Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Ciągłe zapowietrzanie układu chłodzenia POMOCY!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Problem jest dośc skomplikowany, 2 tygodnie temu kupiłem audi w Niemczech bez ciepłego ogrzewania. Samochód jeździł ,palił ale w ogóle nie grzał, Wyjscie z nagrzewnicy było zimne. Po odpowietrzeniu okazało się ,że jest ok. z dmuchawy waliło bardzo ciepłe powietrze, ale za 1 godzinkę wszystko się zapowietrzało. Przez 2 tygodnie walczymy z autem i nic, przez ten okres wymieniliśmy:

1. Cały rozrząd łącznie z pompą wody

2. Równanie głowicy, remont wszystkich zaworów( przy okazji), nowa uszczelka oczywiście

3. Żadnych błędów na VAG-u

4. Przepłukanie całej nagrzewnicy + nowy płyn+ nowy korek !!!!

Co można jeszcze zrobić, sprawdzić?????????? Po montażu równanej głowicy samochód grzał bardzo ładnie przez jakieś 40km, przy temp. 23 stopnie nie dało się wysiedzieć w aucie, po 40 -50 km samochód zaczął się zapowietrzać , czuć było letnie powietrze, wyjście wody z nagrzewnicy od razu zrobiło się zimne. Błędów na Vagu nie ma!!!!! Auto posiada instalację gazową, ale w ogóle nie jest włączana , choć jest sprawna!!!!!! Chcemy wyeliminować problem jeżdżąc na benzynie!!!

Węże od chłodnicy nie puchną, woda w zbiorniczku się nie gotuje, nowy korek od zbiorniczka, woda nie ubywa, głowica wyrównana, nowa uszczelka i szpilki a mimo wszystko auto się zapowietrza. Mam takie wrażenie , że samochód kopci na biało-taka para wodna, ale wody nie ubywa, także nie wiem co jest, głowica w miejscu pracy zaworów normalnie okopcona, nic nie jest umyte, normalne ślady pracy!!!!!!!!!!!

Jak coś wam mądrego przyjdzie do głowy to piszcie, bo ja nie mam już pomysłów .

Opublikowano

sprawdz jeszcze na stacji przedmuchy moze glowica jest peknieta i dlatego pomimo nowej uszczelki sie zapowietrza,jesli na tescie nic nie wyjdzie to jeszcze pompa wody zostaje do sprawdzenia tyle mi teraz do glowy przychodzi.

Opublikowano

a moze nagrzewnica jest walnieta nie ubywa czasem ci płynu??

Opublikowano
  • Autor

płynu nie ubywa,oleju nie przybywa :wink:, także jest wszystko ok!!

Opublikowano

i jak test wykonales? sa przedmuchy?

Opublikowano

Kompresja z cylindrów idzie na plyn :whistling: głowica albo nadal uszczelka :whistling:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

boże jedyny miej mnie w opiece, bo dostanę ku....wicy!!!!!!!!!!

auto chyba spalę, bo mnie szlag trafi............pierwsza głowica była walnięta, jeden zawór biały jak mąka, przy pozostałych czarnych jak smoła- objawy takie jak u góry tego posta!!!!!!!

kupiłem inną głowicę, rozebrałem w drobny mak, wszystkie zawory 20szt. pięknie okopcone, z niewielkim nagarem- pomyślałem będzie ok, głowica jeżdziła u wujka mojego znajomego!!!!!!!!!! powymieniałem gumki,wyrównałem, następna nowa uszczelka, zregenerowałem gniazda i do wozu!!!!!! po założeniu odpalam maszynę, odpowietrzam i ..... lipa. węże puchną jak cholera, ciśnienie w układzie chłodzenia 2,2 bara, wg autodaty ma być 1,4-1,6. I co ku....wa robić, ręcę opadają ..... Głowica na 95% dobra , bo przecież jeżdziła i było ok, czy możliwe,żeby blok jeszcze był walnięty, tzn. tuleja?????w oleju nie ma wody, ani odwrotnie, samochód jednak sie cały czas zapowietrza, ale po założeniu 2 głowicy grzał jak cholera, .......... SKĄD TAKIE ZAJ.....STE CIŚNIENIE, NA PIERWSZEJ PĘKNIĘTEJ WĘŻĘ BYŁY MIĘKKIE A TUTAJ MASAKRA!!!!!!!!!!!!

