Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8t 190km dwumas czy coś innego?? Uczucie braku przyczepności przy dodaniu gazu


piotraudi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od pewnego czasu zauważyłem zwłaszcza na autostradzie ,ze gdy gwałtownie dodam gazu tak od 2500 obr to wskazówka od obrotomierza idzie bardzo szybko np do 3200 obr i po chwili opada a prędkość wzrasta normalnie uczucie jest takie jak by koła przez tą chwile traciły przyczepność ale jej nie tracą bo by świeciło się esp a poza tym to Quattro.Kolega twierdzi ,ze to może dwumas sprzegłó itp ale nic nie trzęsie z biegami nie ma problemu tylko takie coś bede wdzięczny za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ku.....a!!!!miałem nadzieje ,ze moze nie to a tak 2tyś pójdzie kolo nosa a u twojego znajomego było bardzo podobnie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje to sprzęgło się śliska wiec wymiana sprzegła cie czeka a jak juz bedziesz wymieniał sprzegło to dwumas tez za jednym rozkrecaniem wymien :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje to sprzęgło się śliska wiec wymiana sprzegła cie czeka a jak juz bedziesz wymieniał sprzegło to dwumas tez za jednym rozkrecaniem wymien :wink:

Dokładnie :thumbup1::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam też dwumas na wykończeniu, ale jak mi padnie to będe szukał używki bo 2 tyś nie uśmiecha mi się dawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niby tak, ale zawsze możesz kupić coś pewnego :wink:

Teraz nawet w sklepie nie jestem pewnien czy części są 100% sprawne i czy nowe czy po jakiejś regeneracji :whistling: a Ty chcesz pewną używkę trafić :grin:Jak nie masz co robić i lubisz często wyciągać skrzynię biegów to ... powodzenia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem kilka miesięcy temu 1770zł z wysyłką.

Dodam tylko że dwumasy do BEX-a nie kupicie ot tak w każdym sklepie. :wink:

Wiem wiem można założyć od słabszych wersji, ale ile to polata... wiadomo wszystko zależy od stylu jazdy...:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem ze znajomym mechanikiem mówił,ze to pewnie prawie na pewno tarcza od sprzęgła i jakaś pierdołka nie pamiętam jaka.Mówił coś o koszcie ok 500zł myslicie ,ze dwumas też ledwo co zipie???to sprzegło dwumas to wyjdzie ok 2300 same czesci i robocizna pewnie z 400-500zł??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie na moj filmik, ktory nakrecilm przy okazji wymiany w swoim AMB 170KM dwumasu i sprzegla bo tez mi obroty rosly po tym jak podnioslem moc.

http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-153/kolo-dwumasowe-dwumas-audi-a4-1-8t-tanio-255704/

Moj stary dwumas jest nadal sztywny, mimo, że moge go obrocic ok 1cm dalej niż nowy. Nie mialem zadnych objawow padajacego dwumasu tzn drgan itp

Troche zaluje, ze go wymienilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ten mechanior wyjmie skrzynie to przecież może ocenić dwumas jeśli nie robi tego pierwszy raz:decayed: wystarczy sprawdzić luzy i stan powierzchni dwumasa czy nie przegrzany, jeśli ok to wymienić komplet sprzęgła i bedzie ok.

Ja jak wymieniałem sprzęgło to miałem chyba jeszcze większy luz niż na filmiku wyżej i jakoś dalej jeszcze działa bez żadnych dziwnych objawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...