Skocz do zawartości
IGNOROWANY

"grzechotanie"


lysy72

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Jest mały problem(a może wcale taki nie mały)rano przy rozruchu silnika słychać "grzechotanie",co to może być?Dodam że po rozgrzaniu i w ciągu dnia trochę zanika ten odgłos.Silnik 1.6 b5 AHL 1998 rok,żadnych innych problemów(obroty super,odpala bez problemu)A dodam jeszcze,bo to możę ma jakiś wpływ-mam jeszcze ok.2000 km do następnego przeglądu i servisu-w międzyczasie uzupełniłem olej inny niż wlany na przeglądzie(10w50 był-5w40 dolałem,ok.2lt za poradą mechanika,który stwierdził że nie szkodzi i od tego czasu zrobiłem ok.2000 km).Z góry dzięki za pomoc!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na postoju z odpalonym silnikiem czy to grzechotanie ustąpi jak wciśniesz sprzęgło :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dzwonią zawory,słabe smarowanie.Jak mogłeś zmieszac 2 różne oleje o innej klasie lepkosci :banghead:

wysłane za pomocą tapki2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo w 1,8 ADR i olej jest w stanie idealnym po wciśnięciu sprzęgła nie ma różnicy tylko że u mnie to jest to przez ok 20 s. a potem jest juz normalnie :) Czy to może być pompa oleju, albo alternator może nie odbija do końca bo wody się dostało i ociera przez chwilkę delikatnie macie pomysły ?? I mam to samo co u kolegi żadnych problemów, żednych blędów itp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:facepalm: super masz mechanika. tak mozna mieszac ale w oplu albo fordzie. teraz przy wymianie oleju mozesz robic silniczek. zacznij od czyszczenia smoka pompy

---------- Post dopisany at 10:29 ---------- Poprzedni post napisany at 10:27 ----------

Mam to samo w 1,8 ADR i olej jest w stanie idealnym po wciśnięciu sprzęgła nie ma różnicy tylko że u mnie to jest to przez ok 20 s. a potem jest juz normalnie :) Czy to może być pompa oleju, albo alternator może nie odbija do końca bo wody się dostało i ociera przez chwilkę delikatnie macie pomysły ?? I mam to samo co u kolegi żadnych problemów, żednych blędów itp :)

u ciebie kolego predzej lancuszek. niech ktos odpali samochod a ty przyloz blizej ucho albo na palce zeby wyczuc drganie do tylnej czesci dekla silnika. pelnie lancuszek juz jest wyrobiony i napinac. i wali w kopule przy odpalaniu. szfagier tez tak ma. jest temat na forum w warsztacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzajcie z tym olejem, jeśli dodał lepszy do gorszego to na pewno od tego nic mu się nie stanie, oleje względem siebie są mieszalne, a pozatym 1.6 to nie jest jakiś cud techniki który wymaga nie wiadomo czego

zawory klepią bo już mogą mieć luzy na prowadnicach ale jak w trakcie jazdy tego nie ma to ja bym jeździł i się nie przejmował, a przy wymianie oleju zalej jakiś półsyntetyk 10W40 i powinno być lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...