Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Pedał hamulaca drga, słychać chrobotanie podczas hamowania??


bushi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak jak w temacie jak wcisnę mocno i dynamicznie pedał hamulca słyszę chrobotanie i czuję drganie pedała hamulca szczególnie mam odczucue że to w prawym kole przód. Dodam klocki i tarcze są ok sam 2 miesiace temu wymieniałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącza Ci się może ABS?? Dzieje się tak podczas jazdy?? Jeżeli tak, to obstawiam czujnik od ABSu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jakbyś hamował mocno np. z ponad 70km/h (bo sobie jedziesz i jakiś bezpański kundel na drogę wyskoczył) do praktycznie zera, to cię trochę pociągnie, będzie taki mały poślizg na asfalcie, że go nawet nie poczujesz. Wtedy ABS odczuwa różnicę, że na jednym czujniku jest inna wartość niż na pozostałych i się załącza. A pali ci się może kontrolka na desce rozdzielczej od ABSu?? Jeżeli tak to VAG i dalej dowiesz się co mu dolega. Chociaż jak ci się nie świeci ta lampka, to możesz z ciekawości zobaczyć czy jest tam OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wcisnę mocno i dynamicznie pedał hamulca słyszę chrobotanie
mi to cos bardziej podchodzi pod jakis syf miedzy klockiem a tarcza...ewentualnie jak auto dlugo stalo przyrdzewiale tarcze...moglo sie tez tak stac ze klocek sie odkleil...
czuję drganie pedała hamulca

to ABS...przeciez ma drgac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka świeci ABS śiwci tylko wtedy jak ma czyli na zapłonie i gaśnie. To Drganie i pulsowanie hamulca czuć tylko od jednego koła zanacze jeszcze raz klocki i tarcze ok może coś skopciłem robiąc klacki i tarcze??!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obstawiam na powierzchnie pomiędzy klockiem a tarczą jakiś syf, moja rada taka ponowny demontaż sprawdzenie przetarcie delikatne papierkiem o drobnej gramaturze i staranny montaż z przesmarowaniem tłoczków :wink: i musi być OK przecież tam nic skomplikowanego nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc wymieniałem jakieś 3 miesiące temu. Pojawiło się to po 2-3 tygodniach najpierw sporadycznie teraz już za każdym gwałtownym hamowaniem pulsuje i jak by tarło hałas jest od wewnątrz dość znaczyny i to od prawego koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo w poprzednim aucie.Założyłem nowe tarcze i klocki no i co-próba hamulców-100km/h i pedał hamulca do końca :twisted: Hamował nieżle ale mądry Biały nie wpadł na to i nie doczytał że nowe klocki i tarcze powinny przejeździć conajmniej 500 a nawet 1000 km żeby się dobrze ułożyły.Wyjąłem tarcze i co cała fioletowa :oops: Przetaczałem je ale na niewiele to pomogło-klocki się po prostu na nich paliły zmieniałem co 5000km.Może ta przyczyna jest i u Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak delikatnie przytrzymujesz hamulec nie wciskając go na max to nie czuć bicia na kierownicy? Moim skromnym zdaniem zwichrowana tarcza albo tak jak piszą koledzy powyżej-jakiś syf miedzy klockiem a tarczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flaha, jak delikatnie czy nawet przy normalnym hamowaniu nic nie czuć ale jak gwałtownie to wtedy skacze pedał ale jeszcze chrobocze jak by tarło o kant tarczy takie odczucie ( klocuszki ok i tarcze także )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki mogą być ok ale sądze że szybciej Ci się skończą.One poprostu mocno się grzeją.Kiedy hamujesz delikatnie to nie zdążą się zagrzać ale kiedy przyciśniesz pedał hamulca mocniej to poprostu wytwarza się większa temp. i wyją,Przynajmniej u mnie tak było.A jakiej firmy masz klocki :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...