Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowicjusz - wątek powitalny


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 415.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Cuber

    29931

  • PABLO

    22468

  • wrclaguna

    21717

  • Wihajster

    19996

Top użytkownicy w tym temacie

Zakupiłem Audi A4 i tym samym powiększyłem grono użytkowników A4-klub.pl


Tym samym chciałem zapytać o porade w sprawie skrzyni tiptronic. Po zakupie okazało się że przy spokojniej jeździe ok 70 km/h skrzynia zaczyna dziwnie wibrować, dość mocno ale po dodaniu gazu problem przechodził. Przy dynamicznej jeździe nie było to wyczuwalne. żadnych innych objawów nie było widać. Znajomy polecił mi jakiegoś mechanika w pod kielcami, który stwierdził bezwzględnie "konwerter" (handlarz od którego kupiłem mowił że wymieniał konwerter). Oddałęm więc auto na wymianę oleju i oszcowanie konwertera... i wtedy się zaczęły ciekawe historie na temat spalonego oleju i nagaru w całej skrzyni. Mechanik obiecał że wszystko będzie pięknie wymienił pompę oleju, wszystkie tarcze, filtr oleju, zalał olej i ... auto po uruchomieniu i 15 minutach pracy wpadło w tryb awaryjny! Zdiagonozował sterownik w pudle pod szybą, po wymianie tryb awaryjny przestał wpadać ale tylko na postoju bo w czasie jazdy na 3 biegu skrzynia zaczęła wariować - wchodzić na wysokie obroty i nie zmieniać na 4 bieg, potwornie szarpało. Nie potrafił się połączyć swoim komputerem celem sprawdzenia błędów. Ściągnąłem znajomego mechanika z innym komputerem który sobie poradził i pokazał mu kody błędów po czym stwierdził że na milion procent jest to elektrozawór 3 biegu który się popsuł i źle puszcza ciśnienie. Następnie podmienił całą płytę sterująca w skrzyni i było to samo tylko na 4 biegu!!!!

Na dzień dzisiejszy już nie kończy naprawy bo zaczął szukać problemu w silniku którego nawet nie dotykał.

Mam więc pytanie czy ktoś z Was może się orientować w moim problemie bo od prawie 2 miesięcy auto stoi i nie wiem już czy kupowac drugą skrzynie czy jeszcze walczyć z tą która podobno jest wyremontowana...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam poraz kolejny(samochód Audi a4b7 1.9 tdi ) mam następujący problem. Polega na tym iż gdy daję na climatronicu w tryb ECO przy temp powietrza na zew +2 celcjusza , ustawiam na 16 stopni czyli najmniej to leci z obiegu ciepłe(bardzo ciepłe) powietrze.Jesli dam na Low to leci zimne powietrze czy to normalne ? ( nawiew przestał działać na nogi i nie wieje z klap centralnych tylko szyba przód i boczne. Proszę o jakąs opinie . Emotikon wink pozdrawiam all!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie posiadam Audi A4 B5 98 rok 18 ADR benzyna + LPG i chciał bym dołorzyć tempomat i i zegary z pełnym fisem+zegar od temperatury oleju i zegar od ładowania czy będzie to pasować od modelu 18 turbo bo wiem że w tym modelu takie zegary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...