Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kolory sprężyn 1BE


dani270

Rekomendowane odpowiedzi

Witam powiedzcie mi jakiej klasy wagowej sa sprezyny przod 1 zielona i 1 rozowa kropka a tyl 4 srebrne kropki? Szukalem w gogle ale nie znalazlem oznaczenia tylu i klasy wagowej.Chce zmienic sprezyny na 1BE i nie wiem czy beda odpowiednie do amorkow MTS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przód 1 zielona i 1 fioletowa ( nie różowa ) - będzie ok bo to diesla 1.9 i V6 benzynki z klimatyzacją

ten tył to chyba jedna biała i 3 srebrne - do avanta 1BE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki kolego po takich kropkach dalo sie rozszyfrowac te sprezyny bo sprzedawca prawdopodobnie nie mial pojecia o znaczeniach tych kropek i na szybkiego powiedzial ze sa 5 biale kropki. A wiecie jaka jest klasa wagowa tych sprezyn bo tego nie wiem gdzie szukac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tam znalazłem , jak szukasz klas wagowych to te oznaczenia są w rocznikach poliftowych w etce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem. W etce nie potrafiłem określić konkretnie jakie kolory kropek potrzebuję aby wymienić springi 1BA na 1BE (wychodziła taka kombinacja kolorów, która mimo długich poszukiwań nie była osiągalna w zakupie). Zacząłem szukać i dzwonić ludziach którzy rozbierają auta i ustaliłem, że w polifcie 1,9 PD siedziały z przodu springi zielona kropka i dwie różowe, te same oznaczenie znalazłem w silniku 1,8Turbo benzyna. Mam teraz te springi u siebie w domu i oryginał 1BA (biała dwie brązowe kropki) ma około 35,5cm wysokości, natomiast od 1BE (zielona dwie różowe) ma 29,5cm wysokości. Biorąc pod uwagę fakt, że 1BE obniża o 20mm to możliwe, że sprężyna jest aż o 6cm niższa ? Czy ktoś z was mierzył wysokość swoich springów 1BE przed montażem ? Czy ktoś z was jest w 100% pewien jakie kolory kropek siedziały w 1BE 98r 1,9TDI, manual, klima ?

Dodam jeszcze, że wg mnie, po odczytaniu z etki wychodzi, że 1BE AFN bez automatu wymaga na przodzie 1x szara(srebrna) i 3x fioletowa. Czy ktoś to może potwierdzić ?

Wydedukowałem, że do przed-liftów nie było podziału na klasy wagowe, nie mylę się ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

one wyglądają na różowe ale są na bank fioletowe wg Etki :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłacze sie do tematu, posiadam a4 b5 1.9 tdi 90km sedan i tez chce zmienic springi na 1be jakich kolorow szukac?

---------- Post dopisany at 20:40 ---------- Poprzedni post napisany at 20:35 ----------

jeszcze mam pytanko czy w zawieszeniu 1ba i 1be amortyzatory roznia sie czyms czy tylko sprezyny sa inne? U mnie na wlepce w bagazniku jes ze mam 1ba ale jak zmienialem amorki z przodu to sa dwa rodzaje ich jedne dluzsze drugie krotsze i ja mam u siebie te krotsze czy moge miec zmienione oryginalne zawieszenie na 1be? i jeszcze jedno kto wie ile cm wysokosci ma sprezyna 1be i 1ba nie zalozona na amortyzator tylko jak jest luzem. Z gory dzieki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amortyzatory są inne przy 1BA i 1BE. Nie wiem jakie masz zamontowane więc nie powiem Ci czy podejdą Tobie do 1BE. Dodam tylko że Bilstein w katalogu zamieszcza informację, że model amorków B4 pasuje do 1BA i 1BE. U mnie 1,9TDI AFN oryginalna sprężyna luzem ma 35,5cm (biała kropka i dwie brązowe) zaś 1BE jaką udało mi się kupić ma 29,5cm wysokości (zielona kropka i dwie różowe/fioletowe). Według Etki do 1,9TDI z klimą AFN powinny być z przodu 1x zielona 1x fiolet/róż, a tył w sedanie 1x srebrna i 2x biały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie wiesz moze kto mial by do mojej 1be?

---------- Post dopisany at 11:52 ---------- Poprzedni post napisany at 11:47 ----------

do 1be amorek powiniem byc ze skroconym skokiem? czyli trzpien jest krotszy niz od normalnego amorka 1ba? dobrze rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha ok dzieki. czyli mialem zalozone sprezyny z przodu 1ba 35.5cm wysokosci do amorka 1be. a tylne amorki roznia sie czyms czy tylko sprezyna jest 1be?

---------- Post dopisany 30-01-2013 at 14:23 ---------- Poprzedni post napisany 29-01-2013 at 22:30 ----------

jak myslicie to moga byc 1be na tyl? 1 srebrna i dwie biale kropki? bo sprzedajacy twierdzi ze sa 3x biale i nie wie czy to 1ba czy 1be.

AUDI A4 B5 SEDAN SPRĘŻYNA TYLNA TYŁ (2987878512) - motoAllegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przednie jak i tylnie amorki roznia sie a co do tych sprezyn 1 srebrna i 2 biale kropki to jest 1be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tylnie amorki czym sie roznia? jak to by bylo jak bym zalozyl te springi do swoich amorkow?

---------- Post dopisany at 22:16 ---------- Poprzedni post napisany at 22:15 ----------

czyli te co pokazalem co sa na allegro to sa sprezyny 1be? tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...