Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Woda


TOOMI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wiem, że problem był poruszany już nie jednokrotnie, googla też już używałem

i nic co by pomogło rozwiązać mój problem nie znalazłem, więc w Was jedyna nadzieja.

A mianowicie problem polega na tym, że w A4 B5 zbiera się woda.

Pech chciał, że zbiera się za siedzeniem kierowcy w przedziale na nogi dla pasażera z tyłu.

Zbiera się w przerażających ilościach bo od 20 do 30 litrów tak że cały ten przedział jest w wodzie.

Nie mam szyberdachu, sprawdzałem już linkę od otwierania maski, kanały odpływowe pod szybą przy akumulatorze,

tapicerka nie jest nigdzie mokra.

Oprócz tej wody która stoi jak w kałuży z tyłu to z przodu dywaniki są tylko mokre wnioskuje, że to nasiąka od tej wody z tyłu.

Czy ktoś miał podobny przypadek lub słyszał, wie jakby to rozwiązać gdzie jeszcze szukać tego problemu?

Z góry dziękuję za każdą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie lecało z górnej części uszczeliki drzwi. Generalnie to było widać, że dzwi lekko odstają. Źródło sprawdziłem siedząc w aucie podczas gdy druga osoba lała na dzwi strumień wody. Lekarstwo: trochę krzepy aby wygiąć ramkę dzwi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelki ok. Woda stoi tylko zimą w lato po ulewach czy po myjni nic nie ma....

Zimą klimy raczej nie włączam jakoś często. Raz na jakiś czas tylko.

Ale nie zaszkodzi sprawdzić. Wiesz może gdzie szukać tego kanału?

Drzwiami, uszczelkami nic nie leci w aucie ogólnie brak śladów jakich śladów czy zacieków. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable w słupku kierowcy w miejscy gdzie wiązka wchodzi do środka? Tam jest taka badziewna pianka która powinna uszczelniać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz dokładnie te odpływy bo u mnie było zapchane na wysokości kierownicy przelot do odpływu pod maską przez co tam woda stała i cisło do środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwa się zapychają :wink: Odpływy, uszczelka od ECU, uszczelka od wiązki w słupku, linka maski, uszczelki okien i drzwi, gumowe korki w podłodze, wężyk od osuszacza... Jest mega dużo miejsc gdzie może lecieć woda w kilkunastoletnim aucie i wszystkie z nich były opisane na forum. Lej wodę i sprawdzaj a znajdziesz. Poza tym przy takich ilościach wody o jakich mówisz i tak trzeba by podnieść wykładzinę pod którą jest gruba gąbka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpływy pod akumulatorem i ten na wysokości kierownicy nie były zapchane.

Linka maski też ok. Wjeżdżałem na kanał od spodu otwory wszystkie też ok.

Woda tylko i wyłącznie po lewej stronie z tyłu w przedziale na nogi dla pasażera

co najgorsze jak suszyłem to nic nie widać żeby gdzieś ciekło. Wygląda to po prostu

jakby ktoś wlał wiadro wody i tyle... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i stąd woda pod nogami pasażera za siedzeniem kierowcy ... :facepalm:

musisz wyciagnąc całą wykładzine inaczej nie znajdziesz miejsca przecieku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wydaje Wam się, że ta woda by stała tak samo z przodu jak i z tyłu?

Z przodu w porównaniu do tyłu nie było wody, gdyż jak suszyłem to było

tam mokro ale woda nie stała tak jak z tyłu. Woda jest tylko w zimę ostatnim razem

zauważyłem (nie wiem czy dobrze, bo ruszałem w nocy i nie zwróciłem uwagi

czy ta woda już stała) ale tak jakby ona naleciała jak auto nabrało temperatury

i gdzieś byłoby już zgromadzone te 20/30 litrów, a później poszło wszystko do środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagażnik jak i miejsce na koło zapasowe suchutkie jak pieprz. Nie wiem czy może być coś pod kanapą ale zdemontuje ją.

Rozebrał bym cały i lał wodę tylko w tej chwili nie za bardzo są na to warunki.

