Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie zestaw HID ksenon XENON


tomek25

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadza się, w deszczu widoczność jest słabsza przy 8000k, dlatego jeśli ktoś chce lepszą widoczność to tak jak napisałem 4300 - 5000k zbliżone do ori.

Gwerty - dobrze rozumiem, że handlujesz zestawami hid?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, w deszczu widoczność jest słabsza przy 8000k, dlatego jeśli ktoś chce lepszą widoczność to tak jak napisałem 4300 - 5000k zbliżone do ori.

Gwerty - dobrze rozumiem, że handlujesz zestawami hid?

nie handluje hidami

---------- Post dopisany at 09:59 ---------- Poprzedni post napisany at 09:56 ----------

a jak ktos koniecznie chce mieć barwę wyższa niż 4300k-4800K.

to proponuję zrobić zestaw hybrydowy.

dobre przetwornice d2s. i do tego palnik hid np 6000k.

będzie to świeciło lepiej niż na przetwornicach hid i palniki hid.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwerty - dał byś radę wrzucić link do aukcji dla przetwornic i żarników które wskazałeś? Czy te przetwornice D2S to coś innego niż to co podał w zestawie @treczKu ?

Znalazłem coś takiego:
HID ZESTAW CYFROWY XENON XENONY SLIM D2S D2R (4133658567) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

---------- Post dopisany 17-06-2014 at 00:03 ---------- Poprzedni post napisany 21-04-2014 at 23:26 ----------

Takie coś zamówiłem: HID zestaw komplet XENON CAN-BUS H1 H7 H4 HB3 HB4 (4299640344) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Dam znać jak się spisuje.

==========================================================================================================

Przepraszam że tak późno ale wrzucam kilka fotek z efektem, jak do tej pory nie ma problemów z działaniem, wszystko świeci bardzo przyjemnie, lampa nie oślepia, według mnie warto montować. Na 1 zdjęciu z lewej Ksenon 8000k, z prawej żarówka.

odculdrr.jpgjsziyg6d.jpgdieejc4t.jpg

6zaapbma.jpghhzsqqi9.jpg

Edytowane przez ShatyMK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz źle ustawione światła

Schodzą się ku środku

Zobacz to:

http://www.swiatla.its.waw.pl/doc_media/materialy/samodzielne_ustawianie_wiate.pdf

Nie boisz się o zabranie dowodu rejestracyjnego

Wiem że dużo lepiej świecą niż żarówki ale jest to nie zgodne z przepisami.

Policja jest już douczona, już nawet moduły które oszukują samopoziomowanie nie pomagają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym roznia sie te zestawy za 90zł a 220zł? Bo na pierwszy rzut oka to tylko cena...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw za 90zł nie jest przystosowany do szyny CAN, będzie Ci wywalało błędy lub w ogóle się nie będzie świeciło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki zestaw obecnie możecie polecić, przy moim ostatnim wywalało mi błedy ABS i ESP ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki zestaw obecnie możecie polecić, przy moim ostatnim wywalało mi błedy ABS i ESP ?

Jakim cudem od HID wywalało Ci błędy ABS i ESP? Może masz zwalony czujnik płożenia pedału hamulca? Jakoś nie widzę związku między HID a problemem z ABS i ESP. Mi zapalała się kontrolka ESP jak miałem problem z czujnikiem pod pedałem i stop cały czas się świecił jak kontrolka się świeciła, sprawdź czy się stop nie świeci w momencie wywalenia błędu.

No chyba że zamówiłeś jakieś HIDy z Azerbejdżanu albo z Czelabińska :P Musisz mieć zwykły HID który obsługuje CAN, ja za swój zestaw dałem około 200zł, może trochę więcej i działa bardzo dobrze, w sumie jedna przetwornica ostatnio walnęła, ale na gwarancji przysłali mi nową wiec dalej jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jakim cudem od HID wywalało Ci błędy ABS i ESP?

