Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Modyfikacja 2.5TDI quattro 180km WSKAZÓWKI I RADY


oborek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy posiadam A4 2003r z silnikiem 2.5 TDI 4x4 180km seria w manualu i mam pytanie ile i w jaki sposób można z niej wyciągnąć więcej mocy dodam że program mam zrobiony obecnie na 204km i 420Nm i założone sztywne koło bo dwumas już nie dawał rady, a chciało by się więcej:) Silnik mocno trzymał serię przed modem, katy mam wyrzucone końcowy wydech jest z s4. Proszę o fachowe rady i pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) program mam zrobiony obecnie na 204km i 420Nm (...)

Pokaż wykres z jakiejś dobrej hamowni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc mam taki sam motor, tez quatro powiedz mi tak szczerze jak jest różnica po tym programie na 205km i 420 nm, jest dość odczuwalna bo sam sie zastanawiałem nad tym, pozdrawiam.

nawet majac 180 i powiedzmy ze po programie bedziesz miał 195 bedziesz odczuwał róznice... inny rozklad momentu i mocy:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te programy maja najczesciej "moc deklarowana" (ale te 200zhakiem to raczej w przypadku 180tki jest realne)

prawda wyglada tak, ze mimo, ze to stare pierdziele to jak narazie czipujacy wala glowa w mur pt "nie umiem zmienic mapek zapisanych w kompie pompy wtryskowej" i dzialaja w przedziale, ktory jest osiagalny modyfikacja mapek zapisanych w ecu... programow tuningowcy nie pisza bo sie na tym nie znaja a jakby sie znali to koszt tego by tej uslugi przerosl wartosc auta

jezeli to bylby automat to kolejny murek pt modyfikacja w tipie (jakies tam mapki) by nie glupial przy zmianie biegow przy bucie

Osiaganles co bylo do osiagniecia... jak chcesz wiecej to sprzedaj, doloz i kup cos bardziej rozwojowego

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc mam taki sam motor, tez quatro powiedz mi tak szczerze jak jest różnica po tym programie na 205km i 420 nm, jest dość odczuwalna bo sam sie zastanawiałem nad tym, pozdrawiam.

Po programie jest znaczna różnica nie czuć turbo dziury i moment obrotowy robi swoje, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa prosta , sprzedaj i kup b7,b8 3.0 tdi , tyle co szperam i przeglądam net , i nigdy nie widziałem 2.5tdi dłubnietego mocniej niż chip ( nie mówię o r5 tylko o v6 ) . Rogal coś kiedyś zapowiadał ,że temat jest blisko rozpracowania ,ale sprawa ucichła (możesz do niego napisać , może coś drgnęło ) . Kumpel mając 2.5 kiedyś zapytał tunera o możliwości; dostał odp. , że jak się nic nie dzieje z tym kiblowatym 2.5 to nie tykać ( ale możesz mieć nowszą poprawianą jednostkę , chyba oznaczenie Bau) .Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sysiek tez robił 2,5 AKN... 191 i 410 Nm:wink: tez sie pytał rogala o wtryski itd... i stanelo na tym ze szuka 2,7 bita:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponoć można wsadzić wtryski od iveco,turbine z 2,7/3,0

jakis czas temu do warsztatu kumpla miał przyjechać gostek z tak wymodzona A6,podobno miał 240PS,ale nie pokazał sie i nie wiadomo czy to prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest tak do końca źle z audi 2,5 tdi ... ogranicza je sławna już pompa VP44 ... jako że siedzimy mocno w bmw ( www.TC-PERFORMANCE.eu ) to model e46 320D 136KM jest podobny ze względu na właśnie pompę paliwa , która ma swój wewnętrzny sterownik i nie da rady ingerować w niego z poziomu ecu ... podobno przy kalibracji można ingerować w sterownik za pomocą odpowiedniej przystawki ...

ale do rzeczy , jest firma która robi końcówki wtryskiwaczy o większej wydajności więc paliwo nie będzie problemem , lecz wtedy przydałoby się również wyposażyć autko w pompkę wspomagającą przepływ paliwa przez samą pompę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wtryski sa problemem, tylko ta pompa wtryskowa, a wiecej info co i jak mozna znaleźć tutaj

Audi A6 Avant 2.5 V6 TDI Quattro - TDIClub Forums

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale skoro nie można zwiększyć dawki na pompie można ją uzyskać za pomocą wydajniejszych końcówek , tylko jak pisałem trzeba zwiększyć przepływ paliwa przez samą pompę ...

...pokaże wykresy jak przyjdą wydajniejsze końcówki do E46 320d na tej samej pompie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...