla to zanika :?:

Obstawiam bym cos ze sprzeglem.

Oliwe to sprawdz szybko bo oprocz skrzyni na tym samym oleju jest Torse.

Wiecej szczegolow jak mozna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bulinek, a na jaolowym nie ma :?:

Czy przy wcisnieciu sprzegla to zanika :?:

Obstawiam bym cos ze sprzeglem.

Oliwe to sprawdz szybko bo oprocz skrzyni na tym samym oleju jest Torse.

Wiecej szczegolow jak mozna.

Na jalowym biegu jest cisza....

Sprzeglo jest to mozliwe tylko czy mozna to jakos sprawdzic na 100% ....

i na sprzegle chyba tego nie slychac najwiiecej slychac jak dodam pedal do konca przy np 2 tys obrotow i czuje na lewarku takie drzenie, i o dziwo lewarek tez przy biegu od 1-3 idzie do przodu gdy przyspieszam .... (wymienilem poduchy) nie wiem co to moze byc ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze kolektor??

Kolektor, gość od wydechu wyciągnoł i zadzwonił ze kolektor jest w super stanie i nie bedzie montował strumienicy ani nic innego - kolektor jest oki tak jak caly uklad wydechowy - zapewniał w 100%

a co sądzicie na temat np świec ?

i czy moze niski poziom oleju w skrzyni biegów cos takiego powodować ? (musze zobaczyc stan bo moze faktycznie jest malo)

jak bedziecie mieli jakas odp to z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam coś takiego ale u mnie to nie jest ani skrzynia ani poduszki czy też kolektor.To poprostu łącznik elastyczny układu (jak kto woli plecionka,czy tam harmonijka) wydechowego się rozsypuje i puszcza tam spaliny co daje taki dżwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(plecionka,czy tam harmonijka) wydechowego się rozsypuje i puszcza tam spaliny co daje taki dżwięk.

Fachowiec sprawdzil caly uklad wydechowy i jest good ....

jeszcze jedna ciekawostka, na kazdym biegu gdy dodaje gazu drążek zmiany biegow porusza mi sie do przodu i do tylku hmmm chyba nie powinno tak sie dziac .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na kazdym biegu gdy dodaje gazu drążek zmiany biegow porusza mi sie do przodu i do tylku hmmm chyba nie powinno tak sie dziac .....

Zalezy jak bardzo sie porusza, bo jak wiadomo skrzynia jest polaczona z silnikiem i zawsze wykonuej ajkies ruchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne objawy w Fiacie Siena...Przy 1800 obrotów pojawiał się takie grrrr jak piszesz :) Przy mniejszych i większych obrotach tego nie było. Czasem dało sie je wyczuć w podłodze...Geniusze z ASO nie wiedzieli co to może być...Może mam wyczulone uszy ale wydaje mi się jakby w Audiczce równiez słyszał podobny dziwięk chociaz w Sienie był on bardzo wyraźny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie dziwne odglosy grrrrr :) !

Prorokiem to nikt tu sie nie urodził w takich przypadkach trudno coś podpowiedzieć tymbardziej że mechanik też nie znalazł przyczyn tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cayman, to oczym Ty piszesz to dzieje Ci sie pewnie tylko na 4 i 5 w zakresie obrotow 1800-2200, zgadlem :?:

Jest to przyczyna duzego momentu w zakresie niskich obrotow i chyba juz slabego kola dwumasowego (ale to tylko moje gdybanie), ktore nie potrafi juz tych drgan zniwelowac i wszystko przenosi sie na karoserie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam coś takiego ale u mnie to nie jest ani skrzynia ani poduszki czy też kolektor.To poprostu łącznik elastyczny układu (jak kto woli plecionka,czy tam harmonijka) wydechowego się rozsypuje i puszcza tam spaliny co daje taki dżwięk.

