Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie zestaw HID ksenon XENON


tomek25

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś posiada jakiś sprawdzony model kompletu żarników HID? Na allegro jest tego bardzo dużo, widać również cyfrowe przetwornice, CanBus itp. Czy ktoś z doświadczenia jest w stanie polecić jakiś model który nie będzie wywalał błędów?

ZESTAW HID Xenony H1 H4 H7 xenon ksenon UltraSlim (4067444482) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

czy

Zestaw HID XENON H1 H7 CAN-BUS (4095429244) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema, ja mam u siebie założone takie jak te:

Zestaw Xenon NOXON hid CAN-BUS H7 8000K 12V / 24V (4061163307) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Barwa jaką ja mam to 5000K, czysta biel, nie razi w oczy Panów policjantów:grin:

u mnie nie wywalają zadnych błedów. Kumpel ma tez takie same w Leonie i zero błędów, nie zawieszają sie przetwornice, brak zakłóceń na radiu.

karol18183 wszystko podpinasz pod ORI instalacje i musi śmigać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet najtańszy HID będzie o niebo lepiej świecić niż zwykła żarówka H7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby lepiej świeci HID od h7 ale niech sobie kolega sprawdzi odbłyśniki w lampie czy ma nie wypalone...

Jakby co to napisz do kolegi Gwerty on ma takie odbłyśniki na stanie, także nie powinno byc problemu w razie czego. A jak coś to napewno służy pomocą jeśli chodzi o lampy:)

A co do HID'ów nie kupuj najtańszych...

-palniki szybko się wypalają...

-raz Ci zaświeci a raz nie...

-megaaa zakłócenia na radiu...

-błedy spalonej zarowki itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema, ja mam u siebie założone takie jak te:

Zestaw Xenon NOXON hid CAN-BUS H7 8000K 12V / 24V (4061163307) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Barwa jaką ja mam to 5000K, czysta biel, nie razi w oczy Panów policjantów:grin:

u mnie nie wywalają zadnych błedów. Kumpel ma tez takie same w Leonie i zero błędów, nie zawieszają sie przetwornice, brak zakłóceń na radiu.

karol18183 wszystko podpinasz pod ORI instalacje i musi śmigać :)

@treczKu - Bardzo dobra wiadomość, prawdopodobnie zamówię to samo, możesz tylko powiedzieć jak przymocowałeś przetwornice? Pod kloszem w te otworki seryjne? Było do czego przymocować, czy trzeba było na jakieś wkręty do klosza rezać?

Czy ktoś ma może jakiś inny zestaw, który również działa bezproblemowo? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dajcie sobie spokoj z HID-ami.W poprzednim autku mialem cos takiego i bylo ekstra.Teraz mam bixenon i bede takie LED-y wrzucal w halogeny

http://www.aliexpress.com/item/LED-headlight-conversion-kit-1800lumen-H4-H7-H8-H9-H11-9005-9006-CREE-chip-2-sides/1151709979.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hid jak hid ale nie bede kupował ori xenon czy bi za 1000 zł :decayed: jeszcze kontaktuje z rzeczywistością są lepsze mody do wykonania :decayed:

dlatego rozwazamy hid bo po co wydawac tyle kasy skoro prawie to samo fakt nie lubie prowizorki lubie jak kazda srubka org ale za ta kase wole zrobić np homelink itp. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HID dobrze świeci ale zawsze jest obawa że dowód można stracić, więc kup dobre żarówki i światło bedzie dobre

Oczywiście jeżeli masz odbłyśniki sprawne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zarowki za 100 zł philips blue vision ultra xenon ale wiadomo to nie jest to co xenon chociaz w wyglądzie xenony jak swieca to nie wiem bo nie miałem nigdy porownania:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem w poprzedniej B5 ksenony HID 8000k i bardzo ładnie świeciły, zwykłe najtańsze analogowe bez CAN, efekt rewelacyjny, w prawdzie 6000k dają więcej światła i świecą typowo na biało, ale nie mają tej poświaty niebieskawej. Zależy od gustu, ja wstawię na pewno 8000k bo jeździłem na takich i faktycznie dodają autu charakteru :) Teraz zależy mi najbardziej na tym żeby nie wywalało błedów bo w obecnej B6 niestety jest CanBus.

