Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Naprawa czy wymiana silnika ??


Romzi007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Oddałem Samochód Audi A4 B5 1.8 ADR + LPG do Mechanika. Pobierał olej .

Stwierdzono że w silniku nie ma na dwóch cylindrach ciśnienia i głowica do wymiany (renowacji ) pierścienie olejowe .Czy wymienić silnik ??

Przebieg 216 tyś (samochód zagazowany) 5 lat.

Proszę o pomoc ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupisz drugi i dalej zagadka , a zrobisz dobrze to wiesz na czym stoisz, jak cylindry nie są porysowane to ja bym robił . koszt powinien się wahać 1200/1500.

Warunek kumaty mechanik i nie krętacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przebieg raczej nie jest ori ale mniejsza o to. ja bym kupil drugi silnik . ostatnio mialem mozliwosc kupic ADRa za 900Zł i 230 tys przebiegu licznikowo. i miesiac gwarancji rozruchowej. powiem tak w tamtym roku robilem remont silnika w innym aucie i co sprzedalem bo nie bylem zadowolony. ale to juz decyzja do ciebie nalezy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przebieg raczej nie jest ori ale mniejsza o to. ja bym kupil drugi silnik . ostatnio mialem mozliwosc kupic ADRa za 900Zł i 230 tys przebiegu licznikowo. i miesiac gwarancji rozruchowej. powiem tak w tamtym roku robilem remont silnika w innym aucie i co sprzedalem bo nie bylem zadowolony. ale to juz decyzja do ciebie nalezy

Przebieg udokumentowany .Powiedz mi gdy zawoła powiedzmy 1k zł , to lepiej zrobić czy dać ten używany . Auto nie straci w tedy na wartości ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak by było 1000 to ja bym robił bo będziesz wiedział na czym jeździsz a takto kupisz miesiąc na gwarancji ci wytrzyma a potem nie wiesz co się będzie działo. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega teraz wymieniał silnik ,kupił używany który był jeszcze na samochodzie i wszystko sprawdziliśmy .Cena 600 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i o tym silniku co ja pisalem wyzej to tez na aucie jeszcze byl i nawet byla mozliwosc sie nim przjechac ale tylko po placu. jak zawola 1k to rob swoj. tylko ja w ta watpie. za swoj remont w tamtym roku dalem 1500zł i to byl passat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i o tym silniku co ja pisalem wyzej to tez na aucie jeszcze byl i nawet byla mozliwosc sie nim przjechac ale tylko po placu. jak zawola 1k to rob swoj. tylko ja w ta watpie. za swoj remont w tamtym roku dalem 1500zł i to byl passat.

Dobra powiedzmy silnik kosztuje te 800zł + robocizna mechanika za przekładkę + Wszystkie płyny - klimatyzacja + wyregulowanie wszystkiego = Moim zdaniem wyjdzie nawet drożej ...

A czy auto straci na wartości ?? Bo kiedyś bym chciał zmienić samochód .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy auto straci na wartości ?? Bo kiedyś bym chciał zmienić samochód .

Nie, ale poczekaj najpierw na jakieś informacje o planowanych kosztach naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz my tu tylko rozwazamy wszystkie za i przeciw i nikt na sile nie zmusi cie do zmiany silnika. poczekaj jak dowiesz sie cos wiecej to napisz tu jaka przewidywana cena naprawy bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu remontował obecny silnik, koszty podobne a będziesz wiedział co masz :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...