Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Ile gazu mieści butla w kole.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!

Od niedawna mam to Audi.

Dopiero 3 razy tankowałem, ostatnim razem chciałem wyjeździć do końca i zobaczyć ile wejdzie gazu.

Przy większych obrotach ok. 5000 rpm czuć było lekkie szarpnięcie, kontrolka od gazu zaczynała mrugać więc rozumiem,

że gaz się kończy i przełącza na benzynę ?

Przy spokojnej jeździe powrót na gaz.

Jeśli tak, to weszło tylko 35 litrów LPG, butla jest w kole.

Czy to normalne ?

Opublikowano
Witam!

Od niedawna mam to Audi.

Dopiero 3 razy tankowałem, ostatnim razem chciałem wyjeździć do końca i zobaczyć ile wejdzie gazu.

Przy większych obrotach ok. 5000 rpm czuć było lekkie szarpnięcie, kontrolka od gazu zaczynała mrugać więc rozumiem,

że gaz się kończy i przełącza na benzynę ?

Przy spokojnej jeździe powrót na gaz.

Jeśli tak, to weszło tylko 35 litrów LPG, butla jest w kole.

Czy to normalne ?

Zależy jaką masz butle ja mam 50l a wchodzi mi maksymalnie 42l,jak już masz mało gazu przy wyższych obrotach przełączy sie na pb

Opublikowano

Zalezy jakiej pojemnosci masz zbiornik? Zobacz w dokumentach od zbiornika. Powinno wejsc 80% gazu od pojemnosci wodnej zbiornika.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Opublikowano

Jak odkręcisz górny dekielek to na spodzie butli znajdziesz wszystkie dane-średnica butli,wysokość,pojemność.

---------- Post dopisany at 20:56 ---------- Poprzedni post napisany at 20:52 ----------

może masz tak ustawione w sterowniku,że przełącza przy 5000obr.na benzynę.

Opublikowano

w butlę wchodzi 80 procent pojemności reszta to tzw poduszka powietrzna

Opublikowano
  • Autor

Jak jest gaz w butli to idzie na gazie do odcinki, idę zaraz sprawdzę jaka ta butla jest.

Opublikowano

chyba,że ma się wyciągnięte tzw.zabezpieczenie wtedy ma 100%

---------- Post dopisany at 21:11 ---------- Poprzedni post napisany at 21:08 ----------

chyba,że butla jest 42l to wtedy weszło prawidłowo

Opublikowano
  • Autor

Butla jest 55 l, czyli 80% to jakieś 44 l, czyli brakuje 9 litrów :eusathink:

Może jest tak, że przy wysokich obrotach (ta zmiana byłą głównie na 1-2 biegu) jest za małe ciśnienie i dlatego przełącza na benzynę.

A gdyby jeździć spokojnie to te 9 litrów by się wyjeździło jeszcze:eusathink:

Opublikowano

może Masz ustawione za wysoko minimalne ciśnienie gazu w sterowniku

Opublikowano

ja też mam 55l i max ile zatankowałem w pusty zbiornik to 42l to zależy na jakim cpn. tankujesz nieraz 36l i odbija

Opublikowano

przy wielo zaworze są rurki które podawają gaz do motorka po pewnym czasie po prostu gniją i gazu nie wyjeździsz do końca przerabiałem ten temat przy syna samochodzie

Opublikowano
  • Autor

W takim razie następnym razem tankowanie gdzie indziej zrobię, a jak nie to podjadę do jakiegoś gazownika sprawdzić to minimalne ciśnienie.

Dzięki Panowie :thumbup1:

---------- Post dopisany at 21:25 ---------- Poprzedni post napisany at 21:24 ----------

przy wielo zaworze są rurki które podawają gaz do motorka po pewnym czasie po prostu gniją i gazu nie wyjeździsz do końca przerabiałem ten temat przy syna samochodzie

Ale ta instalacja ma niecały rok czasu także to nie to.

Opublikowano
W takim razie następnym razem tankowanie gdzie indziej zrobię, a jak nie to podjadę do jakiegoś gazownika sprawdzić to minimalne ciśnienie.