Najdziwniejsze jest to, że sytuacja jest tylko i wyłącznie zimą... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim autku miałem taki numer - najechałem na coś ostrego na tyle, że wbiło się od spodu przed podłogę do środka . Dziurka niewielka była ale po czasie, zaczęła korodować , powieszać się i skutecznie dostarczać wody do wnętrza . Nie było to może jak u Ciebie, ale zawsze było podmokła wykładzina ... a że to wszystko było pod wycieraczką, nie było od razu widać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli bagażnik suchy to ja bym stawiał jak większość że woda dostaje się przy komputerze, a do tyłu się poprostu przelewa bo tam jest bardzo mała ta przegroda pod wykładziną.Potwierdza to choćby to że jest mokro z przodu. Tak czy inaczej żeby to wybadać trzeba wyjąć i wysuszyc całą wykłądzinę w ciepłym garażu.

Jest jeszcze opcja że nanosi się dużo śniegu na butach (trapery) i to rozmarza skoro to tylko w zimie tym bardziej jesli ma kolega np materiałowe a nie gumowe dywaniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od spodu jak byłem na kanale wszystko wyglądało OK. Podczas suszenia też nie zauważyłem żadnej dziury, a jest wysuszone dokładnie...

Sprawdzić w tej chwili nie mam za bardzo gdzie, chociaż temu komputerowi przyjże się dokładniej.

Z tym śniegiem odpada gdyż rzadko zajmowane są tylne siedzenia w tej chwili nawet nie pamiętam kiedy ktoś tam ostatnio siedział, a co do dywaników są gumowe.

---------- Post dopisany 06-11-2013 at 18:34 ---------- Poprzedni post napisany 14-01-2013 at 23:25 ----------

Witam ponownie...

Niestety muszę odświeżyć temat...

A więc tak...

Po wyczyszczeniu kanałów odpływowych oraz zdemontowaniu komputera i wyczyszczeniu i uszczelnieniu silikonem dziś znowu zrobiłem test wodny. Lałem wodę na szybę z nadzieją, że będzie OK ale niestety... Wynik lania wody był następujący: woda dostaje się do środka z miejsca zaznaczonego na zdjęciu (zdjęcie zapożyczone tylko do zaznaczenia miejsca, nie moje auto) czyli z otworu którym wychodzi drążek kierowniczy... Tam jest taka czarna uszczelka i jakby z pod niej. Czy ktoś miał jakąś podobną przypadłość żeby mu woda się tędy dostawała i jak sobie z tym poradził. Albo może jakieś inne pomysły co do tego miejsca? Woda.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Autko kupiłem w tamtym tygodniu i mam podobny kłopot, tylko że woda stoi po stronie kierowcy.... nie mam warunków na suszenie (brak garażu) lecz jutro będe wymieniał akumulator więc też posprawdzam czy tamtędy nie nalatuje gdzieś ta woda. Mam nadzieję że jest to do szybkiego usunięcia ponieważ zima się zbliża a nie chcem mieć lodowiska na podłodze :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym stawiał na obudowę kompa lub obudowę filtra kabinowego, kolega miał uszkodzoną uszczelkę filtra kabinowego i właśnie za fotelami przednimi było jezioro :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziś podpatrywałem gdzie ta woda może nalatywać...

Woda stała przy serwie ale nie widać aby gdzieś tam był otwór spustowy, jeden jest kolo tych kabli bliżej aku ale jest czysty.

Mokro też miałem koło tej linki od otwierania maski, ale gumka wygląda na całą

W wewnątrz mokre jest koło bezpieczników , i nawet nasiąknięta wodą była ta gąbka od tych plastików pod kierownicą

W moim przypadku okazało się że jakiś inteligent rozbierał skrzynkę od kompa a składając ją nie przykręcił jej z lewej strony (patrząc z przodu auta)

Poczyściłem wszystkie odpływy i dla świętego spokoju zasylikonowałem wokoło linki od otwierania maski

Mam nadzieję że to wystarczy i będzie spokój z wodą w aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...