Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile gazu mieści butla w kole.


ryjeks

Rekomendowane odpowiedzi

Ja posiadam butlę 53L i tyle Mi wchodzi zamontowana jak u większości i jakoś wyjeżdżam do końca,obniżone minimalne ciśnienie gazu i włączona inteligentna obsługa spadku ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się dopiszę

Kto mnie pobije :grin: 60L na pustą butlę - bulta 68L oczywiście w miejscu koła zapasowego nic poza podłogę nie wystaje

U nas w kraju może nie jest taka potrzebna, ale za granicą się przydaje

Całe Węgry przejechałem na butli zatankowanej przed granicą 520km i jeszcze był gaz :banan:

Na Węgrzech gaz kosztował około 3,70 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatankowałem na innej stacji, i znowu weszło ok. 35 litrów przy tych samych objawach, czyli szarpnięcie i migająca kontrolka. Szczególnie przy ostrym bucie i jeździe mocno pod górkę. Przy spokojnej jeździe idzie dalej na gazie.

Ten wielozawór faktycznie zamontowany jest bliżej tyłu i to chyba będzie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatankowałem na innej stacji, i znowu weszło ok. 35 litrów przy tych samych objawach, czyli szarpnięcie i migająca kontrolka. Szczególnie przy ostrym bucie i jeździe mocno pod górkę. Przy spokojnej jeździe idzie dalej na gazie.

Ten wielozawór faktycznie zamontowany jest bliżej tyłu i to chyba będzie to.[/quote

Z tego co napisałeś to jest zamontowany do jazdy do przodu.

Bliżej tyłu to jak-bliżej tylnych siedzeń czy bliżej zderzaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatankowałem na innej stacji, i znowu weszło ok. 35 litrów przy tych samych objawach, czyli szarpnięcie i migająca kontrolka. Szczególnie przy ostrym bucie i jeździe mocno pod górkę. Przy spokojnej jeździe idzie dalej na gazie.

Ten wielozawór faktycznie zamontowany jest bliżej tyłu i to chyba będzie to.[/quote

Z tego co napisałeś to jest zamontowany do jazdy do przodu.

Bliżej tyłu to jak-bliżej tylnych siedzeń czy bliżej zderzaka.

Źle napisałem. :facepalm: Jest zamontowany bliżej przodu, czyli bliżej siedzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatankowałem na innej stacji, i znowu weszło ok. 35 litrów przy tych samych objawach, czyli szarpnięcie i migająca kontrolka. Szczególnie przy ostrym bucie i jeździe mocno pod górkę. Przy spokojnej jeździe idzie dalej na gazie.

Ten wielozawór faktycznie zamontowany jest bliżej tyłu i to chyba będzie to.[/quote

Z tego co napisałeś to jest zamontowany do jazdy do przodu.

Bliżej tyłu to jak-bliżej tylnych siedzeń czy bliżej zderzaka.

Źle napisałem. :facepalm: Jest zamontowany bliżej przodu, czyli bliżej siedzeń.

Chcesz powiedzieć że po zatankowaniu 35 litrów i ostrym bucie przełącza się na PB?

Jeżeli tak to masz problem z ciśnieniem, reduktor nie wyrabia, wtryski za małe dysze, zapchane filterki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej my tu gdybamy a tymczasem kolega ryjeks powinien udać się do jakiegoś gazownika na sprawdzenie instalacji i ewentualne poprawki :wink:

Właśnie dlatego uważam że lepiej jest kupić auto bez gazu i instalację założyć we własnym zakresie :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] lepiej jest kupić auto bez gazu i instalację założyć we własnym zakresie :facepalm:

no dokladnie, ja tak planowalem swoja B5 kupic, ale kiedy sie w koncu pojawila okazja, ze sie ogolnie pojawila taka wersja jaka chcialem to mialem do wyboru - jechac po jedna z LPG 200km, lub po druga bez LPG 440km... - pojechalem oczywiscie po ta co 200km byla ode mnie. I cala Instalka oczywiscie do wymiany, bo byla przyszczedzona jak do jakiegos marnego 1.6. Ale za to mam Recaro u siebie a nie zwykla skore :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalka chodzi dobrze do momentu gdy zniknie ze zbiornika ok. 34-35l wtedy przy jeździe pod górkę szczególnie lub/i pełnym bucie w okolicy 5000rpm (czyli największe zapotrzebowanie) zaczyna brakować gazu i kontrolka miga itd. Zatankuję w tym momencie wejdzie właśnie ok. 34-35l gazu i jest spokój do ww. momentu.

Wydaje mi się, że ta teoria z wielozaworem zamontowanym do jazdy na wstecznym ma sens.

Po zużyciu tych 34-35l można jeździć spokojnie i gazu nie brakuje, ewentualnie na stromych podjazdach zaczyna brakować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalka chodzi dobrze do momentu gdy zniknie ze zbiornika ok. 34-35l wtedy przy jeździe pod górkę szczególnie lub/i pełnym bucie w okolicy 5000rpm (czyli największe zapotrzebowanie) zaczyna brakować gazu i kontrolka miga itd. Zatankuję w tym momencie wejdzie właśnie ok. 34-35l gazu i jest spokój do ww. momentu.

Wydaje mi się, że ta teoria z wielozaworem zamontowanym do jazdy na wstecznym ma sens.

Po zużyciu tych 34-35l można jeździć spokojnie i gazu nie brakuje, ewentualnie na stromych podjazdach zaczyna brakować.

Na 100% źle zamontowana butla - do jazdy na wstecznym

Oczywiście mam to samo ale mam dużą butlę i rezerwa u mnie to 20l, ale około 150km zrobię z butem w podłogę, potem wiadomo - pi pi pi:wink:

Miałem sam odwrócić butlę ale otwór na przewody nie jest na środku butli, wiec trzeba byłoby wiercić następną dziurę w podłodze.

Na forum LPG jest patent aby wyciągnąć wielozawór i wymienić (lub przedłużyć) rurkę co pobiera gaz, aby pobierała z tyłu samochodu.

Dałem spokój nie przeszkadza mi to bardzo.

Spokojna jazda wyjeżdżę wszystko, ale z reguły kupuję gaz do pełna po zapaleniu rezerwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam audi z 1.6 silnikiem i instalke landirenzo i butla w kole 55L a wchodzi mi tak jak teraz w zime na posty zbiornik 45-46L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się dopiszę

Kto mnie pobije :grin: 60L na pustą butlę - bulta 68L oczywiście w miejscu koła zapasowego nic poza podłogę nie wystaje

U nas w kraju może nie jest taka potrzebna, ale za granicą się przydaje

Całe Węgry przejechałem na butli zatankowanej przed granicą 520km i jeszcze był gaz :banan:

Na Węgrzech gaz kosztował około 3,70 zł

Jak Ci tam upchali tą butlę :decayed:

Może w B6 jest większa wnęka na koło zapasowe... u mnie siedzi 60L i to już max jaki wszedł do tej dziury, tankuję 52-54 litry i robię średnio 400 km, wszystko zależy od stylu jazdy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kombi jest taka podłoga troche wyżej.

auto już takie kupiłem i byłem też zaskoczony jak pierwszy raz zatankowałem do pełna

W B5 miałem 60L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...