Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dodatki i uszlachetniacze do Diesla zimą...


fireman82

Rekomendowane odpowiedzi

Było na forum o dolewaniu benzynki i nie polecam. Może od razu nic się nie stanie ale z czasem autko to odczuje. Zresztą po co dolewać benzynę skoro są do tego specjalne dodatki, które sa tanie i wydajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nic do ON nie dodaje na zimę. Jeżdżę na zwykłym dieslu najczęściej z shella. Przed zimą zawsze nowy filtr paliwa i co jakiś czas stp do czyszczenia wtryskiwaczy. I tak od kilku lat jak śmigam TDI nie mam problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie mam przekonania do eksperymentów z dolewaniem benzyny, mixola itp. Z tym dodatkiem Skyyda też się na razie wstrzymam. Dopóki z autkiem nic się nie dzieje to lepiej nic nie ruszać i na siłę go nie będę uzdrawiał:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostrych kradzieżach na noc autko zawsze w garazu, wiec moze i to cos daje :)

W sumie to jakbym mial juz cos stosowac, to bym chyba wlal benzynki troszke, litr za 5 zl ,a nie 15 jak te preparaty :)

Ale ile wlejesz tej benzyny ?

Bo Skydda lejesz tylko 60ml na 60L więc na cały bak. A w buteleczce masz 0.5L

Źle to liczysz kolego. Taniej Cie dodatek wyniesie. Bo może ci na 2 zimy starczyć.

Tankujesz zwykły ON czy to z Shella czy z Orlenu zawsze masz to ryzyko że może ci się wytrącić parafina a wtedy auto nie odpali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już drugą zimę leję skydda i jeszcze nigdy nie było problemu a samochód stoi na dworzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest mój piąty diesel z rzędu przez ostatnie 12 lat i nigdy nie dolewałem żadnych dodatków na zimę i nigdy nie miałem problemów z zamarzaniem ropy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie nie miałeś tej wątpliwej przyjemności zatankować orżniętej ropy za 5.50-5.70zł na markowej stacji.

To tak jakby ktoś powiedział że zdrowo jest jeść niemyte owoce bo nigdy nic mu nie było po tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też się wypowiem, nie leje żadnych ulepszaczy i nie mam żadnego problemu jedno autko stoi w garażu ale drugie pod chmurką ostatniej nocy było -20 :wink:

moim zdaniem najważniejsze filtry czyste i nie zostawiać na mroźne noce autka z pustym bakiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie mam przekonania do eksperymentów z dolewaniem benzyny, mixola itp. Z tym dodatkiem Skyyda też się na razie wstrzymam. Dopóki z autkiem nic się nie dzieje to lepiej nic nie ruszać i na siłę go nie będę uzdrawiał:wink:
skyyd jest po to żeby zapobiegać za nim się stanie czyli profilaktycznie bo jak ci paliwo zamarznie to wtedy można sobie....:grin: powlewać cudów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem lepiej wlac cos niz potem plakac, a wiadomo paliwo w pl nie należy do najlepszych. wszedzie gdzie moga to oszukuja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całą tamtą zimę przejeździłem bez dolewania uszlachetniaczy, AHU zapalał przy największych mrozach (tankowałem tylko zwykłą ON na Orlenie), samochód był jeżdżony w sumie na codzień, w tym roku przy początkach mrozu odpalany raz na tydzień, pali na razie od strzała, zwiększona dawka rozruchowa VAGiem, paliwo z innego Orlenu z polski nie pamiętam gdzie tankowałem przyznam szczerze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana oleju i wszystkich filtrów przed zimą tankowanie tylko vervy sprawdzenie aku i autko pali od strzała nawet w największe mrozy.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 6ciu lat jeżdżę dopiero dezelami i z żadnym w okres mrożny/zimowy nie miałem problemu ,ani z golfem III TDI ani z a4 B5 TDI... przed zima zmieniam f.paliwa,sprawdzam Akume i swiece zarowe jak i zamarzalnosc płynu chłodniczego i jeżdżę na paliwie Lotos starajac sie utrzymac w zbiorniku jak najwiecej paliwa. zalewałem po korek i jak zjeździłem 1/2 baku dolewałem sie po korek i nie stosowałem żadnych środków na zimę. mrozy -20/-30 i piękne zapalanie z rana 1 i 2gi.

Teraz jestem na etapie testowania świeżynki w moich rekach- B7...jak narazie -9stopni nie robi żadnych problemów... zobaczymy co bedzie dalej... nie ukrywam ze po oczytaniu się rożnych rzeczy na temat 2.0TDI uzbroiłem się w jakiś zajzajer ale jakiej firmy to nie pamiętam jeździ w gabażniku...

zakupiłem deprasator do diesla cos takiego.

Wyniki Szukania w Grafice Google dla http://www.automax-polska.pl/files/products/1134/25-014_1.jpg

a co drugie tankowanie wlewam do baku 150ml czegos takiego.

AMSOIL Diesel Concentrate Performance Fuel Additive (ADF) - amsoil.waw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana oleju i wszystkich filtrów przed zimą tankowanie tylko vervy sprawdzenie aku i autko pali od strzała nawet w największe mrozy.:wink:

Mi wymiana oleju akurat zawsze wg przebiegu km akurat wypada na wiosne :kwasny:

Filtr paliwa co rok wymieniacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...