Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Malowanie felg polerowanych w kolor


Pawel_M

Rekomendowane odpowiedzi

Mam felgi aluminiowe które są polerowane a że już mi się polerowane aluminium znudziło i dodatkowo muszę zakupić nowe opony na nowy sezon to pomyślałem o pomalowaniu felg na jakiś kolor. Przeważnie to wszyscy pytają czym zabezpieczyć polerowane felgi i jak już od dawna wiadomo nie ma na to złotego środka, a jak wygląda sprawa z położeniem koloru na polerkę ?? Chciałem dać do szkiełkowania a następnie do malowania proszkowego ale felgi mają być w dwóch kolorach a zakłady które zajmują się proszkowym malowaniem nie podchodzą do tematu optymistycznie. Czy ktoś bawił się już w kolor na felgach polerowanych ?? Głównie chodzi mi o to żeby lakier dobrze trzymał się felgi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz je najpierw spiaskowac, jak znudziła Ci sie polerka i chcesz zmienic koncepcje oto ja widze tylko to jedno rozwiązanie. Na polerowanej powierzchni niema możliwosci trzymac się farba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz ich na nowo piaskowac, wystarczy je zmatowic papierem. Jest co robic, bo malujesz felge nie tylko na zew ale i wew, wiec dla leniwych/wygodnych zostaje piaskowanie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym że piaskowanie jak koledzy wyżej napisali odpada. Szkiełkuj i proszek kładź, na sam spolerowany element wiadomo nie położysz.

Ja silniki od motocykli szkiełkuje, bo piasek jest "zbyt ostry" i niszczy niektóre elementy, szczególnie stare głowice...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre matowanie papierem żeby nie było połysku, trochę roboty ale parę groszy zostaje ewentualnie jak wyżej piaskowanie. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jakich kosztach mówisz ? piaskowania ?? słuchaj ja za piaskowanie i malowanie 1 szt powyżej 16 cali 150 zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny z kosmosu...

ja za komplet 17 za samo piaskowanie calych felg placilem 100 zł... fakt dochodzi malowanie... chyba ze ktos sobie sam pomaluje albo odda do malowania proszkowego + warstwa lakieru bezbarwnego ktory te oferują w malarni, tyle warstw ile dusza zapragnie. Za malowanie felgi placilem 40 zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat już ogarnięty i pozostają trzy wyjścia:

1. Piaskowanie + malowanie proszkowe

2. Dużo matowania + lakier

3. Sprzedam felgi i kupię jakieś inne bo te mi się trochę znudziły :grin:

W Lublinie jak się orientowałem to życzą sobie 100zł za malowanie jednej felgi 18"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...