Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zbieżność tylnych kół


fireman82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pytanie jak w temacie, czy ustawia się zbieżność kół tylnych A4 B5 po lifcie? Trochę zżera oponę od wewnątrz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawia się ale mogą byćteż inne przyczyny słabe amortyzatory z tyłu albo łóżyska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zapytam jesli można.

Co się ustawia jesli w B5 jest belka wleczona?

W jaki sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbieznosci w B5 sie nie ustawia z tylu. Mozna jedynie regulowac ustawienie tylnej belki skretnej wzgledem nadwozia, ale to nie jest regulacja zbieznosci :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się pod temat ja mam w Quattro i też mi tnie opony od środka i byłem u mechanika powiedział że się ustawia geometrę ale mam też pęknięte sprężyny z tyłu czy może być też tego przyczyna że robi się kacza na diagnostyce pokazało tylna oś -13 I jak się wymienia tylne sprężyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sprężyna jak pęknie to rozjeżdza sie geometria wiec nic dziwnego że tnie opony. Wymień bo to naet niebezpieczne tak jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się pod temat ja mam w Quattro i też mi tnie opony od środka i byłem u mechanika powiedział że się ustawia geometrę ale mam też pęknięte sprężyny z tyłu czy może być też tego przyczyna że robi się kacza na diagnostyce pokazało tylna oś -13 I jak się wymienia tylne sprężyny

W wersji Quattro z tyłu się reguluje kąty i zbieżność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w quattro ustawia kat i zbierznośc z tyłu...co do wymiany sprezyn ....jak masz kilka kluczy i ściagacze to sam sobie wymienisz...ściagniesz koło i zobaczysz ze to prostrze niz myslisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam quattro, jedno koło prawe jest rozchylone i zżera oponę od wewnątrz. Chodzi o tylną ośkę i ROZCHYLENIE koła. Przedstawiam to na rysunku.

zbieznosc_objawy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywaliłeś gdzieś w krawężnik na rękawie i są tego efekty,albo poprzedni właściciel.A może auto miało dzwona tą stroną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywaliłeś gdzieś w krawężnik na rękawie i są tego efekty,albo poprzedni właściciel.A może auto miało dzwona tą stroną?

Na rekawię nie jeżdżę i poprzedni właściciel na pewno też nie ale faktycznie chyba był puknięty z tej strony ale raczej w tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam dokładnie taki sam problem koła się rozchodzą (/--\) i tnie opony od wewnątrz (nie tak bardzo jak na zdjęciu ale jest to widoczne). Wymieniłem łożyska ale to nie pomogło. Czy wymiana sprężyn pomoże? czy to belka do wymiany. Dodam , że auto tyłem nie było uderzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rozchylenie to niema prawa się pojawić po uszkodzeniu łożysk chyba że by całkiem wypadły. Jeśli masz ośkę to moim zdaniem uszkodzona belka. Tylko pytanie jak do tego doszło bo jakby było wbite koło do środka to powiedział bym że po spotkaniu z krawężnikiem a tak to ciekawa przypadłość. A może jakoś niefortunnie w jakiś dłół wpadłeś albo złapałeś pobocza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ogólnie belka w jakim stanie? Czy nie jest mocno zardzewiała? Byłeś na jakiś pomiarach geometrii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zakupu mam takie rozchylenie. Na począdku nie zwróciłem na to uwagi ale po zmianie oponek na nowe i zbyt szybkie ich zużycie trzeba coś z tym zrobić. Myśle że może poprzedni właściciel woził coś ciężkiego. Jeszcze jedo pytanie czy da sie jakoś sprawdzić belke czy nie jest krzywa czy kupować na chybił traił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuc najlepiej zdjecia z tylu w osi samochodu, mi sie tez wydawalo ze mam rozchylenie na jednym kole, ale jak specjalnie podjechalem na pomiar to okazalo sie ze w normie... zobaczymy jak wygladaja oponki po zmianie na zimowe:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...