Skocz do zawartości
IGNOROWANY

montował ktoś nie ori czujnik cofania?


pezex

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie chciałem zapytać czy montował ktos nie ORI zestaw czujników cofania? Np coś takiego 4 CZUJNIKI COFANIA CZUJNIK PARKOWANIA BUZZER bazer (2896362247) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Jest to tania alternatywa. Tylko zastanawiam sie jak wychodzi kwestia wierceniu w zderzaku i montażu czujników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, też mam chinola tylko taki z wyświetlaczem (cyferki i kreseczki). Ja w B5 wierciłem w tej dokładce czarnej pod odpowiednim kątem, żeby nie łapały trawy :decayed: Nie ma problemu, trzeba wszystko pomierzyć ze 3 razy dla pewności, zaznaczyć i wiercić. W zetawie masz otwornicę, czujnik siedzi na swoim miejscu bo po bokach mają takie silikonowe "łapki". Na spokojnie godzinka roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w b6 po wewnętrznej stronie zderzaka masz zaznaczone miejsca gdzie trzeba wiercić pod czujniki. Ja jakiś czas temu też kupiłem uniwersalne czujniki, ale odpuściłem montaż bo w avancie, aby ściągnąć zderzak trzeba demontować wszystkie plastiki z bagażnik oraz tylną kanapę i jakoś mi się nie chciało tego robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz może jakieś zdjęcia jak to zamontowałeś? Z tego co się orientuję ORI parctronic też działa na pikanie (a nie na wskaźnik odległości) więc byłby to tani zamiennik. Pod co podłączyłeś centralkę od czujników?

Zderzak wierciłeś od strony zewn czy wewn?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz uważać na tanie czujniki bo bardzo często działają z dużym opóźnieniem i musisz dość wolno cofać żeby na nic nie wjechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w b6 po wewnętrznej stronie zderzaka masz zaznaczone miejsca gdzie trzeba wiercić pod czujniki. Ja jakiś czas temu też kupiłem uniwersalne czujniki, ale odpuściłem montaż bo w avancie, aby ściągnąć zderzak trzeba demontować wszystkie plastiki z bagażnik oraz tylną kanapę i jakoś mi się nie chciało tego robić.

o kurde to nie wiedziałem, że tyle z tym roboty :/ czyli seryjnie jest to w zderzaku - nie dokładce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego znaczki są w zderzaku nie dokładce w którym miejscu powinny znajdowac się czujniki, ale powiem ci że darowałbym sobie te czujniki miałem takie i 3 razy reklamowałem bo po jakimś czasie któryś nawalał, a za czym idzie za każdym razem zrzucanie zderzaka i prucie połowy bagażnika żeby dostac się do śrub. W końcu kupiłem valeo i nie było z nimi problemu, na allegro można dostac zestawy wiadomo że są 4 razy droższe niż chińczyk, ale przynajmniej działają jak powinny. A te po 50zł to nieporozumienie chodzą do pierwszego wjazdu na myjnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha. chciałem poznać opinię czy ktoś robił takie coś i czy warto. w takim razie już wiem ile z tym roboty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzaj ,że do zdjęcia jest tyle roboty, żadnej kanapy nie trzeba ściągać , najgorsze są zatrzaski w boczkach 4szt. jak pierwszy raz rozbierasz to cieżko trochę idą ,a tak to spoko idzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego znaczki są w zderzaku nie dokładce w którym miejscu powinny znajdowac się czujniki, ale powiem ci że darowałbym sobie te czujniki miałem takie i 3 razy reklamowałem bo po jakimś czasie któryś nawalał, a za czym idzie za każdym razem zrzucanie zderzaka i prucie połowy bagażnika żeby dostac się do śrub. W końcu kupiłem valeo i nie było z nimi problemu, na allegro można dostac zestawy wiadomo że są 4 razy droższe niż chińczyk, ale przynajmniej działają jak powinny. A te po 50zł to nieporozumienie chodzą do pierwszego wjazdu na myjnię.

Tu kolega ma rację , czy to sedan , czy avant trzeba zrzucić zderzak , nie jest to żadna godzinka. Można znależć coś tańszego za np . 200 zł. Ale przynajmniej robota raz a dobrze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.... to chyba dobrze trafiłem bo mam te chińczyki już 1,5roku, zima lato, myjnie i działają :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest efekt powolnego działania i późnej reakcji tak jak koledzy opisują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzaj ,że do zdjęcia jest tyle roboty, żadnej kanapy nie trzeba ściągać , najgorsze są zatrzaski w boczkach 4szt. jak pierwszy raz rozbierasz to cieżko trochę idą ,a tak to spoko idzie

Kolego a możesz powiedzieć co trzeba odkręcać, aby zrzucić zderzak bo ja poległem zaraz na początku, z tego co kojarzę to podczas demontażu boczków bądź wykłądziny trzeba zdemontować kanapę bo to wszystko wchodzi pod nią, ale może za bardzo się za to zabrałem. Zresztą kiedyś opisywałem swój problem z demontażem zderzaka, a co za tym idzie problem z kanapą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 4 uszka a pod każdym z nich są 2 torx, później 4 torx które trzymają chromowana listwe , i 2 masz w boczkach w tym miejscu gdzie zachaczasz rolete. Teraz musisz złapać za górę i szarpnac. Każdy bok trzyma się na 4 zatrzaskach . Jak to zrobisz to później tylko śrubki w środku i pod spodu. Jutro wrzucę foto gdzie są te zatrzaski.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...