Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klejące sie guziki od napoju


Slyzgy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wczesniejszy użytkownik mojego nowego samochodu wylał jakiś napój jest to na tyle złośliwe że ciężko naciskać przyciski niemówie jak jest -10 :)

Znacie jakieś środki na ów problem.

Spray?

P1170617.jpg

<br /><br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam CIF lub inny tego typu środek. Najwygodniej jest wymontować graty do czyszczenia. Wnętrze szufladki można potraktować szczotką lub pędzelkiem natomiast przód najlepiej doczyścić ręką. Nanieś na opuszek palca trochę środka i potrzyj nie dociskając zbyt mocno. Będziesz wyraźnie czuł jak pracują granulki ścierne. 10 przesunięć palca spokojnie wystarczy i po tym zabiegu powłoka wygląda jak nowa. Jedyny minus tego jest taki, że tak umyty element może się odróżniać odcieniem od pozostałych ponieważ zostanie z niego starta brudna, utleniona warstewka. Jak u siebie w ten sposób doprowadziłem do porządku wszystko co jest zamontowane w tunelu i wg mnie efekt jest świetny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedz mi jezeli bym wyciągał wszystko wraz z radiem to zostane poproszony o PIn do radia czy tylko wtedy oedy radio bedzie wpinane do innego radia?

Twoje radio RNS-e nie będzie prosiło o kod po odpięciu i podpięciu do instalacji.

Zawoła o kod w momencie podpięcia go do innego auta.

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja miałem zalany klimatronic colą..rozebrałem na części łącznie z guziczkami.i guziki z całym plastikiem frontowym umyłem z ciepłej czystej wodzi i hula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cifem bym nie próbował bo ma drobinki czyszczące:kwasny:jak chcesz sobie wyczyścić wszystkie plastiki to użyj tego:12c Nowość!! Super koncentrat do tapicerek i plastików różowy 1L - zmieszaj z wodą i nawet plany na fotelach i podsufitce wyczyścisz:decayed:

---------- Post dopisany at 01:50 ---------- Poprzedni post napisany at 01:49 ----------

usuwa tłuste i klejące rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj BRUDPUREM, to taka biała 1l butelka z zielonym opisem (są też bodajże z czerwonym, niebieskim i jeszcze jakieś). My stosujemy taki płyn do mycia maszyn z różnego rodzaj tłustych plam, a kobiety z firmy sprzątającej pożyczają to od nas do ogólnego mycia w biurach, bo podobno dobry jest. Nie testowałem w samochodzie, ale na przedmiotach z plastiku, tworzyw sztucznych nie pozostawiał przebarwień itp. Nie jest drogi ok 12-15zł/1l:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedz mi jezeli bym wyciągał wszystko wraz z radiem to zostane poproszony o PIn do radia czy tylko wtedy oedy radio bedzie wpinane do innego radia?

Twoje radio RNS-e nie będzie prosiło o kod po odpięciu i podpięciu do instalacji.

Zawoła o kod w momencie podpięcia go do innego auta.

:wink:

To czemu u mnie za każdym razem jak odłącze aku musze podawać pin? :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedz mi jezeli bym wyciągał wszystko wraz z radiem to zostane poproszony o PIn do radia czy tylko wtedy oedy radio bedzie wpinane do innego radia?

Twoje radio RNS-e nie będzie prosiło o kod po odpięciu i podpięciu do instalacji.

Zawoła o kod w momencie podpięcia go do innego auta.

:wink:

To czemu u mnie za każdym razem jak odłącze aku musze podawać pin? :hi:

U mnie nie pyta-byłem z tym u fachowca ażeby dowiedzieć się czy mam jakoś "wyłączoną" ochronę w radiu-gość,który zajmuje się na co dzień "takimi sprawami" i stwierdził,że nie pyta bo jest z mojego auta i jest w nim taki sam nr vin jak w aucie(temat ochrona komponentu) i dlatego nie pyta o pin.

W momencie gdy podłączę go do innego auta-niezgodność nr vin-będzie wołało o pin.

Tak mi to wytłumaczył.

Faktycznie po podpięciu do innego auta o pin wołało.Przypadek?:mysli:

Sprawdź vcds czy w radiu masz taki sam vin jak w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cifem bym nie próbował bo ma drobinki czyszczące:kwasny:jak chcesz sobie wyczyścić wszystkie plastiki to użyj tego:12c Nowość!! Super koncentrat do tapicerek i plastików różowy 1L - zmieszaj z wodą i nawet plany na fotelach i podsufitce wyczyścisz:decayed:

---------- Post dopisany at 01:50 ---------- Poprzedni post napisany at 01:49 ----------

usuwa tłuste i klejące rzeczy

cifem może wybielić przyciski... więc raczej pomysł słaby. brudpur to ruszy ale też delikatnie bez tarcia zbytniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używam na co dzień carvaleta do tapicerki bo pracuje w firmie czyszczącej samochody i na prawdę polecam:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym uzyl np srodka do czyszczenia monitorow itp lub izopropanolu - do czyszczenia soczewek, plyt cd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem podobny problem... rozbierasz wszystko w pyl, tzn zeby wyjac przyciski i czyscisz wszystko dokladnie. Polecam ten pierwszy preparat - VINET super czysci i odtluszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak miałem zalaną deskę kawą to zwykła gąbeczka do naczyń troche ciepłej wody i gitara ewntualnie płyn do naczyń zwykły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem Cifa do wszystkich "gumowych" plastików i nigdy nic złego się nie stało. Oczywiście trzeba to robić delikatnie i z wyczuciem. Ja używałem do tego szczotki z miękkim naturalnym włosiem. Takiej jak do czyszczenia skóry. Nigdy nic się nie odbarwiło, starło czy coś podobnego. Po jego zastosowaniu powłoka zrobiła się matowa i przyjemna w dotyku. Po prostu czuć, że jest czysta i świeża jak z fabryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...