Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak podlączyc 2gą tubę pod fabryczny bose ?


naws

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam fabryczny zestaw bose ze wzmakiem, zmieniarą i soobwoferem. Chcę podłączyć do tego jeszcze tylko jedną tubę. Mam do tego przeznaczoną tubę i dodatkowy wzmacniacz. Chcę aby grały mi wszystkie głośniki fabryczne (łącznie z soobwoferem) + dodatkowa tubka. Jak sie podłączyć pod radio które ma wyjście tylko na kostki ?

Audi a4 b5 95 rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie podłączyć pod radio które ma wyjście tylko na kostki ?

Co masz na myśli pisząc że radio ma wyjście tylko na kostki? Do nowego wzmacniacza ciągniesz osobne zasilanie? Co to za wzmacniacz i tuba? Takie jak masz w oryginale? Generalnie do wzmaka musisz mieć zasilanie i sygnał z radia, a to możesz wziąć z kostki z oryginalnego wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jak ci kolega już powiedział. Jak chcesz zostawić ori sprzęt na miejscu i dorobić dodatkową skrzynię z własnym wzmacniaczem to najlepiej jest wykorzystać sygnały z fabrycznego wzmacniacza. Do kabli z sygnałem liniowym dolutuj wyjścia RCA, sygnał sterujący wzmacniaczem remot też masz w kostce wzmacniacza bose.

A zasilanie to wiadomo prosto z akumulatora a masa z bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pomoże coś dla tego systemu dołożenie subwoofera odzielnego?czy tylko zakłóci i będzie się gryzło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi czasami właśnie brakuje go ale nie jest najgorzej i nawet kiedyś przez myśl przeszło właśnie dołożenie czegoś mocniejszego,ale nie chce mi się kłaść kabli za leniwy jestem:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wyżej już napisali jak z przewodami, ja chciałbym tylko zwrócić uwagę że dwa różne subwoofery napędzane dwoma różnymi wzmacniaczami to może być średni pomysł, prawie na pewno któryś będzie szybszy, będzie problem żeby grały równo w fazie i spodziewałbym się buczenia i dużej straty na "jakości". Dlatego zasugerowałbym przemyślenie sprawy dwa razy, i na przykład bo zakończonym montażu odsłuchanie sprzętu z i bez podłączonego oryginalnego subwoofera w celu stwierdzenia "na ucho" jak to gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo jak już montować tak to koniecznie wzmacniacz z wyjściem na pilota który będzie sterować subem, bo radio nie ma takiej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

mam fabryczny zestaw bose ze wzmakiem, zmieniarą i soobwoferem. Chcę podłączyć do tego jeszcze tylko jedną tubę. Mam do tego przeznaczoną tubę i dodatkowy wzmacniacz. Chcę aby grały mi wszystkie głośniki fabryczne (łącznie z soobwoferem) + dodatkowa tubka. Jak sie podłączyć pod radio które ma wyjście tylko na kostki ?

Audi a4 b5 95 rok

Dodatkowa opcja niskotonowa, to dla mnie bezsens. Albo Bose, albo cos zupelnie z innej beczki.

---------- Post dopisany at 23:20 ---------- Poprzedni post napisany at 23:19 ----------

i nie "tubka", bo to tylko buczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka

mam wzmacniacz audi ten z 23stykowym zlaczem-niebieska kostka.mam pytanie ktorego pinu podciagnac sterowanie zewnetrznego wzmaka zeby sie uruchamial z radiem bo sygnal z suba podpinam do wejsc nr 14 i 15.natomiast nie jestem pewien co do sterowania.dzieki wielkie za pomoc.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka

mam wzmacniacz audi ten z 23stykowym zlaczem-niebieska kostka.mam pytanie ktorego pinu podciagnac sterowanie zewnetrznego wzmaka zeby sie uruchamial z radiem bo sygnal z suba podpinam do wejsc nr 14 i 15.natomiast nie jestem pewien co do sterowania.dzieki wielkie za pomoc.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Biały przewód pin 9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki ;)a jeszcze pytanie mam odnosnie bo cinch z zewn wzmaka podlacze do wtykow cinch ktore wstawie do pinow 14i15.akurat ten adapter RCA jest ekranowany(sa dwa kabelki) czy wystarczy zdjac ekranowanir i wpiasc do kostki?

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to nie wiem czy dobrze robisz podpinając pod 14 i 15.

Jak to jest to złącze to raczej podpiął bym się pod pin 1 i 3

Bez_tytu_u.jpg

<br /><br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to nie wiem czy dobrze robisz podpinając pod 14 i 15.

Jak to jest to złącze to raczej podpiął bym się pod pin 1 i 3

http://s16.postimage.org/6n16l3fdd/Bez_tytu_u.jpg

<br /><br />

Nie no 1 i 3 też nie, bo to są sygnały lewego i prawego kanału.

Jeśli kolega ma wzmacniacz 1 kanałowy, to musi się podłączyć pod 1 i 2, albo 3 i 2, a jak dwukanałowy, to pod 1 i 2 oraz 3 i 2, gdzie 2 to masa.

Czekam na wiadomość po podłączeniu, u mnie przy wykorzystaniu istniejących kabli sygnałowych jest buczenie po włączeniu świateł, i nie wiem co z tym zrobić :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazlem jakas rozpiske na forum tej kostki i pin 14 i 15 to sygnal wzmaka prawy i lewy i wszystko sie zgadza bo w tym miejscu mam podpiety sub. dzis sie bede bawil (mam nadzieje ze znajde czas) ;)dam znac

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazlem jakas rozpiske na forum tej kostki i pin 14 i 15 to sygnal wzmaka prawy i lewy i wszystko sie zgadza bo w tym miejscu mam podpiety sub. dzis sie bede bawil (mam nadzieje ze znajde czas) ;)dam znac

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Człowieku ale to jest sygnał na głośnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazlem jakas rozpiske na forum tej kostki i pin 14 i 15 to sygnal wzmaka prawy i lewy i wszystko sie zgadza bo w tym miejscu mam podpiety sub. dzis sie bede bawil (mam nadzieje ze znajde czas) ;)dam znac

Pod te piny mógłbyś podłączyć tylko wzmacniacz z HI INPUT, ale to jest bez sensu, bo będziesz wzmacniał sygnał zniekształcony przez stary wzmacniacz. Musisz podłączyć pod wyjście liniowe z radia, czyli pod piny, które napisałem wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli podpiąć się pod:

taka rozpiska do kostki była na forum

1 - Tylny prawy sygnał z radia /sterownika systemu nawigacji z napędem CD /sterownika z jednostką wskazań radia i systemu nawigacji

2- Sygnał masy z radia /sterownika systemu nawigacji z napędem CD /sterownika z jednostką wskazań radia i systemu nawigacji

3 - Tylny lewy sygnał z radia /sterownika systemu nawigacji z napędem CD /sterownika z jednostką wskazań radia i systemu nawigacji

a wzmacniacz mam o takim nr 8E9 035 223 i poniżej s01 i jakieś inne cyferki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki wzmacniacz chcesz podłączyć, dwukanałowy? Jeśli tak, to podpinasz się pod te piny, które wymieniłeś, 1 2 3 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...