Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Radio gamma funkcja galla


szymek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zmieniałem ostatnio radio z bety na gamme i mam pytanie skąd mam wziąć kabel od czujnika prędkości żeby wpiąć do radia? I czy się jakoś włącza funkcje galla czy ona działa bez możliwości wyłączenia jej?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel jest biały z niebieskim paskiem. Jeśli go nie masz, to podciągnij z odpowiedniego pinu z licznika. Jest to 7 pin w zółtej wtyczce 26-pin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chorusie i w concercie włącza się funkcję. Jest to opisane na forum gdzieś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam GAMMę i jak chcesz sprawdzić czy gala jest włączona to zrób tak: 1. wyłącz radio, 2. przytrzymaj przycisk "2" (tak ten co na nim jest zakodowana stacja) 3. trzymając przycisk 2 włącz radio (podczas włączania radia cały czas trzymaj na dwójce). Będzie pisało na wyświetlaczu GALA OFF albo GALA 0DB. Jeżeli będzie pisało GALA 0DB to działa, a jak GALA OFF to funkcja jest wyłączona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc dzisiaj podpiąłem kabel prędkości do radia i sprawdzałem tą kombinacje klawiszy z 2. Na wyświetlaczu pokazało się "Galla 0db" gdy na wyświetlaczu się świeciło Galla 0db ruszyłem w celu sprawdzenia czy się będzie automatycznie poogłaszać niestety nie odczułem żadnych zmian głośności, ale na wyświetlaczu po rozpędzeniu się mniej więcej do 50km/h na wyświetlaczu pojawiło się Galla 1db. Co to może być mam coś przestawić w radiu żeby to wszystko działało??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szymek, nie wiem jak to dokładnie działa ale na pewno jest regulacja tych wartości.

Bodajże od 0 do 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś też dobrałem się do radia (GAMMA) i tak:

1. Przewód biały z niebieskim paskiem jest

2. Funkcja Gala włączona - po naciśnięciu 2 i włączeniu radia pojawai się GALA ODB

ale niestety nic nie działa :?: :<

Czy ktoś ma pomysł?

Czy ktoś ma instrukcję po polsku? jeśli nie to chociaż co to jest ta dioda między klawiszami oznaczona "1". U mnie ona nigdy się nie zapala?

skanujgala.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam ten sam problem. Mam ta funkcje jak GALA ale kompletnie nie wiem jak ją używać... Moze mi ktos powiedziec jak?? pamieetam ze od pewnego czasu jak zaczełem sie tym bawic to gdy sluchałem muzyki i gwałtownie przyspieszałem robiło się jakby głosniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co doszedłem to stopień zadziałania GALI (podgłoszenie w miarę wzrostu prędkości - 3 poziomy) i TA (chyba? stopień podgłoszenia wiadomości regionalnych - 5 poziomów) wywołuje się poprzez przytrzymanie przycisku TP i właczenie radia a następnie reguluje się klawisami strojenia. Wyskakuje wtedy taki symbol jak na rysunku w mojej poprzednie wiadomości.

U mnie mogę to regulować ale po ponownym włączeniu radia (z przyciśniętym TP) spowrotem te wskaźniki są w pozycji wyjściowej, nie wiem jak to zmienić na stałe???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz nacisnąć przyciski "ze strzałką" w górę i w dół naraz. Potem włączasz i wyłączasz radio i powinno banglać. Masz może tą instrukcję po niemiecku do Gammy. Sprzydała by się mi. Wrzuć ją na jakiś serwer (rapidhare.com albo www.megaupload.com). Z góry dzięki, HACK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam oryginalną po niemiecku

Mogę zeskanować i zrobić np: PDF

[ Dodano: 27-12-2006, 23:30 ]

No więc zrobiłem PDF - 6,9Mb

Cała instrukcja do Gammy CC w j. niemieckim.