Ano takim, że moduł ABS masz w pobliżu lewej lampy, a zamontowany tam HID może powodować zakłócenia i w konsekwencji uszkodzenie modułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takim cudem, że jak odpalałem silnik wszystko było ok, po włączeniu świateł od razu migało ESP, ABS i hamulec, po wyłączeniu silnika i ponownym zapaleniu problem znikał, nie pomogło przeniesienie przetwornicy w lampę oraz jej owinięcie folią,Czujnik hamulca mam wymieniony około roku temu nówka z ASO. Po wypięciu przetwornicy problemów brak. A zestaw mam jakiś z tych tańszych - pozostałości po B5. Tak czy inaczej muszę zapodać jakiś nowy, który nie będzie wywalał błedów i siał spustoszenia. Tak jeszcze dla przestrogi pewnego razu przez ten zestaw co miałem auto podczas jazdy straciło moc, wywaliło 19 błedów w silniku, skrzyni biegów, ABS i innych i jestem w 100% pewny, że to ten hid.

Potrzebuję jakiś sprawdzony zestaw - możecie wrzucić jakieś przykładowe aukcje - będę wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz zestaw HID z B5 to pewnie masz bez CAN, dziwne że w ogóle świeci.

Ja zamawiałem w ciemno z allegro jeden z popularniejszych zestawów z CAN, cena około 200zł, coś takiego zamówiłem, kształt przetwornicy pasuje we wnękę w lampie od spodu, inne są trochę grubsze i ciężko się montuje lampę.

http://allegro.pl/hid-zestaw-komplet-xenon-can-bus-h1-h7-h4-hb3-hb4-i5120917823.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chciał to mam na sprzedaż dwa komplety żarników HID H7 4300K i 6000K z zestawu Vertex (czyli tego droższego). 4300K świeciły kilkanaście godzin, świecą obie tak samo, natomiast 6000K były tylko sprawdzone czy działają, więc są nowe. 4300K daje barwę ori czyli białą z lekko żółtą poświatą, z kolei 6000K są zupełnie białe z minimalną (ale to minimalną) poświatą niebieską. Polecam żeby mieć w schowku nawet na wymianę w razie co bo sprzedaję za grosze :)

Szczegóły w PW

Edytowane przez dliwski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciwnie - nie zamierzam rezygnować, po prostu mam w nadmiarze i są mi zbędne, a wolę sprzedać niż wyrzucić czy trzymać bez potrzeby :)


Jak dobrze ustawisz światła, nikogo nie razisz i nie masz barwy 8000K+ to muszą się trafić bardzo upierdliwi, żeby się do tego przyczepić :) Z dobrze ustawionym HID-em szkód nie robisz, za to auta ze zwykłą żarówką który ma dobrze ustawiony odbłyśnik naprawdę ciężko znaleźć i praktycznie co trzeci wali po oczach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to kwestia przetwornic. Sam mój żarnik nie będzie Ci zakłócał

Swoją drogą jak mocujecie przetwornice slim do tej wnęki w lampie? Taśma dwustronna to chyba za mało, a z kolei otwory na śruby musiałem spiłować bo wychodziły poza wnękę i przetwornica tam nie chciała wejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem Ci że z montażem tych takich starszych przetwornic, takich srebrnych większych nie ma problemu bo praktycznie idealnie wchodzą we wnękę. Ja z jednej strony włożyłem złożoną kilka razy miękką folię która spowodowała że przetwornica sztywno siedziała w otworze, dodatkowo dorobiłem prowizoryczną klapkę.

Z tymi małymi przetwornicami jest fuckup, bo nie ma jak ich tam przymocować. No ale to już inwencja twórcza rezatora :D hehe

Poniżej kilka fot z ubiegłego sezonu, akurat miałem dostępne fajne blaszki z zestawu młodego majsterkowicza :) Zawsze się przydają :)

Teraz niestety jedna przetwornica się przepaliła i przysłali mi taką małą chudą, na razie nie chce mi się jej montować

20140618_174205.jpg

20140618_174158.jpg20140618_174831.jpg20140618_173935.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kiszka. Trzeba będzie improwizować :kox:


W każdym razie przypominam, że mam na sprzedaż 4 dobre żarniki tj. 2 x 4300K i 2 x 6000K :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...