Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowicjusz - wątek powitalny


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 415.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Cuber

    29931

  • PABLO

    22468

  • wrclaguna

    21717

  • Wihajster

    19996

Top użytkownicy w tym temacie

Witam serdecznie użytkowników forum a4-klub!

Mam na imię Wojciech i mieszkam w małej miejscowości nieopodal granicy z Niemcami, a dokładniej w Zgorzelcu. Na tę stronę trafiłem "przypadkowo", a to dlatego, że nie jestem posiadaczem jakiejkolwiek Audi, lecz znanego wszystkim Volkswagena Golf IV z silnikiem 1.9TDI 110KM/81kW AHF. Poniżej pozwolę sobie jednak sporządzić coś w rodzaju FAQ. Nie ukrywam, że mam nadzieję pozostać tu dłużej :)

Dlaczego przyszedłeś tutaj, a nie na stronę poświęconą Golfom?

Byłem już w tamtym miejscu, ale pomimo szczegółowo opisanych problemów nikt nie raczył odpowiedzieć mi na pytania, udzielić rady. Ogólnie nie mogę też w ogóle znaleźć swoich tematów, ale głównym czynnikiem był właśnie brak wsparcia. Zraziłem się zwyczajnie.

Czym jeździsz?

Tak jak pisałem wyżej, ale w tym punkcie pozwolę sobie to nieco rozwinąć (a w odpowiednim do tego dziale rozwinę jeszcze bardziej i dodam zdjęcia, dla zasady). Moim aktualnym, a także pierwszym autem, jest Volkswagen Golf IV Variant (tutejszy Avant) z roku 1999. Silnik to słynny 1.9TDI o mocy 110KM/81kW, a o oznaczeniu AHF. Trochę egzotyki dodaje również skrzynia automatyczna (zwyczajna, AG4), lecz poza tym wersja BASIC, może nawet ubożej. Co mam na myśli? Brak elektrycznych lusterek, szyb. Szare obszycie drzwi, foteli, podsufitka. Fabryczna zmieniarka CD wraz z radiem. Klimatyzacja manualna. Z elektryki to w zasadzie 1/2 FIS, a także centralny zamek (oryginalny, whoa!). Czy czuję się przez to "zacofany", czy gorszy? Nie. Czasami brakuje mi elektrycznych szyb, ale mam w planach założenie elektryki z przodu we własnym zakresie, gdy będę zmieniał również wnętrze na mniej porysowane. Auto póki co jest lekkie i można rozwinąć skrzydła w obszarach pozamiejskich.

Ile masz lat i od kiedy posiadasz prawo jazdy?

Lat mam niewiele, gdyż 18 z hakiem, a prawo jazdy jeszcze krócej, bo od 20 stycznia br. dlatego proszę się nie wściekać, jeśli palnę głupotę nt. motoryzacji, mechaniki, stylu jazdy. Jeszcze nie mam wiele doświadczenia i musi mi się w głowie poukładać wiedza praktyczna, a częściowo wyprzeć to co było na kursie :)

Czy masz chęci do grzebania przy aucie?

Oczywiście! Lubię swoje auto dlatego, że jest proste i wiele można zrobić samemu jak ma się czas. Kupiłem je z niedziałającą klamką wewnętrzną w drzwiach pasażera. Teraz działa jak nowa. W godzinę udało mi się uwinąć ze wszystkim, wliczając przygotowanie miejsca pracy i spacer z i do domu :yes2:

W tym miejscu chciałbym również pozdrowić użytkownika Hezen, który wskazał mi te miejsce.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Wszystkim!

Od tygodnia jestem posiadaczem A4 z 2002r i od tego czasu intensywnie przeszukuję forum w poszukiwaniu informacji, dlatego uznałem że warto się przywitać :)

Pozdrawiam serdecznie.

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich pasjonatów.
Nazywam się Marcin pochodzę z Wrocławia , lat 23.
Od dziś jestem posiadaczem audi a4b5 1.6 benzyna 101KM.

Odrazu zapraszam do mojego tematu z problemami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...