Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dodatki i uszlachetniacze do Diesla zimą...


fireman82

Rekomendowane odpowiedzi

miałem nic nie dolewać ale jednak z jakością paliwa na stacjach jest różnie więc dolałem SKYDD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odwiedziłem kilka sklepów motoryzacyjnych i nikt nie ma SKYDD'a, owszem mają jakieś K2 czy inne ale SKYDD'a nie mają, może na firmowych stacjach mają? Gdzie po za allegro można to dostać?

Ja na Statoil kupiłem.

---------- Post dopisany at 18:58 ---------- Poprzedni post napisany at 18:57 ----------

czy można stosować dodatki do oleju w silnikach PD ?

Ale do jakiego oleju ? Silnikowego czy napędowego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doelwam k2 dfa39, jest o duzo lepszy od skydd i inych, ostatniej zimy odelwałem ON do słoiczków z roznych stacji, mnin : shell (zwykły ON),statoil,verva diesel,i z jakiejs tam podrzednej zaprawki, bez dolewki preparatu przy duzych mrozach najdłuzej wytrzymywało verva diesel, bo w reszcie nawet przy mniejszych mrozach parafina wychodziła, gdzie zapewniali ze do chyba -20 to nic sie nie stanie, ON żelowało sie juz przy -15,ale po dodaniu np; skydd, do 3 słoiczków w kazdym nic szczególnego sie nie zmieniało dalej było nie ciekawie z paliwem, ale na dfa-39 paliwo był ok. polecam tez K2 Anti-frost - Uniwersalny odmrażacz paliwa,zalewałem to tez do baku ot tak sobie,testował dodajac to do letniego ON i trzymajac w zamrażarce -20, paliwko robi sie leko metne ale nie zamarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i wszystko co tu wymieniacie mnie w oplu zawiodło. Dopiero to pomogło a na Suwalszczyźnie najlepsze testy. ;-)

http://www.hil.pl/-p-41.html

Itp.

http://www.hil.pl/-c-22_26.html

Sony Xperia Tapatalk 4 Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś pytałem na orlenie i od tygodnia jest już paliwo do -26 st C (Żyrardów, ul Mickiewicza), od 3 lat jeżdzę Dieslami i Orlen mnie nie zawiódł ON ecodiesel, czyli zwykły. Nigdy nie lałem żadnych depresatorów itp. A co do Suwalszczyzny to potwierdzam zima tam siarczysta (wojsko Gołdap pobór zima 2007), więc warunki doskonałe do testowania depresatorów przeciwko żelowaniu ON w niskich temperaturach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś pytałem na orlenie i od tygodnia jest już paliwo do -26 st C (Żyrardów, ul Mickiewicza), od 3 lat jeżdzę Dieslami i Orlen mnie nie zawiódł ON ecodiesel, czyli zwykły. Nigdy nie lałem żadnych depresatorów itp. A co do Suwalszczyzny to potwierdzam zima tam siarczysta (wojsko Gołdap pobór zima 2007), więc warunki doskonałe do testowania depresatorów przeciwko żelowaniu ON w niskich temperaturach

Pozdro z Gołdapi :kox: dodaje do ON dfa-39 i AWX nigdy mnie nie zawiódł w zimę:banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche sie naczytalem sledzac ten watek i w tym roku wystestuje Skydda lub dfa-39 tylko gdzie to lepiej kupic ?

odstanego na stacji paliw czy z supermarketu czy macie jakies inne pewne zrodło :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie leje i nie mam problemów nic nie zamarza, auto odpala bez problemów i zgrzytów a wszystkie te magiczne środki to zapachem całkiem przypominają naftę. Z ciekawości przy wiekszych mrozach zrobię test z naftą (ostatno odkopałem 0,5 z 83r) i jakimś ultrawspomagaczem i będę miał porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem główny składnik to nafta. Tylko nie denaturat. Bo on miesza wodę z ropa i na jesieni można ale nie zimą bo dodatkowo ciągnie wilgoć.

Sony Xperia Tapatalk Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nafta naftą niech se bedzie ale cos jest na rzeczy że jeden słoiczek ropka+dodatek jest na mrozie(czy nawet w zamrazarce) ok a drugi nie , testowałem nie jedno wiec pisze co widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...