Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowicjusz - wątek powitalny


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka Wszystkim :)

Na forum trafiłem dzięki mojemu dobremu kumplowi :)

Audi od zawsze mi sie podobały a nawet miałem jako pirwszy samochód 100 c4 z silnikiem AAR :)

Obecnie ujeżdżam już drugiego passata B5 3B

Pozdro dla Wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 415.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Cuber

    29931

  • PABLO

    22468

  • wrclaguna

    21717

  • Wihajster

    19996

Top użytkownicy w tym temacie

jestem tu nowy,miesiąc temu kupiłem a4 b6 2003 1.9 tdi avf ,to mój pierwszy diesel ,mam nadzieję ze będzie sie spisywał.pozdrawiam wszystkich! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie - serdecznie Wszystkich witam

Kilkanaście dni temu stałem się posiadaczem A4 B7 Avant 2.0 TDi z 2007r (pierwsza rejestracja w 2008r)

Jest to moje drugie auto w życiu (pierwszym była KIA Magentis 2,5 V6 z 2002roku). Auto kupiłem w auto-komisie w Lesznie - wybór wyglądał mniej wiecej tak :) - to! , tym stąd wyjeżdżam. Po tych słowach pewnie większość z Was już się pewnie domyśla, że jestem dyletantem i pełnym laikiem co się tyczy motoryzacji i spraw technicznych - dlatego też pewnie będę Was zasypywał dziesiątkami pytań, zwłaszcza że pracuje i obecnie przebywam na Ukrainie, gdzie raczej mam ograniczony dostęp do fachowych porad na miejscu.

Autem od momentu zakupu zrobiłem już jakieś 10tys km. Z miejsca, w którym przebywam na Ukrainie do domu w Polsce (Lubin-dolnośląskie) mam w jedną stronę jakieś 1700km. Jak narazie auto dowozi mnie razem z rodziną bez większych problemów. Zwłaszcza, że na Ukrainie nie wszystkie drogi można mianem dróg określić (ostatni dojazd do Krzywego Rogu - jakieś ostatnie 60-70 km późnym wieczorem, sprawił - że zdałem sobie sprawę o moim dość skąpym zasobie przekleństw w języku polskim , rosyjskim, niemieckim czy też angielskim - dzwoniłem nawet do żony by mi jakieś , nie znane mi, podrzuciła :) )

Po przesiadce z KIA przeżyłem lekkiego rodzaju szok - oczywiście na plus. Sama KIA - jako moje pierwsze auto, miało służyć przede wszystkim jako auto dzięki któremu zdobędę doświadczenie w zachowaniu się na drodze, pewności za kierownicą itp - i wywiązało się, tak myślę, z tego zadania. (Miałem ją 7 miesięcy i w tym czasie przejechała, co dziwne bez żadnej awarii w trasie, jakieś 30tys km)

W Audi po zakupie:

- wymieniłem rozrząd, (pompa wody została - podobno daje jeszcze rade i powiedziano mi, że nie ma potrzeby wymiany do następnej wymiany rozrządu);

- wymieniłem pompę wspomagania
- i kilka małych pierdół takich jak np pióra wycieraczek, nie wiedziałem przy tym, że tylne pióro jest tak trudno dostępne - kupiłem na sam koniec w serwisie AUDI, wymieniłem przewód spryskiwacza do tylnej wycieraczki, lekko poprawiono została też instalacja elektryczna, bo mimo że dwie żarówki były OK - przeciwmgielne nie świeciły.

a co będę musiał zrobić: (tutaj nie oczekuję od Was odpowiedzi - wiem, że od tego są inne działy)

- uporać się z wyświetlającym się alarmem niskiego stanu oleju - mimo że stan oleju mam na maksa - to chce zrobić na Ukrainie

- wymienić klocki i tarcze hamulcowe (przy większych prędkościach - kierownica zaczyna drgać przy hamowaniu) - to będę musiał zrobić na Ukrainie
- wymienić przednią szybę - jest tak porysowana, że od refleksów jazda pod wschodzące lub zachodzące słońce, czy też w nocy przy dużym ruchu z przeciwka jazda jest istną katorgą - to zrobię w Polsce
- pewnie będę musiał wymienić opony z letnich na zimówki lub wielosezonówki - to też pewnie na Ukrainie, gdyż powrót do Polski zakładam na Święta Bożego Narodzenia, a szkoda bo w piwnicy mam 5 zimówek 17-tek, które zostały mi po KIA)


Tak na koniec mojego niezbyt krótkiego przywitania, nosiłem się z zamiarem kupna Alfy 159 też w kombi i jestem zadowolony, że tego zamiaru nie spełniłem. Za każdym razem jak wysiadam po podróży, nawet tej po zakupy do pobliskiego sklepu, morda mi się cieszy.

Chciałbym pojeździć jakieś 2-3 lata i wymienić na A6 Avant - i ten zamiar zamierzam spełnić.

Pozdrawiam
Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Serdecznie chciałbym wszystkich powitać. Życzę miłego dnia. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Mam na imię Piotr, jestem od tygodnia posiadaczem Audi A4 B6 Avant 2.0 131KM z Multitronikiem. Pierwsze w życiu Audi ale za to wymarzony.

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Jestem nowym klubowiczem pochodzę z Podkarpacia posiadam Audi A4 B5 1.8 sedan 125KM.Proszę o przyjęcie mnie do waszego grona.?

Edytowane przez Wladek63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam na imię Łukasz, od jakiegoś czasu moja druga połowa Natalia stała się właścicielką A4 b6 Avant z silnikiem 2.0 ALT i skrzynią multitronic. Jako że jest to pierwsze Audi z jakim mamy do czynienia, to forum będzie dla nas kopalnią wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

Dopiero co się zarejestrowałem choć forum przeglądam już dłuższy czas. Jestem na etapie poszukiwania B7 1,8T, pochwalę się za zakupie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...