Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż wentylowanych siedzeń A4 B8 2007-2011


darecy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!!

Mam fotele skórzane pełną elektrykę i chciałbym założyć wentylację. Mam Takie mało pytanko czy jest możliwość założenia wentylacji i czy nic się nie będzie działo z fotelami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotele z wentylacja są inne nie da rady dodać wentylacji wentylowane fotele maja dziurkowana skórę

a2b3a72552ffd7f70950295045a09a08.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotele z wentylacja są inne nie da rady dodać wentylacji wentylowane fotele maja dziurkowana skórę

a2b3a72552ffd7f70950295045a09a08.jpg

Koledzy możecie mi podać wasze kodowania klimatronika 3 strefowego

8T1820043AL on jest z wentylacją a ja jej nie posiadam , nie mam też modułów pod siedzeniami i wali mi błędami z tego powodu . Ktoś może wie jak zakodować , teraz mam 481A0006

Edytowane przez michael130
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klimatronik z wentylowanymi fotelami nie przekodujesz na normalne tym bardziej ze to Polift

sprawdz moze sie uda :wink:

Trzeba pamietac o roznicach w bajtach miedzy przed i polift

polift

342002E000

3620028000

przedlift

34300000

34000000

64000000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jaką końcówką najlepiej MCE kupić? Tak przyszłościowo, coby jak najwięcej obsługiwał. W tej chwili mam N.

z końcówką P. Full wypas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach tego moda, chciałem zmienić też panel na poliftowy.

Zakupiłem panel na ulubionym portalu, przełożyłem. Lampki się zapaliły, wchodzę do VCDSa coby zobaczyć błąd związany z CP. Tymczasem mam błędy w silniku, mce, komforcie i drzwiach, że jest brak komunikacji z HVAC. Wchodzę do 08 HVAC, a VCDS potrafi pobrać tylko nr części i opis (3 zohnen klima).

Mam VCDS 15.7.1, panel jest z początku 2015r. - jest taka możliwość, że VCDS nie ma odpowiednich plików/sygnatur do komunikacji z tym modułem? Czy HVAC potrafi się komunikować samodzielnie, czy stoi za czymś? Przykładowo czy to że mam przedliftowy MCE lub Gateway przeszkadza? Może MCE lub Gateway są swego rodzaju bramkami dla HVAC?

Czy po prostu kupiłem uwalony panel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

08 brak podpowiedzi nawet na ORI :wink:

moze słaby kabel ......moze moduł cos nie halo
daj scan z 08 jakis chociaz :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzi nie potrzebuje, wiem co kodować ;)

Kabel, może... aczkolwiek z moim 08 chodzi dobrze, nigdy nie miałem problemu z tym co podłączałem. Kwestia, że silnik i reszta wywalają błedy braku komunikacji z HVAC pcha mnie w strone Gateway'a, bądź uwalonego modułu. Potrzebuje kogoś w okolicy z poliftowym autem do testów :)

W 08 mam:

Address 08: Auto HVAC Labels: None

Control Module Part Number: 8K1 820 043 BB HW: 8K1 820 043 BB
Component and/or Version: KLIMA 3 ZONEN H04 0123
Software Coding:
Work Shop Code:
VCID: 69DE258B806A4576EA-803C
No Faults Found
or DTCs not supported by controller
or a communication error occurred
A w gateway'u przykładowo:
01320 - Control Module for Climatronic (J255)
004 - No Signal/Communication
Freeze Frame:
Fault Status: 00100100
Fault Priority: 2
Fault Frequency: 1
Reset counter: 178
Mileage: 160158 km
Time Indication: 0
Date: 2016.10.26
Time: 20:49:31
Freeze Frame:
Bin. Bits: 10000
Voltage: 11.90 V
Count: 11
Bin. Bits: 11000
Time: 25.40 s
Panel się podświetla i po jakichś 10 sek zapala lampki przy auto i lewym fotelu grzanym. Brak reakcji na guziki.
Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś mógł by mi wyjaśnić o co chodzi z tymi fotelami wentylowanymi? Osobiście w moim B8 posiadam grzany kuper, ale wcześniej nie spotkałem się z pojęciem wentylowane siedzenia, być może jestem 100 lat za murzynami :glupek2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Marsi napisał:

Panowie czy ktoś mógł by mi wyjaśnić o co chodzi z tymi fotelami wentylowanymi? Osobiście w moim B8 posiadam grzany kuper, ale wcześniej nie spotkałem się z pojęciem wentylowane siedzenia, być może jestem 100 lat za murzynami :glupek2:

Wentylowane to znaczy że mają w sobie wentylację,posiadają wiatraczki i perforowaną tapicerkę ale ja się z nimi nie spotkałem może ktoś ma takie lepiej opisze działanie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, marda16 napisał:

Wentylowane to znaczy że mają w sobie wentylację,posiadają wiatraczki i perforowaną tapicerkę ale ja się z nimi nie spotkałem może ktoś ma takie lepiej opisze działanie :hi:

Dzięki za wyjaśnienie :oklasky:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wentylowane podgrzewane na lato super sa , nie wygladaja tak dobrze jak s-line nie sa kubełkowec8df2d903d6e16021b18edc5325c59ab.jpg

Wysłane z mojego thor przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś podpowie jak podłączyć podgrzewanie bo w 1 poście trochę chaotycznie jest to napisane i dlatego nie jestem pewien czy dobrze myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie zamierzam wymienić fotele u siebie na skórę, co mnie interesuje to tylko podgrzewanie foteli. Moje pytanie możecie podać mi nr klimatronika na 1 strefę jaki mam zakupić? MC9 mam 8K0 907 063D czyli z tego co wyczytałem obsłuży grzanie. Możecie podać jakiś schemat gdzie konkretnie mam się podłączyć  od fotela do modułu?  Z tego co jeszcze wyczytałem trzeba kodowanie zrobić i zdjąć CP macie może kodowanie do tej opcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie posiada ktoś wiedzę/schemat jak przerobić fotele full elektryczne z pamięcią tak aby regulacja działała bez modułu pamięci pod nimi? Kupiłem takie fotele bez modułów i chce je uruchomić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w moim a4 b8 mam fotele podgrzewane z elektryczną regulacją i podświetleniem nóg. Wczoraj kupiłem fotele skórzane wentylowane również sterowane elektrycznie z podświetleniem nóg z anglika. Po podłączeniu mam błąd z maty zajetosci fotele pasażera, więc wiem że muszę przełożyć ja z 2 fotela. Mam pytanie odnośnie podgrzewania foteli ponieważ jeden fotel (lewy) ma zieloną wtyczkę a drugi nie. Czy jest opcja żeby tylko jeden był grzany? Klimatyzacje mam 3 strefowa (2 galki z wyswietlaczem) więc pozostaje tylko kodowanie wentylacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz całkiem inna instalacje przeciez

Aby ci grzanie działalo trzeba wymienic klimatronik  pod fotele wentyylowane

Pod fotelem masz widze jeszcze sterownik pamieci

Uderz do kolego Adelmax to pomoze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...