Skocz do zawartości
IGNOROWANY

parkingowa stłuczka - wycena


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj miałem stłuczkę nie z mojej winy. Na stojący na parkingu mój samochód wjechał tyłem drugi, w efekcie czego porysowane i wgniecione są drzwi lewe przednie oraz tylne łącznie z listwami. Szkoda zgłoszona, likwidator umówiony na poniedziałek (TU Ergo Hestia).

Moje pytanie: mogę się spodziewać że rzeczoznawca uzna naprawę wgniecionych drzwi czy tylko w gre wchodzi wymiana na nowe? Jeśli wymiana to ile kosztują mniej więcej takie drzwi, bo chciałbym mieć porównanie czy warto będzie się kłucić, czy zgodzić się z wyceną? Jest to moja pierwsza szkoda w życiu i nie ukrywam strachu...

Moje auto to A4 B6 z 2003r, avant, S-line.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej na nowe dlaczego niby masz miec cos robione w samochodzie jak przed zdarzeniem bylo ori. napewno dadza kiepska wycene i warto sie odwolac. poczekaj zobaczysz co ci powie facio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrian, jeżeli drzwi nie były wczesniej malowane (Gość sprawdzi lakier) - żądaj wymiany na nowe. Kupisz używane (może nawet trafisz w kolorze za 3 stówki). Ubezpieczyciel powinien Ci wycenić albo nowy zamiennik a jeśli nie występuje - oryginał z audi ale odliczą amortyzację. Tak czy siak zarobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi, żądać tej wymiany dopiero po otrzymaniu kosztorysu jeśli tego nie zrobią czy odrazu likwidatorowi powiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli są porządnie zagięte a nie tylko przerysowane - Ubezpieczyciel nie ma prawa wypłacić Ci tylko za pomalowanie elementu. szpachla nie wchodzi w rachubę :grin: tak więc bez żadnej łaski powinieneś dostać kasę na NOWE drzwi plus ich pomalowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz zagięcia na krawędziach elementów to zwróć mu od razu uwagę, że to się do naprawy nie nadaje. Jak są zagięcia na ramie drzwi (chodzi mi o ten fragment, który jest widoczny po otworzeniu) to tym bardziej nie nadają się do naprawy. Obejrzyj dokładnie słupek, próg, błotnik przy tylnych drzwiach czy go gdzieś drzwi przy uderzeniu nie poobcierały. Naprawiać tego nie musisz ale jak mu to pokażesz to będzie musiał policzyć

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byłoby gdybyś załączył zdjęcia i kalkulację naprawy TU, wówczas będzie można stwierdzić zasadność kwalifikacji i porównać z ustaleniami hestii.

Pojazd powinien być przywrócony do stanu sprzed szkody.

Pozdrawiam

arielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czekam na likwidatora, za jakąś godzinkę ma u mnie być. Napiszę później co powiedział i zamieszczę fotki szkód.

---------- Post dopisany at 10:20 ---------- Poprzedni post napisany at 08:57 ----------

Załączam zdjęcia:

Drzwi przednie są załamane przy rancie, widoczne na zdjęciach,

IMG_0163.jpg

IMG_0164.jpg

IMG_0162.jpg

Był likwidator i o dziwo mam już wstępny kosztorys: policzył do wymiany obie listwy drzwiowe, drzwi tylne też do wymiany, drzwi przednie do naprawy i tylny błotnik do lakierowania, elementy które są do wymiany oczywiście tez zaznaczył do ponownego lakierowania.

Za taką operacje chcą mi wypłacić 1651zł bez VAT i 2030zł z VAT

Powiedział, że ta kalkulacja nie jest ostateczna i musiałem się podpisać pod nią że ją otrzymałem. Kalkulacja robiona w programie AUDATEX.

Wg mnie drzwi przednie nadają się również do wymiany. Chciałbym się od tego odwołać, tylko iść odrazu do niezależnego rzeczoznawcy czy pisać samo odwołanie bez załącznika od rzeczoznawcy? Za samo malowanie u Pana Mariana trzeba zapłacić min 300pln za element a gdzie części?? Oszustwo...

