Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile gazu mieści butla w kole.


ryjeks

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od niedawna mam to Audi.

Dopiero 3 razy tankowałem, ostatnim razem chciałem wyjeździć do końca i zobaczyć ile wejdzie gazu.

Przy większych obrotach ok. 5000 rpm czuć było lekkie szarpnięcie, kontrolka od gazu zaczynała mrugać więc rozumiem,

że gaz się kończy i przełącza na benzynę ?

Przy spokojnej jeździe powrót na gaz.

Jeśli tak, to weszło tylko 35 litrów LPG, butla jest w kole.

Czy to normalne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Od niedawna mam to Audi.

Dopiero 3 razy tankowałem, ostatnim razem chciałem wyjeździć do końca i zobaczyć ile wejdzie gazu.

Przy większych obrotach ok. 5000 rpm czuć było lekkie szarpnięcie, kontrolka od gazu zaczynała mrugać więc rozumiem,

że gaz się kończy i przełącza na benzynę ?

Przy spokojnej jeździe powrót na gaz.

Jeśli tak, to weszło tylko 35 litrów LPG, butla jest w kole.

Czy to normalne ?

Zależy jaką masz butle ja mam 50l a wchodzi mi maksymalnie 42l,jak już masz mało gazu przy wyższych obrotach przełączy sie na pb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odkręcisz górny dekielek to na spodzie butli znajdziesz wszystkie dane-średnica butli,wysokość,pojemność.

---------- Post dopisany at 20:56 ---------- Poprzedni post napisany at 20:52 ----------

może masz tak ustawione w sterowniku,że przełącza przy 5000obr.na benzynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba,że ma się wyciągnięte tzw.zabezpieczenie wtedy ma 100%

---------- Post dopisany at 21:11 ---------- Poprzedni post napisany at 21:08 ----------

chyba,że butla jest 42l to wtedy weszło prawidłowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butla jest 55 l, czyli 80% to jakieś 44 l, czyli brakuje 9 litrów :eusathink:

Może jest tak, że przy wysokich obrotach (ta zmiana byłą głównie na 1-2 biegu) jest za małe ciśnienie i dlatego przełącza na benzynę.

A gdyby jeździć spokojnie to te 9 litrów by się wyjeździło jeszcze:eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam 55l i max ile zatankowałem w pusty zbiornik to 42l to zależy na jakim cpn. tankujesz nieraz 36l i odbija

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie następnym razem tankowanie gdzie indziej zrobię, a jak nie to podjadę do jakiegoś gazownika sprawdzić to minimalne ciśnienie.

Dzięki Panowie :thumbup1:

---------- Post dopisany at 21:25 ---------- Poprzedni post napisany at 21:24 ----------

przy wielo zaworze są rurki które podawają gaz do motorka po pewnym czasie po prostu gniją i gazu nie wyjeździsz do końca przerabiałem ten temat przy syna samochodzie

Ale ta instalacja ma niecały rok czasu także to nie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie następnym razem tankowanie gdzie indziej zrobię, a jak nie to podjadę do jakiegoś gazownika sprawdzić to minimalne ciśnienie.

Dzięki Panowie :thumbup1:

---------- Post dopisany at 21:25 ---------- Poprzedni post napisany at 21:24 ----------

przy wielo zaworze są rurki które podawają gaz do motorka po pewnym czasie po prostu gniją i gazu nie wyjeździsz do końca przerabiałem ten temat przy syna samochodzie

Ale ta instalacja ma niecały rok czasu także to nie to.

a no to co innego

w takim razie masz jeszcze gwarancję podjedź do gościa wytłumacz o co chodzi i niech działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego obstawiałbym to minimalne ciśnienie bo jak depnąłeś 1,2 przy małej ilości gazu w zbiorniku to ciśnienie spadło poniżej minimum i przełączyło na PB a wiadomo,że teraz jest chłodniej i może zatankowałeś trochę słabszy gaz i ciśnienie nie będzie takie jak latem.

