Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

parkingowa stłuczka - wycena

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mi wycenili błotnik na 85 zeta, a goły zderzak, jak i maskę na 350 zeta :facepalm: i jak tu się nie sądzić.

adi2255 masz rację, z ty że jak chcesz szkodę mieć rozliczoną kosztorysowo to ubezpieczyciel powinien wypłacić po cenach części zamiennych zgodnych z oryginałem, lub jak takich brak -to najlepszych jakościowo zamienników. Natomiast towarzystwa ubezpieczeniowe wyceniają po cenach najtańszych zamienników i to jest nieprawidłowe. Oryginalne części należą się tylko przy naprawie w aso. Jak napiszesz odwołanie to uzasadniają tym, że na rynku motoryzacyjnym występują zamienniki w takich cenach i można naprawić auto w ramach sporządzonego przez nich kosztorysu. i dlatego potem jeździ pełno ulepów zbudowanych z najtańszych zamienników i gnijących 2 lata po robocie. Nic dziwnego, że potem każdy się boi kupować auto po stłuczce czy malowane, bo wie że może tam być kiepska blacha bez ocynku. A jak auto naprawiane by było na ori częściach to po naprawie jest wartościowsze niż przed, o ile konstrukcja nie dostała.

Napomknę jeszcze, że przy naprawie na zamiennikach rośnie koszt robocizny bo trzeba ostro czasami rezać by spasować części - o czym doskonale wiedzą wszyscy trudniący się tym zawodem, natomiast o dłuższym czasie naprawy i tym samym wyższych kosztach próżno szukać w kosztorysie - poprostu złodzieje. W opini rzeczoznawców przez trudności ze spasowaniem, koszty naprawy na zamiennikach bywają bardzo podobne do kosztów naprawy na ori częściach, gdzie wszystko pasi p&p.

acha... do tych co uważają upominających się o swoje prawa WYŁUDZACZAMI - jeżeli wy chcecie jeździć z jedną lampą nową z aso a drugą 10cio czy 15 letnią to wasza sprawa i oddawajcie sobie do aso i nie krytykujcie tych, którzy chcą rozliczenia kosztorysowego.

W tym kraju, w takiej sytuacji, ludzie traktują Cię jak złodzieja, a człowiek poprostu chce to co mu się z ramienia prawa należy i nic więcej.

A na końcu reasumując to odszkodowanie powinno odzwierciedlać uszczerbek na majątku, który się straciło, a nie jak to sobie ubezpieczyciele wymyślili (i tylko oni) najtańsze koszty naprawy. Bo straciłem ori blachy, które jeszcze przez 50 lat by niezardzewiały pomimo tego że nie były nowe, a nie zamiennik z którego będą brązowe firanki za 2-5 lat. A ja nie muszę chcieć naprawić tylko mogę wstawić do ogródka i mieć wyrypane na to...

Opublikowano

W chwili obecnej nie ma problemu z naprawieniem szkody z OC na oryginalnych częściach, pod jednym warunkiem, że poszkodowany naprawdę chce naprawić na ori częściach a nie tylko wziąć kasę i naprawić na najtańszych szmelach. Przedstawia wtedy faktury na ori części i już. Nie oszukujmy się, nawet jakby TU płaciło od razu gotówkę za oryginalne części to i tak większość naprawiłaby na najtańszych zamiennikach żeby jak najwięcej zostało w kieszeni i dalej byłoby pełno ulepów.

Opublikowano
  • Autor

Ale pytanie czy istnieja zamienniki? W moim przypadku drzwi. Oni policzyli za 500zl. Tyle to uzywka kosztuje.. Nie chce nikogo oszukiwac ale w koncu nalezy mi sie odszkodowanie. Nawet jak sprzedam auto uszkodzone to musze odjac od ceny szkode. I co mam odjac 2tys i nikt nie bedzie marudzic przy kupnie? Nie wierze

Opublikowano

Ja po kolizji stwierdziłem że chcę mieć zderzak sline no i w cenie nowego ori kupiłem używkę ori sline od kolegi z forum, ale bez faktury i nie ma szans na zwrot kasy. natomiast w aso bym musiał z tysiaka dopłacić, o lile ubezpieczyciel by się na to zgodził. Ponadto w cenie jednej ori lampy valeo (ale bez znaczka oooo -bo taka się należy) kupiłem dwie lampy bixenonowe też od kolegi z forum i się nie różnią, a za lampę wypłacili mi 150 zł :facepalm: chyba gówniane depo bym jedynie za to kupił i po pół roku by prawie nie świeciła, gdy druga 10 letnia dalej śmiga bardzo dobrze. Już nie wspomnę o momencie sprzedaży auta, który przecież kiedyś nadejdzie, to zdziwienie kupującego widzącego jedną lampę valeo, a drugą depo czy tyc -bezcenne.