Jeżeli nie ma żadnych większych drgań na karoseri i słychać wyłącznie brr w tym niskim zakresie obrotów to też bym stawiał na plecionkę. U mnie tak było. Najpierw było brrr ( nie było widać spalin z plecionki itp ) a po jakimś okresie czasu stało się.... wwwwwwrrrrrrrrrrrwwwwwwwwwrrrrrrrr :twisted: i plecionka nazywana łącznikiem elastycznym musiała zostać wymieniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cayman, to oczym Ty piszesz to dzieje Ci sie pewnie tylko na 4 i 5 w zakresie obrotow 1800-2200, zgadlem :?:

Jest to przyczyna duzego momentu w zakresie niskich obrotow i chyba juz slabego kola dwumasowego (ale to tylko moje gdybanie), ktore nie potrafi juz tych drgan zniwelowac i wszystko przenosi sie na karoserie.

Pikuś, w Sienie mialo to miejsce dokładnie przy 1800obrotów nie zależnie od biegu chociaż na wyższych biegach bardziej odczuwalne pewnie dlatego że łatwiej jest na wyższych przełożeniach utrzymać obroty na tym samym poziomie...Po przekroczeniu wartości 1800obrotów i poniżej tej wartości ten dziwny efekt nie występował...Miałem wrażenie że to "drżenie" dochodzi z podwozia gdzies mniej więcej pod fotelem pasażera, czasem dało się wyczuć drżącą lekko podłogę...[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 1800 obrotów pojawiał się takie grrrr jak piszesz :) Przy mniejszych i większych obrotach tego nie było

Qrde u mnie na p[oczatku tez to wystepowalo przy pewnych obrotach a teraz te obroty strasznie sie wydluzyly, najgorzej jak wcisne pedla do konca przy np 2 tys obrotow, wtedy strasznie auto zamiast sie zbierac to slysze jakies dziwne grrrr jakby qrna cosik sie dzialo z silnikiem lub skrzynia....

A mowicie ze to plecionka moze byc, czy da sie to sprawdzic jakos bez demontazu ? (fachman od wydechu powiedzial ze wszystko jest good, ale jak wiadomo kazdy moze sie pomylic) - faktycznie wydaje mi sie jakby to od skrzyni bylo slychac a ta plecionka jest zaraz obok wiec jest to mozliwe .... tylko jak to sprawdzic amatorska metoda bez wymiany czegos moze dobrego na nowe :) ?

thx za odpowiedz

i pocieszcie mnie ze wykluczacie skrzynie, silnik oraz torsen :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pikuś W Audiczce jest to praktycznie niesłyszalne...Być może to moje dziwne odczucie, ale w Sienie było to bardzo wyraźne, w Audi jeśli już coś rzeczywiscie dochodzi do moich uszu to również ma to miejsce w przypadku konkretnej wartośći obrotów...Coś ok 1600-1700...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 1800 obrotów pojawiał się takie grrrr jak piszesz :) Przy mniejszych i większych obrotach tego nie było

Qrde u mnie na p[oczatku tez to wystepowalo przy pewnych obrotach a teraz te obroty strasznie sie wydluzyly, najgorzej jak wcisne pedla do konca przy np 2 tys obrotow, wtedy strasznie auto zamiast sie zbierac to slysze jakies dziwne grrrr jakby qrna cosik sie dzialo z silnikiem lub skrzynia....

A mowicie ze to plecionka moze byc, czy da sie to sprawdzic jakos bez demontazu ? (fachman od wydechu powiedzial ze wszystko jest good, ale jak wiadomo kazdy moze sie pomylic) - faktycznie wydaje mi sie jakby to od skrzyni bylo slychac a ta plecionka jest zaraz obok wiec jest to mozliwe .... tylko jak to sprawdzic amatorska metoda bez wymiany czegos moze dobrego na nowe :) ?

thx za odpowiedz

i pocieszcie mnie ze wykluczacie skrzynie, silnik oraz torsen :)

Sprawdzenie plecionki:

Musisz wjechać na kanał. Jedna osoba dodaje gazu a druga oglada okolice plecionki czy nie leci jakś dymek albo czy słychać własnie to grrrr lub wrrr (jak kto woli). Można też czymś delikatnie wydech przysłonić żeby spaliny znalazły ujście tam gdzie masz "lewe" wydmuchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...