---------- Post dopisany at 21:48 ---------- Poprzedni post napisany at 21:46 ----------

jakiej firmy masz instalacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ni troche malo jak na taka butle, ja mam u siebie butle 57 l, a wchodzi mi zawsze 48l' czasami 48'6l gazu. Wystarcza mi akurat na zrobienie 300km na butli :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OBJAW: nie udaje się zatankować gazu do pełna. Pistolet "odbija" zdecydowanie zbyt wcześnie.

PRZYCZYNA: czasem winny jest pistolet na stacji LPG, ale zdecydowanie częściej przyczyna leży po stronie zaworu do tankowania gazu. Można go wymienić lub zdemontować i oczyścić. Przed wizytą u mechanika warto na wszelki wypadek spróbować zatankować LPG na innej stacji.

Dzisiaj z interii ;-) może pomoże ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Od niedawna mam to Audi.

Dopiero 3 razy tankowałem, ostatnim razem chciałem wyjeździć do końca i zobaczyć ile wejdzie gazu.

Przy większych obrotach ok. 5000 rpm czuć było lekkie szarpnięcie, kontrolka od gazu zaczynała mrugać więc rozumiem,

że gaz się kończy i przełącza na benzynę ?

Przy spokojnej jeździe powrót na gaz.

Jeśli tak, to weszło tylko 35 litrów LPG, butla jest w kole.

Czy to normalne ?

Masz butlę zamontowaną do jazdy na wstecznym:wink:

Spokojnie nie jesteś sam bo większość tak ma

Gaz w butli jest w postaci cieczy a wielozawór montują odwrotnie tzn łatwiej zamontować stojąc z tyłu auta i zawór przed oczami

Powinien być zamontowany nie najbliżej tylnego siedzenia tylko zderzaka.

Jak dałeś po garach przy niskim poziomie gazu on się przemieszcza na tył samochodu, więc tam gdzie jest pobierany to go po prostu nie ma

Temat poruszany na forum LPG:

http://lpg-forum.pl/butla-do-jazdy-na-wstecznym-t1337.html?hilit=butla%20do%20jazdy%20na%20wstecznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak kolega powyżej napisał masz butle zamontowaną do jazdy na wstecznym;) ja z resztą też.

Również mam zbiornik w kole (53l). Tankuję około 38 - 40l. Powinno wejść 42,4l. Zasięg od 220km do 280km jazda w koło komina ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Od niedawna mam to Audi.

Dopiero 3 razy tankowałem, ostatnim razem chciałem wyjeździć do końca i zobaczyć ile wejdzie gazu.

Przy większych obrotach ok. 5000 rpm czuć było lekkie szarpnięcie, kontrolka od gazu zaczynała mrugać więc rozumiem,

że gaz się kończy i przełącza na benzynę ?

Przy spokojnej jeździe powrót na gaz.

Jeśli tak, to weszło tylko 35 litrów LPG, butla jest w kole.

Czy to normalne ?

Masz butlę zamontowaną do jazdy na wstecznym:wink:

Spokojnie nie jesteś sam bo większość tak ma

Gaz w butli jest w postaci cieczy a wielozawór montują odwrotnie tzn łatwiej zamontować stojąc z tyłu auta i zawór przed oczami

Powinien być zamontowany nie najbliżej tylnego siedzenia tylko zderzaka.

Jak dałeś po garach przy niskim poziomie gazu on się przemieszcza na tył samochodu, więc tam gdzie jest pobierany to go po prostu nie ma

Temat poruszany na forum LPG:

Butla do jazdy na wstecznym - AUTOGAZ, STAG 200 300 KME SILVER GOLD SEC VALTEK MAGIC JET LPGTECH PROBLEMY BLAD SILNIKA

To by miało sens :disgust:

Zobaczę co wyjdzie na kolejnym tankowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...