Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie odbijajaca manetka kierunkowskazu po czyszczeniu


denveco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Nie wiem czy ktos z was mial pododbny problem. Rzecz w tym ze nie mialem swiatel dlugich w pozyscji stalej. Doczytalem na forum ze to wina zabrudzenia. Zabralem sie zatem za demontaz i rozbrelame na czynniki pierwsze manetke od dlugich. wyczyscilem wszystko ladnie pieknie, zlozylem do kupy zakladam, swiatelka teraz swieca. Ale rzecz w tym ze teraz gdy jest wlaczony lewy kierunkowskaz i gdy kierownice "prostuje" to manetka nie odbija. Z prawym kierunkiem jest wszystko dobrze. Rozebralem ponownie sadzac ze cos zle zlozylem ale wg mnie wszystko dziala jak byc powinno, jezyczek ktory wychodzi przy wlaczeniu kierunku wychodzi bez problemu i tak samo bez problemu odbija sie manetka jak srubokretem go odbije tak jak by to kierownica robila. Zlozylem ponownie wszystko jak byc powinno i dalej to samo. Sadzilem ze moze cos sie uszkodzilo ale nie widac zadnych naj mniejszych uszkodzen, pekniec itd. Zabralem sie dzisiaj za to po raz trzeci, wczesniej byl tam troche jakiegos smaru, po czyszczeniu by dlugie dzialaly wyczyscilem wszystko, myslalem ze brak samrowania daje efekt braku odbijanej manetki, dlatego dzisiaj ruchome czesci lekko przesmarowalem ale bez rezultatow. Gdy sie wlaczy kierunkowskaz w prawo i obraca sie kierownica w prawo to slychac cykanie tak jak to bylo zawsze, natomiast wlaczajac kierunek w lewo i krecac w lewo kierownica cykania nie slychac a wczesniej bylo slyszalne. Nadmienie ze cykanie nie jest spwodowane jakims tam przekaznikiem etc. tylko jezyczkiem ktory wysowa sie w chwili wlaczenia kierunku i obracania kierownica, Mial juz ktos taki problem i jak sobie z nim poradzil. Dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy miałem identyczne

Po wymianie kierownicy (na skórzaną) a tym samym taśmy problemu już nie mam.

Po dokładnym obejrzeniu widać u mnie wytarty z jednej strony plastik na taśmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na taśmie kierownicy jest taki plastik,który odpowiada za odbijanie kierunków.Może któryś się uszkodził i dlatego tak masz?Tu masz foto co mam na myśli ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting . Zaznaczone w kółeczku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO wlasnie rzecz w tym ze ten plastik jest caly, wszystko z nim ok. I przed rozebraniem manetek do czyszczenia wszystko dzialalo poprawnie, dopiero po wyczyszczeniu i ponownym zalozeniu przestala manetka odbijac. Inaczej mowiac, jak slabo skrecalem nie odbijala a powinna jak z kolei mocniej do oporu krecilem kierownica i prostowalem to wtedy odskakiwala manetka. Ale zarowno w slabym jak i mocniejszym obrocie kierownica w trakcie wlaczenia lewego kierunkowskazu nie bylo slychac tego specyficznego cykania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkrec lekko srubki sciskajace manetke, to na 100% to, sam z tym walczylem i tylko to wystarczylo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na mysli te 4 robki ktore przechodza przez ca metalowa blaszke od strony manetki od swiatel??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym jezyczkiem bialym jest wszystko wporzadku, jak kierunki sa wylaczone to to czy daje go na gore czy na dol to sprezynki ustawiaja go pozycji pierwotnej, tak wiec nie wiem co jest. te 4 srubki co trzymaja ta blaszke i ogolnie co trzymaja w kupie kierunki poluzowalem ale nadal lewy kierunek nie odbija. Za cholere nie wiem co jest grane. Pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na taśmie kierownicy jest taki plastik,który odpowiada za odbijanie kierunków.Może któryś się uszkodził i dlatego tak masz?Tu masz foto co mam na myśli ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting . Zaznaczone w kółeczku.

Po dokładnym obejrzeniu widać u mnie był wytarty z jednej strony ten plastik.

po prostu taśma niecentrycznie była ustawiona i plastik zaczął wciskać się pod języczek od manetki klinem co z czasem spowodowało że przestał działać kierunek. Sugeruję sprawdzić czy nie wyrobił się plastik od taśmy, jeśli nie to jeszcze ustawić ją w pozycji bliżej manetki (jeśli się da)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzelem i ten jezyczek czy nie jest jakos zjechany i ten plastik, juz wszystko co mozliwe i nic nie widac. Juz nie wiem co jest grane. A tego plastuku jako tako nie mozna ustawic blizej manetki, chyba ze manetke bardziej wysunac i wtedy nalozyc kierownice. Choc watpie by to cos dalo

---------- Post dopisany 18-01-2013 at 10:22 ---------- Poprzedni post napisany 14-01-2013 at 15:16 ----------

Poluzowanie obejmy ktora trzyma manetke na kolumnie kierownicy i przyciagniecie manetki blizej kierownicy oraz ponowne zacisniecie obejmy takze nic nie dalo. Nadal kierunki nie odbijaja... zalamka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam identyczny problem, też lewy nie odbija, ja jakoś na razie nie rozbieram, bo tez kilka razy to probowałem zrobic i sie poddalem, jakbys ogarnal to daj znac:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam kotleta.

U mnie sporadycznie nie odbija i też lewy. Dziesięć razy odbije a raz nie odbije... Jak nie odbije to nie słychać tego cykania podczas kręcenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...