Dzięki Panowie :thumbup1:

---------- Post dopisany at 21:25 ---------- Poprzedni post napisany at 21:24 ----------

przy wielo zaworze są rurki które podawają gaz do motorka po pewnym czasie po prostu gniją i gazu nie wyjeździsz do końca przerabiałem ten temat przy syna samochodzie

Ale ta instalacja ma niecały rok czasu także to nie to.

a no to co innego

w takim razie masz jeszcze gwarancję podjedź do gościa wytłumacz o co chodzi i niech działa

Opublikowano
  • Autor

Ale ten gaz był zakładany 200 km ode mnie, bo już kupiłem auto z instalacją :) Za duża wycieczka ;)

Opublikowano

Kolego obstawiałbym to minimalne ciśnienie bo jak depnąłeś 1,2 przy małej ilości gazu w zbiorniku to ciśnienie spadło poniżej minimum i przełączyło na PB a wiadomo,że teraz jest chłodniej i może zatankowałeś trochę słabszy gaz i ciśnienie nie będzie takie jak latem.

---------- Post dopisany at 21:48 ---------- Poprzedni post napisany at 21:46 ----------

jakiej firmy masz instalacje

Opublikowano

ni troche malo jak na taka butle, ja mam u siebie butle 57 l, a wchodzi mi zawsze 48l' czasami 48'6l gazu. Wystarcza mi akurat na zrobienie 300km na butli :-D

Opublikowano

OBJAW: nie udaje się zatankować gazu do pełna. Pistolet "odbija" zdecydowanie zbyt wcześnie.

PRZYCZYNA: czasem winny jest pistolet na stacji LPG, ale zdecydowanie częściej przyczyna leży po stronie zaworu do tankowania gazu. Można go wymienić lub zdemontować i oczyścić. Przed wizytą u mechanika warto na wszelki wypadek spróbować zatankować LPG na innej stacji.

Dzisiaj z interii ;-) może pomoże ;-)

Opublikowano
Witam!

Od niedawna mam to Audi.

Dopiero 3 razy tankowałem, ostatnim razem chciałem wyjeździć do końca i zobaczyć ile wejdzie gazu.

Przy większych obrotach ok. 5000 rpm czuć było lekkie szarpnięcie, kontrolka od gazu zaczynała mrugać więc rozumiem,

że gaz się kończy i przełącza na benzynę ?

Przy spokojnej jeździe powrót na gaz.

Jeśli tak, to weszło tylko 35 litrów LPG, butla jest w kole.

Czy to normalne ?

Masz butlę zamontowaną do jazdy na wstecznym:wink:

Spokojnie nie jesteś sam bo większość tak ma

Gaz w butli jest w postaci cieczy a wielozawór montują odwrotnie tzn łatwiej zamontować stojąc z tyłu auta i zawór przed oczami

Powinien być zamontowany nie najbliżej tylnego siedzenia tylko zderzaka.

Jak dałeś po garach przy niskim poziomie gazu on się przemieszcza na tył samochodu, więc tam gdzie jest pobierany to go po prostu nie ma

Temat poruszany na forum LPG:

http://lpg-forum.pl/butla-do-jazdy-na-wstecznym-t1337.html?hilit=butla%20do%20jazdy%20na%20wstecznym

Opublikowano

Dokładnie tak jak kolega powyżej napisał masz butle zamontowaną do jazdy na wstecznym;) ja z resztą też.

Również mam zbiornik w kole (53l). Tankuję około 38 - 40l. Powinno wejść 42,4l. Zasięg od 220km do 280km jazda w koło komina ;)

Opublikowano
  • Autor
Witam!

Od niedawna mam to Audi.

Dopiero 3 razy tankowałem, ostatnim razem chciałem wyjeździć do końca i zobaczyć ile wejdzie gazu.

Przy większych obrotach ok. 5000 rpm czuć było lekkie szarpnięcie, kontrolka od gazu zaczynała mrugać więc rozumiem,

że gaz się kończy i przełącza na benzynę ?

Przy spokojnej jeździe powrót na gaz.

Jeśli tak, to weszło tylko 35 litrów LPG, butla jest w kole.

Czy to normalne ?

Masz butlę zamontowaną do jazdy na wstecznym:wink:

Spokojnie nie jesteś sam bo większość tak ma

Gaz w butli jest w postaci cieczy a wielozawór montują odwrotnie tzn łatwiej zamontować stojąc z tyłu auta i zawór przed oczami

Powinien być zamontowany nie najbliżej tylnego siedzenia tylko zderzaka.

Jak dałeś po garach przy niskim poziomie gazu on się przemieszcza na tył samochodu, więc tam gdzie jest pobierany to go po prostu nie ma

Temat poruszany na forum LPG:

Butla do jazdy na wstecznym - AUTOGAZ, STAG 200 300 KME SILVER GOLD SEC VALTEK MAGIC JET LPGTECH PROBLEMY BLAD SILNIKA

To by miało sens :disgust:

Zobaczę co wyjdzie na kolejnym tankowaniu.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.