Najprawdopodobniej wstawię to co poleca @treczKu, chyba że ktoś ma inną opcję która również nie wywali błędów? jeśli kupię to wstawię foto z montażu i efekt przed i po.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6000 mają, ale delikatną poświatę, bardziej wchodzi w mocną biel, 8000k świecą takim typowo niebieskawym światłem, w sumie mi bardziej przypada do gustu 8000k, wyższych wartości nie zalecam bo świecą słabo i wpadają w fiolet, z resztą 8000k też jest już na styk jeśli chodzi o oświetlanie drogi ale za to rewelacyjnie wygląda.

Dla porównania spójrz na ten link, mniej więcej pokrywa się to z rzeczywistością:

http://i736.photobucket.com/albums/xx5/Coderedsaleen/HID%20Lights/HIDColors.jpg

Jeśli chcesz coś pod seryjny ksenon bez poświaty to bierz 4300k albo 5000k, większe prawdopodobieństwo, że policja się nie przyczepi ale też nie będzie takiego efektu ;)

Chociaż mi w B5 zabrali dowód przy standardowej kontroli jak latałem po nocy pustymi ulicami za brak regulacji wysokości świateł, miałem lampy z soczewkami ale bez silniczków do regulacji, barwy się nie czepiali, braku spryskiwaczy też nie ale statystyki musieli utrzymać. Zależy kiedy i na kogo trafisz ;) Przy innych kontrolach w dzień przy spokojnej jeździe nie było żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hid jak hid ale nie bede kupował ori xenon czy bi za 1000 zł :decayed: jeszcze kontaktuje z rzeczywistością są lepsze mody do wykonania :decayed:

dlatego rozwazamy hid bo po co wydawac tyle kasy skoro prawie to samo fakt nie lubie prowizorki lubie jak kazda srubka org ale za ta kase wole zrobić np homelink itp. :wink:

nie ma co porównywać hida do firmowych palników palników i przetwornic. pozatym dobry xenon na na idealnych odbłyśnikach valeo i dobrych prztwornicach z nowymi ori palnikami. to koszt około 500zł.

---------- Post dopisany at 19:59 ---------- Poprzedni post napisany at 19:52 ----------

Ja miałem w poprzedniej B5 ksenony HID 8000k i bardzo ładnie świeciły, zwykłe najtańsze analogowe bez CAN, efekt rewelacyjny, w prawdzie 6000k dają więcej światła i świecą typowo na biało, ale nie mają tej poświaty niebieskawej. Zależy od gustu, ja wstawię na pewno 8000k bo jeździłem na takich i faktycznie dodają autu charakteru :) Teraz zależy mi najbardziej na tym żeby nie wywalało błedów bo w obecnej B6 niestety jest CanBus.

Najprawdopodobniej wstawię to co poleca @treczKu, chyba że ktoś ma inną opcję która również nie wywali błędów? jeśli kupię to wstawię foto z montażu i efekt przed i po.

przerażające to co piszesz.

ilość swiatła jest taka sama niezależnie czy to 4300K, 6000k czy 8000k. różnią się temperaturą barwową i co za tym idzie oświetlają w zależności od warunków.

8000K nie sprawdza się zupełnie w deszczu i na mokrym. 5000K to max jeśli ktoś chce widzieć w miarę dobrze w każdych warunkach i żeby barwa wpadała w białą.

oczywiście ile użytkowników tyle opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwerty zna sie na tym najlepiej z nas wszystkich, także myślę,że po porady należy sięgac do niego.

Ja zakupiłem nowe odbłyśniki+soczewki właśnie u niego i po założeniu HID'ów jest mega efekt czego na starych nie było. Wiadomo,że to nie ori xenon ale lepsze to niż normalna żarówka H7...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...