Zadzwiniłem do ASO i umówiłem się na kosztorys, mam nadzieje, że nie strace na tym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stracic i tak juz straciles bo auto do roboty jest i tak. najlepiej podjedz do jakiegos rzeczoznawcy i podpytaj go w tej sprawie jak nalezy postepowac on ci powie co i jak zaproponuje swoja usluge ale wtedy juz masz podparcie na papierku i nie beda mieli do czego sie przywalic z ubezpieczalni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro na 13 jestem umówiony w ASO na ich wycene..bede miał podkładke do odwołania...napiszę jutro ile wyliczyło ASO Audi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi przednie L - kwalifikacja wymiana.

Wstępny szacunek, minimalna wysokość szkody to ok. 5000zł

Pozdrawiam

arielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi przednie L - kwalifikacja wymiana.

Wstępny szacunek, minimalna wysokość szkody to ok. 5000zł

Pozdrawiam

arielka

No właśnie i dlatego zaczynam działać i nie dam się tak oszukiwać...jutro opiszę co i jak wyszło w serwisie.

---------- Post dopisany 18-12-2012 at 15:31 ---------- Poprzedni post napisany 17-12-2012 at 23:18 ----------

Zrobiłem sobie wycieczkę do ASO, ale dowiedziałem się kilku ważnych rzeczy. Mianowicie: w przypadku mojego odwołania z kosztorysem serwisu, TU będzie się odwoływać od tego, gdyż serwis nie jest bezstronny. Doradzono mi, żeby nająć niezależnego rzeczoznawcę, najlepiej biegłego sądowego. W przypadku gdy sprawa trafi na drogę sądową, sąd również nie kwestionuje opini serwisu.

Co do amortyzacji, to ASO twierdzi, że nie mają żadnego prawa odejmować z kwoty cokolwiek z tego tytułu. Drzwi przednie prawdopodobnie były kiedyś naprawiane, ale jak najbardziej mam prawo do wymiany ich na nowe. Pan z ASO stwierdził, że kwota którą dostałem na wstępnym kosztorysie powinna być minimum 3x wyższa.

Kolejny etap to niezależny rzeczoznawca. Udało mi się z nim umówić na jutro, cdn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekam na wycene, porobił zdjęcia i jedyne co mi powiedział to że samo malowanie 1500zł (3 duże elementy) i drzwi przednie również wymiana. Ze względu na święta wycene będe mieć najszybciej w czwartek.

W serwisie AUDI powiedzieli że powinno być minimum 3x więcej.

Najśmieszniejsze, że w kosztorysie Hestia policzyła malowanie 3 dużych elementów plus dwie listwy na 790zł (robocizna z materiałem) - jak tak tanio naprawiają samochody to tylko u nich naprawiać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekam na wycene, porobił zdjęcia i jedyne co mi powiedział to że samo malowanie 1500zł (3 duże elementy) i drzwi przednie również wymiana. Ze względu na święta wycene będe mieć najszybciej w czwartek.

W serwisie AUDI powiedzieli że powinno być minimum 3x więcej.

Najśmieszniejsze, że w kosztorysie Hestia policzyła malowanie 3 dużych elementów plus dwie listwy na 790zł (robocizna z materiałem) - jak tak tanio naprawiają samochody to tylko u nich naprawiać :)

To jest żenada, u mnie TU malują jeszcze taniej, chyba w garażach swoich Agentów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odebrałem kosztorys wykonany przez niezależnego rzeczoznawcę na kwotę: 6894zł. Powiedzcie mi, wysłać to do ubezpieczalni tylko na adres e-mail czy również zapakować w list i posłać poleconym??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile zapłaciłeś za wycenę niezależnego rzeczoznawcy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyślij na email i listem poleconym z potwierdzeniem odbioru, najlpeiej także faxem, by póxniej nie powiedzieli, że nic nie otrzymali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ma ktoś jakiś wzór żeby to porządnie napisać czy poprostu napisac takie wezwanie do zapłaty i w uzasadnieniu zamieścić opinię niezależnego rzeczoznawcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...