Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Myślistwo - wszystko co z tym związane !!!


norbi3000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi:

Z racji, że jestem myśliwym i interesuję się wszystkim co z tym związane z chęcią podzielę się swoją wiedzą jak i chętnie nauczę się czegoś nowego, przeszukałem forum, ale nie znalazłem takiego tematu, może oprócz mnie jest ktoś z podobnym hobby ??? Moglibyśmy powymieniać doświadczenie dotyczące tego obszernego tematu od swoich osiągnięć w łowisku po posiadaną broń itp.

Pozdrawiam i zachęcam do udzielania się w tym temacie.

Darz Bór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę śledzić ten wątek :-D od zawsze mnie to interesowało, ale pozostają jedynie gry :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę śledzić ten wątek :-D od zawsze mnie to interesowało, ale pozostają jedynie gry :-(

miło słyszeć, polecam każdemu kto lubi aktywnie spędzać czas, mam nadzieję, że po mału temat będzie się rozwijał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że póki co nie dane mi było doświadczyć tego w realu :-/

bo do tego hobby potrzeba kasy i znajomosci:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że póki co nie dane mi było doświadczyć tego w realu :-/

bo do tego hobby potrzeba kasy i znajomosci:wink:

czy ja wiem czy aż tyle kasy, aby zostać myśliwym to wydatek ok. 2000-3000 zł (w tym kurs, badania, egzaminy, pozwolenie na broń, wpisowe do PZŁ) plus koszt broni (tu rozbieżność od 1000 zł do 50 000 zł, a nawet więcej) oraz coroczne składki do PZŁ w tym roku 315 zł rocznie

"znajomości" rozwiń temat, bo nie wiem czy chodzi o to, aby zostać myśliwym czy, aby dostać się do jakiegoś Koła Łowieckiego, bo to 2 różne sprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od kilku lat juz nie morduje, ale lubie postrzelac na strzelnicy ze broni mysliwskiej czy innej :wink:

musisz miec w sobie duzo silnej woli i zdrowia żeby móc odmrażac sobie tyłek noca na ambonie albo w lesie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby zostać myśliwym znajomości nie trzeba... składasz wniosek do Okręgowego Związku Łowieckiego i oni dają Ci namiar gdzie odbyć staż, albo od razu do Koła Łowieckiego jakie masz w okolicy... staż jest bezpłatny i trwa rok potem kurs i egzamin :)

schody możesz mieć z dostaniem się potem do Koła Łowieckiego bo raczej nie chcą mieć za dużo ludzi,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i pozwolenie na broń, zaświadczenie o niekaralnosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby zostać myśliwym znajomości nie trzeba... składasz wniosek do Okręgowego Związku Łowieckiego i oni dają Ci namiar gdzie odbyć staż, albo od razu do Koła Łowieckiego jakie masz w okolicy... staż jest bezpłatny i trwa rok potem kurs i egzamin :)

schody możesz mieć z dostaniem się potem do Koła Łowieckiego bo raczej nie chcą mieć za dużo ludzi,

staż z zasady jest bezpłatny, ale czasami trzeba dodatkowo zrobić np. ambonę, to zależy od każdego Koła Łowieckiego indywidualnie

no i pozwolenie na broń, zaświadczenie o niekaralnosci

nic dodać nic ująć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potem przychodzi czas na wybór broni

od razu przestrzegam napaleńców żeby nie wybierali broni kalibru 50 :grin::grin::grin:

lepiej wybrac mniejszą lepiej wywazoną bron i o nieduzym kalibrze

ja mam fińską Tikke 308 z lunetą Zeissa 7x50 (na 500m styka :wink::wink::wink::wink:)

do tego IZ-a :grin::grin: (cięzki jak diabeł), ojciec ma Remingtona i jeszcze jakis dryling :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


polecam każdemu kto lubi aktywnie spędzać czas,

Zabijając dla przyjemności? Aktywnie spędzać czas? :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie, ale matka zajmuje się tym w nadleśnictwie Piasek (byłym Kobiór) i czasem bywam też na polowaniach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam każdemu kto lubi aktywnie spędzać czas,

Zabijając dla przyjemności? Aktywnie spędzać czas? :facepalm:

Po pierwsze ja nie zabijam dla przyjemnosci, traktuje to bardziej jako odskocznia od codziennosci, po drugie nie wiem jakie masz wyobrazenie o mysliwych i polowaniach, ale zdarzaja sie bardzo czesto polowania na ktorych nie spotka sie zadnej zwierzyny i dla mnie jest to ok. Chodzi mi o to, aby pobyc na swiezym powietrzu, aby pies mogl pokazac swoje mozliwosci w terenie, a jak przy okazji napotka sie zwierzyne, to mozna sprawdzic swoje umiejetnosci. Powiem wiecej wiekszosc zwierzyny ktora upoluje rozdaje znajomym, nie poluje dla jak to niektorzy okreslaja "miesa". Chodz wole zjesc dziczyzne niz mieso, ktore obecnie jest sprzedawane w sklepach.

Moze masz inne wyobrazenie na temat aktywnego spedzania wolnego czasu, ale dla mnie myslistwo wlasnie takie jest (poza przesiadywaniem na ambonach). Na wiekszosci polowan srednio przechodze z psem ok 15-20 km dziennie po polach, lakach itp. na polowaniach na bazanty i uwierz mi czasami ledwo chodze pod koniec dnia i mimo, ze nic nie spotkalem uwazam dzien za udany.

Pozdrawiam i zachecam do sprobowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norbert daj spokój. Nie każdy wie, że często polowania są i na "gorsze" osobniki i żeby zredukować liczbę bo większość gatunków nie ma już naturalnych wrogów (drapieżników). Więc krwawy sport i zabawa to takie oczywiste ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do odwiedzin mojego sklepu myśliwskiego (jeszcze na allegro)

Jeśli ktoś cegoś potrzebuje proszę pisać niektóre ceny można negocjować :))))

Zachęcam do wrzucania jakiś filmików itp.

Edytowane przez cougarr2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów myśliwych,jestem już pare lat również selekcjonerem .Jest to piękna pasja dlatego trzeba ludziom pokazywac wszystko co jest związane z tradycją,etyką i gospodarką łowiecką.Drażni mnie temat zabjanie dla przyjemności ,to jest bardzo nas obrażające gdyż prawdziwy myśliwy poluje dla zdrowego mięsa oraz regulowania populacji danej zwierzyny na terytorium ,Ciekawi mnie temat jeden ,ludzie na nas wszystko wieszają ,że my bandyci i psychopaci .Jeżeli są tacy cwani niech sami wypłacają odszkodowanie rolnikom i niech ,,jakoś'' je pilnują ,może wtedy zrozumieją ci antymyśliwi

druga sprawa niech nas nie porównują do bandyctwa jakim posługują się rzeźnie oraz ludzie co prowadzą bydło na rzeź ,to jest karygodne i karalne

my dajemy strzał jedyny usmiercający ,co zwierze musi natychmiast niestety umrzeć .Dbamy o to aby było to etyczne i nie krzywdzące dla niej

Jestem kandydatem na Strażnika Łowieckeigo,mój ojciec jest i wielokrotnie już ukarał mysliwcyh co nie powinni nigdy dostac broń., typu chwalenie sie zdjeciami zabitej zwierzyny oraz karygodne jej traktowanie .ale mamy 95% skuteczność usuwania takich w PZŁ

DARZ BÓR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebowałbym czujniki ruchu (wraz z odbiornikiem) do lasu z zasięgiem tak 200m znacie coś co się sprawdza i działa bez zarzutu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...