Po za tym teraz wpadło mi do głowy, czy prawo nie zabrania jeździć na dwóch innych lampach ???

Niestety dzisiaj istnieją wszystkiego zamienniki. na kosztorysie masz oznaczenie jakości:

O -oryginał z logiem oooo

Q- oryginał bez loga oooo

PJ, PT itd. - bez komentarza

Opublikowano
  • Autor

Ja tego nie rozumiem, kłucicie się o wyłudzaczy itp, a największymi oszustami są ubezpieczalnie. Nie ważne czy są kolizje czy ich nie ma, czy są prawdziwe wyłudzenia czy ich nie ma oni i tak zarabiają. KAŻDY samochód musi być ubezpieczony ale nie każdemu zdaża się przecież raz w roku kolizja.. Ja miałem kolizje wypłacili mi 2tys a co z tego jak za 2 tygodnie kończy mi się polisa i muszę im te kwote oddać spowrotem. I kto tu na kim zarabia pytam się?

Gdyby ubezpieczalnia wypłaciła mi tysiąc więcej, o nic bym się nie kłucił. Dlaczego? Bo za 3 tys udało by się kupić używane ori drzwi i pożądnie to polakierować. Koszt samego malowania to granice 1200-1500 (3 elementy). A gdzie wymiana drzwi, listew i robocizna? W naszym kraju nie ma nic za darmo. Każda pierdoła kosztuje...

Opublikowano

Jak by każdy miał co roku kolizję, wszystkie TU poszłyby z torbami. płacisz 1500 za ubezpieczenie, a szkodę masz 5000-10000...

Opublikowano
Ja tego nie rozumiem, kłucicie się o wyłudzaczy itp, a największymi oszustami są ubezpieczalnie. Nie ważne czy są kolizje czy ich nie ma, czy są prawdziwe wyłudzenia czy ich nie ma oni i tak zarabiają. KAŻDY samochód musi być ubezpieczony ale nie każdemu zdaża się przecież raz w roku kolizja.. Ja miałem kolizje wypłacili mi 2tys a co z tego jak za 2 tygodnie kończy mi się polisa i muszę im te kwote oddać spowrotem. I kto tu na kim zarabia pytam się?

Gdyby ubezpieczalnia wypłaciła mi tysiąc więcej, o nic bym się nie kłucił. Dlaczego? Bo za 3 tys udało by się kupić używane ori drzwi i pożądnie to polakierować. Koszt samego malowania to granice 1200-1500 (3 elementy). A gdzie wymiana drzwi, listew i robocizna? W naszym kraju nie ma nic za darmo. Każda pierdoła kosztuje...

jak myslisz ze ubezpieczalnia zarabia na szkodach to jestes w bardzo dyzum bledzie, poczytaowaj sobie statystyki ile wynosi kwota wplat do ubez a ile wynosi kwota wypłat, to zmienisz zdanie, teraz nie pamietam ale albo OC albo AC jest nierentowne i przynosi straty

masz racje nie kazdemu zdarza sie szkoda, a ile jest szkód ze wypłacaja nie po smieszne 7-8 tys zł, zobacz ile jest szkód za 200-300tys zł.

