Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B8 po stłuczce, proszę o pomoc.


Rekomendowane odpowiedzi

Auto przed wypadkiem zostało wycenione na 42000 netto, tu kolejny absurd, odjęli mi od wartości auta 4100zł za to, że wykupiłem stałą wartość pojazdu :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2008r, silnik 2.0 TDI (CAGA), 160k przelotu ... odjęli mi 3569 za import prywatny, 4100 za stała wartość, 7276 za przebieg. Nigdy więcej nie wykupie AC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7276 zł za przebieg??? to znaczy, że 160tys km to dużo jak na rocznik 2008 i przez to obniżają o tyle wartość auta?????????:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no oni licza ze auto powinno robic chyba 20 czy 30 tys rocznie , wiec taki przebieg to ewidentnie juz ponad norme. Nawet do ubezpieczenia oplaca sie licznik skrecic :facepalm:. Niestety ten eurotax to smiech na sali, chociaz z drugiej strony jak sie patrzy na ceny aut np na allegro to wcale sie nie dziwie :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chory kraj,ja pierr.......

w tych ubezpieczalniach to roczny "normalny" przebieg to chyba 10 tys km?:facepalm::kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tego nie rozumiem, dopłacam za coś, co później działa na moją niekorzyść. Kiedyś już miałem szkodę z AC i wtedy z kolei nie miałem wykupionej tej opcji, to mi pojechali ostro z wartości początkowej w polisie. Stwierdziłem, że tym razem wykupie, a oni mi na dzień dobry zaniżyli wartość o 4k, to jest jakaś porażka, przez 5 lat bezszkodowej jazdy oddałem 15k złodziejom, a teraz mi 10k proponują, dlatego nigdy więcej AC. Wolę wykupić mini casco i jeździć ostrożnie. Jeżeli chodzi o przebieg, to w ich mniemaniu, 4-letnie auto powinno mieć 90000 przebiegu :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego odjeli 4100 skoro miałes stała wartośc wykupiona?

ja tez za bardzo nie czaje jakiegos odejmowania , jesli masz stala wartosc ubezpieczenia to masz stala , czy auto jest warte wiecej czy mniej rozliczaja Cie od tej wartosci , tak mi sie przynjamniej wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale moment bo ja coś nie rozumiem. W pierwszym poście napisałeś że masz na polisie stałą wartość właśnie 42 000 netto. I przy wyliczeniu wysokości szkody od tej wartości powinni odjąć wartość wraku. Zrobili tak? Tobie chodzi pewnie o to, że do ustalenia kwalifikacji szkody częściowa czy całkowita wyliczyli niższą wartość rynkową, tak? Jeśli o to chodzi to niestety jest to zgodnie z ich OWU AC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42000 to stała wartość, która nie ulega pomniejszeniu. Przy zawieraniu polisty wykupiłem tą opcje, jednak nie miałem pojęcia, że na dzień dobry polecą mi 4100 z wartości samochodu, dopiero teraz dostałem od nich jak te 42000 zostało policzone i się zdziwiłem. Jeżeli nie wykupił bym stałej wartości, wtedy miał bym 46100 netto i nawet jakby mi pomniejszyli 1000-2000 za te 3 miesiące to wyszedł bym na tym lepiej i dużo trudniej by im było o szkodę całkowitą, a tak mam problem bo wycena rzeczoznawcy oscyluje na granicy szkody całkowitej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego "polecieli" Ci 4100zł? Nie rozumiem tego.. w momencie zawierania polisy auto było warte 42k czy 46,1k??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żałosne, wykupujesz Ac, wydajesz na to grubą kasę, a oni robią takie rzeczy....chyba rzeczywiscie jak ac to tylko dla malych pierdół, bo jak jest cos grubszego , to sie mega migają....ja tam nie mam Ac i pewnie miec nie bede, bo nie dam ponad 2000 za ubezpieczenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu! Szkoda zmieniła status ze szkody całkowitej na szkodę częściową, początkowo oczywiście PZU w ogóle nie rozważało takiej opcji. Warsztat do którego wstawiłem auto, zrobił kosztorys i zmieścił się z naprawą znacznie poniżej 70% (ok 62%). Oczywiście początkowo kosztorys został odrzucony, ze względu na nieujęcie jakiejś jednej części, została wysłana korekta i po miesiącu walki wyszedłem na swoje. Teraz zamiast 10k, muszą wyłożyć 30k na naprawę nowymi częściami. Do końca miesiąca mają mi zrobić samochód :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...