Opublikowano

Piszesz że auto jest na lpg , gdzie jest zamontowany reduktor , może spr. odłączyć go całkiem od układu chłodzenia i wtedy sprawdź , oczywiście dobrze odpowietrzając , a i chłodnice spr. na drożność i wycieki , tak samo miałem u żony w aucie , wym chłodnicy pomogła , stara była ostro zakamieniona i słabo odprowadzała ciepło :wink:

Opublikowano
  • Autor

reduktor jest ominięty, gazu w ogóle nie załączamy, głowica sprawdzona na szczelność i jest ok. analizując cały post chyba walnięty jest blok. tzn tuleja, nie słyszałem a zajmuj się troszkę mechaniką, aby w jednym silniku pękła głowica i blok .... a tak to wygląda u nas....za 3-4 dni będę miał inny blok, przełożymy bebechy i zobaczymy... napiszę co i jak, bo jak widać różne niespotykane przypadki kreują naszą rzeczywistość... TYLKO DLACZEGO KU...WA JA TO MUSZĘ PRZECHODZIĆ....

Opublikowano

jeśli głowica była sprawdzana przed planowaniem (próba szczelności - lepiej zrobić ja "na ciepło" chyba usługa kosztuje 80-120zł w szlifierni), gaz jest pominięty, a mówisz ze masz 2,2 bara w układzie węże pewnie sztywne jak ... wiesz co, uszczelka zrobiona.

to - podstawowa rzecz test zawartości CO2 i jeśli jesteś pewien głowicy i swojej roboty przy niej to obstawiam pękniecie bloku

w ALT miałem 1 przypadek a w 1.6 w b5 było to już nagminne

Opublikowano
  • Autor

też obstawiam pęknięty blok, ale po raz pierwszy pęknięta jest głowica i blok w jednym słupku..... masakra!!!

Opublikowano

Masakra...

Ja dodam tylko że właśnie miałem wymieniany termostat i wszystko samo ładnie się odpowietrzyło. Trochę się tylko wężem podpompowało żeby cały płyn z powrotem wszedł do zbiorniczka.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

problem zakończony, pęknięty był blok i głowica, wszystko wymienione i śmiga ok!!

Opublikowano
problem zakończony, pęknięty był blok i głowica, wszystko wymienione i śmiga ok!!

Kolego pytanko z czystej ciekawości: ile Cię kosztowała taka impreza?

Opublikowano
  • Autor

blok 350,głowica 400-sam ją zregenerowałem, bo normalnie około 1000,uszczelki i inne koszta to około 500

  • 2 lata później...
Opublikowano

Witam. Może mój przypadek komuś pomoże....mianowicie miałem podobne objawy jak każdy z was....zapowietrzanie się, problem z ogrzewanie, ubytek płynu. Jedynie co to nie miałem oleju w płynie czy na odwrót. Mechanicy głosili mi różne teorie m. in. zapchaną nagrzewnicę..... a po około roku w zupełnie przypadkowej sytuacji kolega mechanik zauważył, że czujnik temperatury wody (który mieści się za klawiaturą) przepuszcza mi. Wyciek był dosłownie minimalny, ledwo zauważalny i można go było dopiero dostrzec przy wspomnianej "przypadkowej" wymianie uszczelki klawiatury. Po wymianie czujnika - oryginał 80 zł - problem zniknął. Dlatego proponuję wszystkim, którzy borykają się z zapowietrzaniem, ubytkiem płynu i gdzie jest wykluczona pęknięta uszczelka pod głowicą zacząć od czujnika temperatury. Może przepuszczać i pokazywać jednocześnie dobrą temperaturę....tak było u mnie. Mam nadzieję, ze pomogę :)

Opublikowano

Kolego po pierwsze dostajesz złota łopatę za odkopanie wątku po drugie może byś napisał w czym wymieniłeś ten czujnik bo nie wiadomo czy w Ursusie C330 czy winnym pojeżdzie

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Kolego po pierwsze dostajesz złota łopatę za odkopanie wątku po drugie może byś napisał w czym wymieniłeś ten czujnik bo nie wiadomo czy w Ursusie C330 czy winnym pojeżdzie

Sądziłem, że jak jesteśmy na forum Audi A 4 to wszystko jest jasne....ale może faktycznie niezbyt jasno się wyraziłem więc...... w tym olejożercy Audi A4 B6 rok prod. 2002, 131 KM, 2.0 ALT :D

Pozdrawiam

Edytowane przez MariuszML86

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.