Skocz do zawartości
IGNOROWANY

skąd wziąść mocne 12V po stacyjce w pobliżu radia ?


agoonzo

Rekomendowane odpowiedzi

od razu wyjaśniam,że mam zamontowane rns-e i przy rns-e nie ma 12V po stacyjce, chcę zasilić tuner tv i potrzebne mi jest 12V w okolicach radia lub schowka, pod te 12V muszę podłączyć zasilacz 5V 2A .Sprawdzałem przy panelu klimatronika i tam niestety jest stałe 12V, a ja szukam 12V po przekręceniu kluczyka, wie ktoś gdzie to znajdę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie nie chcę pół auta rozbierać,żeby tylko plus znaleźć ;) może ktoś ma już opatentowane gdzie znaleźć to napięcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cienki czerwony kabelek idzie od stacyjki. Sciagasz tylko osłonę kiery i masz na wierzchu. Chyba tylko ten masz do dyspozycji. Ja u siebie nie ori radio z nawi musiałem tak podłączyć.

Wysyłane z mojego HTC Wildfire S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cienki czerwony kabelek idzie od stacyjki. Sciagasz tylko osłonę kiery i masz na wierzchu. Chyba tylko ten masz do dyspozycji. Ja u siebie nie ori radio z nawi musiałem tak podłączyć.

dzięki, to już jest jakiś trop :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ten kabel nie nadaję się na zasilanie. Jedynie do sterowania.

Plus po stacyjce do zasilania urządzeń masz w skrzynce bezpieczników. 30 cm dalej a jak się postarasz to kabel przeciągniesz bez zdejmowania osłon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ten kabel nie nadaję się na zasilanie. Jedynie do sterowania.

Plus po stacyjce do zasilania urządzeń masz w skrzynce bezpieczników. 30 cm dalej a jak się postarasz to kabel przeciągniesz bez zdejmowania osłon.

no właśnie, a ja potrzebuje zasilanie...

który plus z bezpieczników masz na myśli, konkretnie pod który bezpiecznik mam się podpiąć,żeby nie było później jakichś problemów z instalacją ? osłona jest na 3 śrubkach,więc nie ma problemu z demontażem,mogę ciągnąć przewód od bezpieczników .Zdaje się,że nigdzie bliżej tego napięcia nie znajdę :/

---------- Post dopisany 14-12-2012 at 00:07 ---------- Poprzedni post napisany 12-12-2012 at 12:05 ----------

może ktoś jeszcze ma jakiś pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam już który to bezpiecznik ale łatwo to sprawdzisz miernikiem. W VW jest to 15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze stacyjki wyście masz z zacisku 15 jest to czarny 4mm, idzie na bezpiecznik nr5 (10A), nr7(10A), nr231(15A)poprzez punkt za tablicą.

możesz się podłączyć pod któryś z nich, lub masz za tablicą wskaźników punkt połączeń z którego rozgałęzia się plus do tablicy wskaźników, na kierownicę i do włącznika świateł...wszystkie cienkie 0,35mm czarne tylko na bezpieczniki jest grubszy 4,0mm

WARTO POSZUKAĆ SOBIE SCHEMATÓW elektrycznych...na pewno sie przydadzą w przyszłej pracy przy aucie...

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze stacyjki wyście masz z zacisku 15 jest to czarny 4mm, idzie na bezpiecznik nr5 (10A), nr7(10A), nr231(15A)poprzez punkt za tablicą.

możesz się podłączyć pod któryś z nich, lub masz za tablicą wskaźników punkt połączeń z którego rozgałęzia się plus do tablicy wskaźników, na kierownicę i do włącznika świateł...wszystkie cienkie 0,35mm czarne tylko na bezpieczniki jest grubszy 4,0mm

WARTO POSZUKAĆ SOBIE SCHEMATÓW elektrycznych...na pewno sie przydadzą w przyszłej pracy przy aucie...

dzięki wielkie :) czyli mogę się tam bezpiecznie podpiąć, nie zakłóci to niczego w instalacji auta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...