Dla przykładu ostatnio robiłem ogl szkody tir nie zmieścil sie pod mostem, i zgniutł cała pake telewizorów, zabudowa naczepy do wymiany, nie pamietam kwoty, koszt samych telewizorów 1mln zł, teraz se policz ile ludzi musi sie ubezpieczyć żeby ten 1mln wyplacic, wspomnij sobie 2 lata do tylu jak byly powiedzie i wylacali po 200-300 tys za domy, w tym roku gradobicia kolejne kolosalne ilosci uszkodzonych aut i domów gdzie nie wyplaca sie po 1 tys zl

Strasznie drogiego lakiernika masz jak maluje za 500zł, prawie jak serwis

Doskonale Cie rozumie i zdaje sobie z tego sprawe ze nalezy Ci się odszkodowanie, ale skoro wolisz kase na konto ( co dla mnie nie zawsze wiaze sie z naprawa zgodna z technologia) to uwazam to za bezsensowne, co innego jak byś chcial naprawic auto bezgotówkowo, badz sam naprawiał i kupil oryginały, i przedstawial do TU i wtedy by robili problemy to jak najbardziej Cie popre w 100%

Nie chce nikogo urazić, wyrazam poprostu swoje zdanie na ten temat

Opublikowano
Naprawić w ASO już nie mogę, gdyż oni wypłacili mi kwotę z pierwszej wyceny tj 2000zł brutto. Niczego nie podpisywałem, jedyne co podpisałem to wybór opcji wypłaty: gotówkowa lub bezgotówkowa.

Także zostaje mi napisać odpowiednie pismo w którym im wyjaśnie, że nie mają prawa żądać ode mnie faktur, gdyż ja nie muszę samochodu naprawiać. Taki jest fakt. A ja od nich żądam tylko rzetelnej wyceny szkody, a nie zaniżonej. (po odwołaniu ich ponowny kosztorys urósł o 2700zł lecz żądaja faktur - bezprawnie).

Jeśli to nie pomoże to sąd.

Może i będe czekać 12 miesięcy, ale jeśli wygram to odsetki chyba będą mi się należeć...

Możesz naprawiać w ASO wystarczy, że wpłacisz im kwotę bezsporną w kasie. Nie jesteś zadowolony z wyceny i po prostu wstawiasz do fachowców, aby naprawili i przedstawili faktyczne koszty naprawy.

Opublikowano
Naprawić w ASO już nie mogę, gdyż oni wypłacili mi kwotę z pierwszej wyceny tj 2000zł brutto. Niczego nie podpisywałem, jedyne co podpisałem to wybór opcji wypłaty: gotówkowa lub bezgotówkowa.

Także zostaje mi napisać odpowiednie pismo w którym im wyjaśnie, że nie mają prawa żądać ode mnie faktur, gdyż ja nie muszę samochodu naprawiać. Taki jest fakt. A ja od nich żądam tylko rzetelnej wyceny szkody, a nie zaniżonej. (po odwołaniu ich ponowny kosztorys urósł o 2700zł lecz żądaja faktur - bezprawnie).

Jeśli to nie pomoże to sąd.

Może i będe czekać 12 miesięcy, ale jeśli wygram to odsetki chyba będą mi się należeć...

Możesz naprawiać w ASO wystarczy, że wpłacisz im kwotę bezsporną w kasie. Nie jesteś zadowolony z wyceny i po prostu wstawiasz do fachowców, aby naprawili i przedstawili faktyczne koszty naprawy.

z tymi fachowcami to uwazaj, moim zdaniem warsztaty lepiej sie znaja na naprawie, a na biezaco mam z tym stycznosc

jest jedna prosta zasada

serwis tak zwani wymieniacze i warsztaty naprawiacze,

takie powiedzenie utrwalilo się z tego względu i taka jest prawda ze serwisy nie zyja ze sprzedazy aut tylko z ich naprawy, wiec jak cos im nie pasi to wymieniaja a kto za to placi ?

Opublikowano
Naprawić w ASO już nie mogę, gdyż oni wypłacili mi kwotę z pierwszej wyceny tj 2000zł brutto. Niczego nie podpisywałem, jedyne co podpisałem to wybór opcji wypłaty: gotówkowa lub bezgotówkowa.

Także zostaje mi napisać odpowiednie pismo w którym im wyjaśnie, że nie mają prawa żądać ode mnie faktur, gdyż ja nie muszę samochodu naprawiać. Taki jest fakt. A ja od nich żądam tylko rzetelnej wyceny szkody, a nie zaniżonej. (po odwołaniu ich ponowny kosztorys urósł o 2700zł lecz żądaja faktur - bezprawnie).

Jeśli to nie pomoże to sąd.

Może i będe czekać 12 miesięcy, ale jeśli wygram to odsetki chyba będą mi się należeć...

