Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Montaż wentylowanych siedzeń w Audi A4 B8 2007-2011

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Mam pytanie kupilem fotele grzane, wentylowane z pamięcią.  Jak jest pamięć w fotelu to trzeba wymieniać sterownik 09 bcm. Czy nie trzeba

Opublikowano

Pisze na pierwszej stronie.

Opublikowano

No właśnie jeśli chodzi o pamiec fotela to niby nie trzeba. Bo informacja idzie po kanie

Opublikowano

Witam. Mam pytanie fotele już  siedzą  w aucie fotel  z pamięcią, podgrzewane, lędźwie, wentylacja. Ful wypas. I teraz moje pytanie do strony kierowcy do pamięci  muszę  dać  can L i can H. Zasilanie i 1 kabelek który  idzie do sterownika drzwi kierowy co nie. Czyli do bcm 09 nic nie idzie.

A fotel pasażera nie ma żadnych  canow  tylko z zielonej kostki idzie zasilanie do bezpieczników  w bagażniku  I jeden kabelek do bcm 09. Mam rację  jeśli się mylę to mnie poprawcie. 

Chodzi mi o to że do bcm 09 idzie kabel tylko od fotela pasażera co nie. Przynajmniej tak pokazuje schemat

Opublikowano

A wie ktoś  jakie powinno być kodowanie i Gdzie dokładnie, jak się ma fotele z pamięcią  grzane i wentylowane

Opublikowano

Nikt nie ma foteli z pamięcią.  Grzane i wentylacja. Nikt nie pomoże 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Witam a orientuje się ktoś gdzie dokładnie podpiąć  bezpiecznik termiczny 15A. Bo taki muszę mieć przy pełnej opcji z pamięcią,gdzieś do jakiegoś stałego  plusa ale gdzie

Edytowane przez pakito25

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Witam panowie wiecie jakie kodowanie powinno być w klimatroniku. Mam fotele z pamięcią wentylowane i grzane. Fotel kierowcy działa  w 100%. A fotel pasażera  nie działa  wentylacja i grzanie. Może ktoś coś podpowiedzieć. Dodam że klimatronik 3 strefy

Edytowane przez pakito25

Opublikowano

Na 100% wszystko dobrze podłączone?

Opublikowano

No tak skoro fotel kierowcy działa  super. A pasażera nie. Wydaje mi się  że  trzeba zakodowac klimatronik jakoś. Tylko nie wiem jak

Opublikowano

W B8 nie siedzę ale nie było tam z tego co wiem osobnego kodowania na każdy z foteli, działają oba albo żadne.

 

@Muskel1

Opublikowano

Fotel kierowcy przejmuje sterownik pamięci a pasażer inna sprawa ale dzięki 

Opublikowano
Godzinę temu, pakito25 napisał(a):

Witam panowie wiecie jakie kodowanie powinno być w klimatroniku. Mam fotele z pamięcią wentylowane i grzane. Fotel kierowcy działa  w 100%. A fotel pasażera  nie działa  wentylacja i grzanie. Może ktoś coś podpowiedzieć. Dodam że klimatronik 3 strefy

Wrzuć pełny autos-scan.

Opublikowano

Już  chyba wiem gdzie problem. Od fotela pasażera  LIN pociągłem do komfortu, bo tam też jest magistrala LIN. A to musi iść  do 09 sterownika. W bcm 09 jest kolor liliowy a w komforcie kolor liliowo bialy. Może  nie są razem spięte. A ciąglem do komfortu bo tam idzie zasilanie i masa do bezpiecznikow z fotela pasażera i było  po drodze

Edytowane przez pakito25

Opublikowano
27 minut temu, pakito25 napisał(a):

Już  chyba wiem gdzie problem. Od fotela pasażera  LIN pociągłem do komfortu, bo tam też jest magistrala LIN. A to musi iść  do 09 sterownika. W bcm 09 jest kolor liliowy a w komforcie kolor liliowo bialy. Może  nie są razem spięte. A ciąglem do komfortu bo tam idzie zasilanie i masa do bezpiecznikow z fotela pasażera i było  po drodze

Sterownik komfortu nie ma z fotelami nic wspólnego, steruje nimi BCM1 (09).

Opublikowano

Problem rozwiązany lin podpiąłem  pod 09 T16b pin4 i wszystko gra grzanie i wentylacja. Czyli Lin z komfortu to nie to samo co Lin z bcm

Opublikowano

A można to jeszcze uruchomić na MMi. Żeby podświetlało  sterowanie  siedzeniem czy coś. Wie ktoś  co zakodowac czy w green  menu  coś  trzeba zmienić podpowie ktoś. Muskel1  wiesz coś na ten temat

Opublikowano

Niestety nie. 

Opublikowano
W dniu 21.07.2023 o 00:11, pakito25 napisał(a):

A można to jeszcze uruchomić na MMi. Żeby podświetlało  sterowanie  siedzeniem czy coś. Wie ktoś  co zakodowac czy w green  menu  coś  trzeba zmienić podpowie ktoś. Muskel1  wiesz coś na ten temat

Masz na myśli wysuwanie się okienek z info o włączeniu grzania?

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

pomoże ktoś znaleźć przyczyne nie odpalania się grzania foteli? Po wciśnieciu przycisku od grzania podświetla się na chwilę i gaśnie, brak reakcji na pokrętło (oba fotele). Bezpiecznik nie przepalony, napięcie jest oporność elementu grzejnego w okolicach 2 ohm. Po odpaleniu testu grzania w bcm1 fotele się ładnie nagrzewają ale pokazuje temperature -50 stopni. Jaka powinna być oporność na dwóch cieńszych kablach z zielonej kostki fotela? bo chyba one odpowiadają za pomiar temperatury albo gdzie szukać tego termistorka w siedzisku? 
image.thumb.png.f15ec20dfb7f1646abbb4d693f572927.png

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.