Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Kontrolka świateł mijania / pozycyjnych


AZIK

Rekomendowane odpowiedzi

darev - a jak to podlaczyles? bo faktem jest ze caly czas jak jest daje po gałach i drażni :)

Więc ja oryginalnie nie miałem takowej żarówki przewidzianej do świecenia bo nawet w liczniku w miejscu gdzie się ja "wkręca" to nie mam styków. Kupiłem sobie żarówke i przylutowałem do niej dwa cienkie przewody i opaskami przypiąłem do przewodów obok (za licznikiem). Podłączyłem je do zasilania pod przekaźnikami (chyba druga śruba od prawej, tam gdzie napięcie plus po przekręceniu stacyjki) a drugi przewód do linii plus zasilającej światła mijania. Na Twoim miejscu wykręciłbym żarówke i nakleił taśmę izolacyjną na styki w liczniku tak aby żarówka nie pobierała napięcia z licznika i resztę tak jak wyżej opisałem. Możesz zlokalizować który bezpiecznik jest od świateł mijania i tam się wpiąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze i mi podpowiecie... u mnie przy przełaczaniu kierunkowskazu ów zielona kontrolka od świateł mijania- 'mignie mi' o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze i mi podpowiecie... u mnie przy przełaczaniu kierunkowskazu ów zielona kontrolka od świateł mijania- 'mignie mi' o co chodzi?

Tylko mignie i nic więcej? Ciekawe.. może to coś (zwarcie) w przełączniku zespolonym..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PZDR AZIK i życzę powodzenia.

Witam, mam AFNa z 97 roku, wczoraj wyjmowalem licznik by zalozyc ramki chromowane i temometr, zauwazylem u siebie ze kontrolka od podgrzewania swiec i ta obok (ktora w tym poscie podswietlamy) ma poprowadzone kable z tej wiazki z zolta wtyczka a do tych kabli sa podczepione oprawki z zarowkami, takze nie byly to te oprawki wkrecane w plytke licznika tylko takie z zasilaniem pociagnietym kablami od wiazki. Czy u was tez tak jest ze kontrolka od podgrzewania swiec jest inaczej rozwiazana np. niz kontrolka od switel dlugich? W dlugich jest normalnie zarowka z oprawka wcisnieta w plytke. No i pytanie czy u was jak machniecie wichajstrem od wlaczania swiatel raz w gore to podwietla sie kontrolka od swiatel ale tak delikatnie, nie tak mocno jak na tych zdjeciach, tylko tak sie tli a jak jeszcze raz w gore czyli wlaczam swiatla mijania to kontrolka znika. Kurcze teraz mi to nie dziala czyli w ogole nie podswietla kontrolki od swiatel, podmienialem zarowke ale to nic nie daje, kontrolka od swiec dziala a kabelek obok od kontrolki swiatel nie podswietla zaroweczki.

U was tez tak jest ze jak na postojowki wlaczycie to sie piktogram swiatel lekko podswietla, a jak na mijana to gasnie?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! mam pytanko trochę z innej beczki ale dotyczące tej kontrolki informującej o włączonych światłach, mianowicie czy jest możliwość przełożenia cyfer blatu obrotościomierza z licznika z 1998r? W tych licznikach jest taka ładniutka kontolka świateł(nie razi) no i zegarek ma cyferki a że mam licznik z Fis-em to by wogóle wyglądał jak ten po 1 lifcie :naughty: Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :)

A ja mam pytanie odnośnie żarówki świateł mijania a mianowicie ona może być ze tak powiem biała czy muszę kupić zieloną ?? ponieważ nie znam się na tych licznikach i nie wiem czy licznik ma już swoje kolory na kontrolkach :kwasny:[br]Dopisany: 01 Czerwiec 2009, 18:11_________________________________________________Mam ogólnie pytanie do kolegi AZIK czy ta kontrolka reaguje na ściemnianie podświetlenia licznika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej niuni nie było kontrolki świateł mijania, postanowiłem ją zamontować, na początku zrobiłem dokładnie tak jak jest to opisane w tym poście, pojeździłem trochę w nocy używając świateł drogowych i powiem wam że denerwowało mnie jak miałem włączone drogowe to świeciły mi dwie kontrolki (od mijania i od drogowych) więc zmieniłem podłączenie i teraz mam tak że jak włączam drogowe to kontrolka od mijania mi gaśnie.a zrobiłem to tak, że zamiast podłączać się do masy (kontrolka od mijania), podłączyłem masę do kabelka od kontrolki świateł drogowych (przy wyłączonych światłach drogowych na tym kablu jest masa wiec na kontrolce od mijania są różne stany i ona świeci a w momencie włączenia świateł drogowych pojawiają się dwa wysokie stany i żarówka od mijania gaśnie a zaświeca się od drogowych), teraz aż chce się jeździć w nocy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie orientuje sie ktoś czy podłącznie kontrolki swiateł mijania jest takie samo w zegarach z fisem przed liftem?

bo mam właśnie zegary z fisem i brakuje mi tego :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprosimy o uaktualnienie zdjęć bo żadnego nie można wyświetlić.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł dobry. Ale czy konstruktorzy specjalnie nie pomineli tej kontroli. Moim zdaniem świecąca na zielono kontrolka w tle pięknych czerwonych zegarów wygląda tandetnie i wkurzająco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam tak ze kontrolka sie swieci jak mam wylaczone swiatla mijania i pali sie tak dlugo az je nie wlacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam tak ze kontrolka sie swieci jak mam wylaczone swiatla mijania i pali sie tak dlugo az je nie wlacze.

dobre.... dawaj istrukcję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytałem kiedyś o takie rozwiązanie...............

bardzo proste wystarczy podpiąć buzer na 12V z diodą żeby nie popiskiwał.

wpinasz sie pomiędzy +12V po kluczyku a +12V świateł

jak po kluczyku masz +12V a nie włączone światła czyli 0V

jest różnica potencjałów i słychać dźwięk, jak włączysz światła potencjały sie wyrównują i buzer milknie.

było to nawet na forum ze zdjęciami.

pewnie można by led podłączyć,albo i jakiś komunikator głosowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...