Możesz naprawiać w ASO wystarczy, że wpłacisz im kwotę bezsporną w kasie. Nie jesteś zadowolony z wyceny i po prostu wstawiasz do fachowców, aby naprawili i przedstawili faktyczne koszty naprawy.

z tymi fachowcami to uwazaj, moim zdaniem warsztaty lepiej sie znaja na naprawie, a na biezaco mam z tym stycznosc

jest jedna prosta zasada

serwis tak zwani wymieniacze i warsztaty naprawiacze,

takie powiedzenie utrwalilo się z tego względu i taka jest prawda ze serwisy nie zyja ze sprzedazy aut tylko z ich naprawy, wiec jak cos im nie pasi to wymieniaja a kto za to placi ?

No i o to chodzi w tej naprawie żeby wymienić uszkodzone części. Za naprawę płaci TU, więc w czym problem? Dla TU to ASO właśnie jest podmiotem, który przedstawi prawdziwe (realne) koszty naprawy, ich faktury są nie do podważenia.

Opublikowano

nie chodzilo mi o uszkodzone czesci blacharskie, jak padnie ci laser w nawigacji kupujesz nowa za 2 tys czy sam laser za 300 zł

Opublikowano
Ja tego nie rozumiem, kłucicie się o wyłudzaczy itp, a największymi oszustami są ubezpieczalnie. Nie ważne czy są kolizje czy ich nie ma, czy są prawdziwe wyłudzenia czy ich nie ma oni i tak zarabiają. KAŻDY samochód musi być ubezpieczony ale nie każdemu zdaża się przecież raz w roku kolizja.. Ja miałem kolizje wypłacili mi 2tys a co z tego jak za 2 tygodnie kończy mi się polisa i muszę im te kwote oddać spowrotem. I kto tu na kim zarabia pytam się?

Gdyby ubezpieczalnia wypłaciła mi tysiąc więcej, o nic bym się nie kłucił. Dlaczego? Bo za 3 tys udało by się kupić używane ori drzwi i pożądnie to polakierować. Koszt samego malowania to granice 1200-1500 (3 elementy). A gdzie wymiana drzwi, listew i robocizna? W naszym kraju nie ma nic za darmo. Każda pierdoła kosztuje...

jak myslisz ze ubezpieczalnia zarabia na szkodach to jestes w bardzo dyzum bledzie, poczytaowaj sobie statystyki ile wynosi kwota wplat do ubez a ile wynosi kwota wypłat, to zmienisz zdanie, teraz nie pamietam ale albo OC albo AC jest nierentowne i przynosi straty

masz racje nie kazdemu zdarza sie szkoda, a ile jest szkód ze wypłacaja nie po smieszne 7-8 tys zł, zobacz ile jest szkód za 200-300tys zł.

Dla przykładu ostatnio robiłem ogl szkody tir nie zmieścil sie pod mostem, i zgniutł cała pake telewizorów, zabudowa naczepy do wymiany, nie pamietam kwoty, koszt samych telewizorów 1mln zł, teraz se policz ile ludzi musi sie ubezpieczyć żeby ten 1mln wyplacic, wspomnij sobie 2 lata do tylu jak byly powiedzie i wylacali po 200-300 tys za domy, w tym roku gradobicia kolejne kolosalne ilosci uszkodzonych aut i domów gdzie nie wyplaca sie po 1 tys zl

Strasznie drogiego lakiernika masz jak maluje za 500zł, prawie jak serwis

Doskonale Cie rozumie i zdaje sobie z tego sprawe ze nalezy Ci się odszkodowanie, ale skoro wolisz kase na konto ( co dla mnie nie zawsze wiaze sie z naprawa zgodna z technologia) to uwazam to za bezsensowne, co innego jak byś chcial naprawic auto bezgotówkowo, badz sam naprawiał i kupil oryginały, i przedstawial do TU i wtedy by robili problemy to jak najbardziej Cie popre w 100%

Nie chce nikogo urazić, wyrazam poprostu swoje zdanie na ten temat

ty naprawde wierzysz ze oc jest dla nich nierentowne ? bylo na necie ile kasy wplynelo z tytulu skladek, a ile wyplacili, powiem ci tylko tyle, ze roznica na nich korzysz byla milionach :) wiec nie siej propagandy, ze ubezpieczalnie sa takie biedne i dokladaja do interesu

Opublikowano

ty naprawde wierzysz ze oc jest dla nich nierentowne ? bylo na necie ile kasy wplynelo z tytulu skladek, a ile wyplacili, powiem ci tylko tyle, ze roznica na nich korzysz byla milionach :) wiec nie siej propagandy, ze ubezpieczalnie sa takie biedne i dokladaja do interesu

Akurat te dane są dostępne powszechnie w publikacjach KNF i to prawda, że ubezpieczalnie są stratne na OC. Możesz sam sprawdzić. Różnica może i była w milionach ale na minusie.