Dajcie znać jak z tego zrobić pożytek dla wszystkich bo ja za bardzo nie kumam z jakimiś serwerami. Może przykleić w tym dziale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć to na www.rapidshare.com

[ Dodano: 28-12-2006, 11:12 ]

Albo lepiej - wyślij mi to na e-maila: [email protected] i ja to wrzucę na jakiś upload i podam wam link drodzy koledzy ;)

Z góry thx. za tą książkę, już tyle jej szukam, że nie wierzę, że znalazłem... Czekam na maila :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam oryginalną po niemiecku

Mogę zeskanować i zrobić np: PDF

[ Dodano: 27-12-2006, 23:30 ]

No więc zrobiłem PDF - 6,9Mb

Cała instrukcja do Gammy CC w j. niemieckim.

Dajcie znać jak z tego zrobić pożytek dla wszystkich bo ja za bardzo nie kumam z jakimiś serwerami. Może przykleić w tym dziale?

wyslij mi na maila [email protected] wrzuce na serwer, ktory jest bez zadnych limitow i ograniczen . nie bedzie trzeba sie meczyc jak z rapidshare czy megaupload

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok właśnie idzie na 3 maile

Mam nadzieje że moja skrzynka to przetrawi

[ Dodano: 28-12-2006, 17:13 ]

Musisz nacisnąć przyciski "ze strzałką" w górę i w dół naraz. Potem włączasz i wyłączasz radio i powinno banglać. ...

Niestety ta kombinacja nie ma nic wspólnego z Gallą

Powoduje aktywowanie funkcji ręcznego strojenia częstotliwości a na wyświetlaczu pojawia się "MAN".

Po ok. 10sekundach radio przechodzi powrotnie w regulację automatyczną.

SPRAWDZIŁEM TO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak- po wcisnieciu 2 i uruchomieniu radia na wyswietlaczu pojawia sie galla off. Mam pytanie czy ta funkcje jakos sie wlacza czy to ten "kabelek" trzeba podlaczyc. :D

Dodam jeszcze ze przytrzymujac przycisk TP na wyswietlaczu pojawia sie jakas regulacja tej funkcji i po przytrzymaniu przyciskow (strzalek) mozna ja przestawic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak- po wcisnieciu 2 i uruchomieniu radia na wyswietlaczu pojawia sie galla off. Mam pytanie czy ta funkcje jakos sie wlacza czy to ten "kabelek" trzeba podlaczyc. :D .....

U mnie włącza się i wyłącza pokrętłem TREBLE po wyciągnięciu go i pociągnięciu do siebie do oporu (mały przeskok) wówczas w prawo - Galla włączona a w lewo wyłączona.

W czasie tego przekręcania po zastosowaniu procedury opisanej przez Ciebie, napis na wyświetlaczu zmienia się odpowidnio GALLA OFF/GALLA ODB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak- po wcisnieciu 2 i uruchomieniu radia na wyswietlaczu pojawia sie galla off. Mam pytanie czy ta funkcje jakos sie wlacza czy to ten "kabelek" trzeba podlaczyc. :D

Dodam jeszcze ze przytrzymujac przycisk TP na wyswietlaczu pojawia sie jakas regulacja tej funkcji i po przytrzymaniu przyciskow (strzalek) mozna ja przestawic.

Z tego co się orientuję to Gale można włączyć lub wyłączyć. Na postoju przy zerowej prędkości przy naciśnięciu 2 i włącznika radia pokazuje 0, jadąc coraz szybciej wartość ta się zwiększa (chyba max to 5) wraz ze wzrostem V.

Jeżeli zaś chodzi o funkcję TP, którą opisujesz to można sobie poczytać: http://radiopolska.pl/portal/staticpages/index.php?page=rds-funkcje

Regulujesz sobie głośność wiadomości drogowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zaś chodzi o funkcję TP, którą opisujesz to można sobie poczytać: http://radiopolska.pl/por...age=rds-funkcje

wydaje mi sie ze TP w przypadku radia beta i gamma nie jest dokladnie tym TP dla RDSu tylko jego wczesniejsza odmiana.

PS. Dostalem dzisiaj na poczte manuala do gammy, wstawie go wieczorkiem na serwer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...