Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie zestaw HID ksenon XENON


tomek25

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy jakie polecacie org zarniki xenony do a4 b6 ???????

General electronic, Osram, Philips

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ile w końcu trzeba dać za dobry zestaw chińskich hidów, żeby świeciło jak najbliższą barwą do ori i żeby nie wywalało błędów i innych historii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie na te zestawy jest normalna gwarancja 2 lata :) Fakt że przetwornice lubią się przepalać ale mi już w ramach jednego zestawu przysłali na gwarancji 2 przetwornice więc spox. Ja mam barwę 8000k lekko wpada w niebieski z daleka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja mam barwę 8000k lekko wpada w niebieski z daleka.

Gratuluję. Właśnie takim jak Ty powinno się dowody notorycznie zabierać i przez takich jak Ty są nagonki na osoby, które normalnie mają 4300K jak Bóg przykazał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś na allegro sprawdzonego sprzedawcę? jest na forum gdzieś poradnik jak to zamontować? muszę szukać jakiegoś zestawu pod swoje auto konkretnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam barwę 8000k lekko wpada w niebieski z daleka.

Gratuluję. Właśnie takim jak Ty powinno się dowody notorycznie zabierać i przez takich jak Ty są nagonki na osoby, które normalnie mają 4300K jak Bóg przykazał...

Dowody powinno się zabierać osobom które montują ksenon/hid do lamp bez soczewek, lub osobom które mają nieprawidłowo ustawione światła, więc nie oceniaj skoro nie wiesz jak to u mnie wygląda i żyj dalej w swoim stockowym świecie. Nikogo nie oślepiam, jestem bardziej widoczny na drodze i mam znacznie lepszą widoczność w stosunku do zwykłych żółtych żarówek przy których nie widać zakrętów...

Zobacz sobie jak wygląda u mnie barwa 8000k, w tym wątku wstawiłem kilka zdjęć. Według mnie 8000k to max, w zależności od żarnika można trafić na małe rozbieżności w barwie, ideałem byłoby 6000K tak jak max w fabrycznych instalacjach. Często widać fabrycznie nowe auta które jadąc z daleka mają niebieskawą poświatę na ksenonie, rozumiem że im pewnie też pozabierałbyś dowody dla zasady, bo mają coś innego niż ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuję porady. Na na moich Hidach zenonach zrobiłem już kilkadziesiąt tyś km. Jest to zestaw za ok 200zł, 4300k, z Canbus i przetwornicami normalnych rozmiarów. Po zmianie z żarówek h7 na hidy widoczność była super, 'trawa się paliła'. Problem w tym, że z czasem i upływem kolejnych kilometrów zaczęły słabnąć. W obawie o wypalony przez nie odbłyśnik wróciłem z powrotem do tradycyjnych żarówek h7. I tu zaskoczenie, żarówki teraz świecą mocniej i efektywniej niż HiD ze sporym przebiegiem (więc wykluczam uszkodzenia odbłyśnika). Podsumowując wydaje mi się, że to wina przetwornic, które już się 'napracowały' (wymieniłem jeden żarnik na nowy, nie widać poprawy). Czy ich wymiana ma sens, czy miał ktoś podobne doświadczenia? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Na na moich Hidach zenonach zrobiłem już kilkadziesiąt tyś km.

tak z ciekawości ile mniej więcej? jaki okres czasu w latach je używasz? od jak dawna zaczęło świecić gorzej?

powie to coś na temat trwałości HIDów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem je trochę ponad rok, a przejechałem z 50- 60 tyś k. Dlatego wydaje mi się, że czas pracy mógł wpłynąć na wydajność przetwornic. Zmianę na gorsze zacząłem zauważać po ok. 40 tyś km.

Liczę na to, że znajdzie się ktoś kto wymieniał same przetwornice i się wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego warto do HID-ów kupić moduł do świateł dziennych żeby nie zużywać przetwornic. Tylko wtedy zbliżamy sie do wydatku 500 zł i pojawia sie pytanie czy nie lepiej ori xenon... ;-)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od jednego z użytkowników forum dostałem bardzo dobrą alternatywę dla świateł HID, mówi że za 450zł zrobi mi na ori przetwornicy i palniku , dlatego myślę że nie ma sensu pakować hidów za 200zł

wspomniał że HIDy wypalają po krótkim czasie odbłyśnik, ktoś to może potwierdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po roku nie było śladów. Mocna H7 szybciej wypali.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy jezdził 3 lata na Hid vertex jakoś niedawno dopiero spalila mu sie przetwornica i nie pokazywało mu żadnych błędów oraz z policja nigdy nie było problemow. Wymienia przetwornice i dalej będzie jeździł widoczność lepsza i na drodze nie ma problemu typu "oslepianie innych użytkowników drogi" także w skrócie ile ludzi tyle opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

założyłem dla próby te hidy, wybrałem barwę 4300 i jak narazie to szału nie ma w stosunku do zwykłej żarówki H7.

zauważyłem że świeci jaśniej na boki i w zasadzie troszkę lepiej przed siebie i to wszystko, spodziewałem się szczerze lepszego efektu...

zdziwiony jestem tylko że na tę chwilę świeci to wszystko na kolor dość sporo wpadający w niebieski, nie chciałem żeby tak było dlatego wybrałem barwę najbardziej podobną do ori czyli 4300k, jest opcja że po czasie będzie lepiej?

jeśli chodzi o same lampy to soczewka jak i odbłyśnik jest w bardzo dobrym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem HID 4300 i barwa była żółta jak z żarówki, co więcej waliły światłem tak mocno że czułem się jakbym włączył długie. Może masz bardzo słabego chinola?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Generalnie kiedyś porównywałem HID do ori xenonu i nie było odczuwalnej różnicy w ilości światła i barwie... Ale wiadomo, HID HID-owi nierówny.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


co więcej waliły światłem tak mocno że czułem się jakbym włączył długie.

było tak od razu po montażu? czy po jakimś czasie?

wyczytałem gdzieś że muszą się wypalić, prawda to?

może faktycznie trafiłem na jakieś szajsy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...