Opublikowano

To czemu ubezpieczalnie nie wycofają się z OC? Co do szkód w milionach za powodzie to już nie jest ubezpieczenie OC więc nie wiem po co to idiotyczne przykłady. A co do naprawy w serwisie na ori częsciach to może ktoś nie chce się bawic w naprawy zeby mu późnioej ktoś przy sprzedaży auta powiedział że był dzwon i ze auto złożone z trzech tylko chce sprzedac tak jak stoi i miec swiety spokój...

Opublikowano
Ja tego nie rozumiem, kłucicie się o wyłudzaczy itp, a największymi oszustami są ubezpieczalnie. Nie ważne czy są kolizje czy ich nie ma, czy są prawdziwe wyłudzenia czy ich nie ma oni i tak zarabiają. KAŻDY samochód musi być ubezpieczony ale nie każdemu zdaża się przecież raz w roku kolizja.. Ja miałem kolizje wypłacili mi 2tys a co z tego jak za 2 tygodnie kończy mi się polisa i muszę im te kwote oddać spowrotem. I kto tu na kim zarabia pytam się?

Gdyby ubezpieczalnia wypłaciła mi tysiąc więcej, o nic bym się nie kłucił. Dlaczego? Bo za 3 tys udało by się kupić używane ori drzwi i pożądnie to polakierować. Koszt samego malowania to granice 1200-1500 (3 elementy). A gdzie wymiana drzwi, listew i robocizna? W naszym kraju nie ma nic za darmo. Każda pierdoła kosztuje...

jak myslisz ze ubezpieczalnia zarabia na szkodach to jestes w bardzo dyzum bledzie, poczytaowaj sobie statystyki ile wynosi kwota wplat do ubez a ile wynosi kwota wypłat, to zmienisz zdanie, teraz nie pamietam ale albo OC albo AC jest nierentowne i przynosi straty

masz racje nie kazdemu zdarza sie szkoda, a ile jest szkód ze wypłacaja nie po smieszne 7-8 tys zł, zobacz ile jest szkód za 200-300tys zł.

Dla przykładu ostatnio robiłem ogl szkody tir nie zmieścil sie pod mostem, i zgniutł cała pake telewizorów, zabudowa naczepy do wymiany, nie pamietam kwoty, koszt samych telewizorów 1mln zł, teraz se policz ile ludzi musi sie ubezpieczyć żeby ten 1mln wyplacic, wspomnij sobie 2 lata do tylu jak byly powiedzie i wylacali po 200-300 tys za domy, w tym roku gradobicia kolejne kolosalne ilosci uszkodzonych aut i domów gdzie nie wyplaca sie po 1 tys zl

Strasznie drogiego lakiernika masz jak maluje za 500zł, prawie jak serwis

Doskonale Cie rozumie i zdaje sobie z tego sprawe ze nalezy Ci się odszkodowanie, ale skoro wolisz kase na konto ( co dla mnie nie zawsze wiaze sie z naprawa zgodna z technologia) to uwazam to za bezsensowne, co innego jak byś chcial naprawic auto bezgotówkowo, badz sam naprawiał i kupil oryginały, i przedstawial do TU i wtedy by robili problemy to jak najbardziej Cie popre w 100%

Nie chce nikogo urazić, wyrazam poprostu swoje zdanie na ten temat

ty naprawde wierzysz ze oc jest dla nich nierentowne ? bylo na necie ile kasy wplynelo z tytulu skladek, a ile wyplacili, powiem ci tylko tyle, ze roznica na nich korzysz byla milionach :) wiec nie siej propagandy, ze ubezpieczalnie sa takie biedne i dokladaja do interesu

poszukaj dane a pozniej pisz na forum i podwazaj czyjes zdanie

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.