Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z oponami na 19`9j


Wandej

Rekomendowane odpowiedzi

Pany mam taki problem. Posiadam felgi łopaty 19x9j w bieli:jerk::jerk: I szukam opon na przód(narazie). no i znalazłem u wulkanizatora 225/35R19 w za***istym stanie po 250zł:kox: I teraz pytanie. Czy nie będzie za bardzo wystawać felga tak żeby nie przeszkadzało w normalnej jeździe?? I czy jak zostawie z tyłu 235/35R19 to nie będzie wariowało ESP i ABS? Według tych on-line`owcyh kalkulatorów różnica w średnicy to około 1%:whistling: Co robić? stosował ktoś takie zestawienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niemasz Q więc żaden układ nie będzie wariował, nie napisałeś nic o et więc nie wiadomo jak są osadzone :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie dobrze, o ABSy itd się nie martw:wink:

Jedynie będziesz musiał bardziej uważać na krawężniki, zresztą Swir Ci podrzucił foty jak to będzie wyglądać:wink:

Library | 9_225_35_R19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie będzie za bardzo wystawać felga ?

poza obrys auta? czy poza opone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie dobrze, o ABSy itd się nie martw:wink:

Jedynie będziesz musiał bardziej uważać na krawężniki, zresztą Swir Ci podrzucił foty jak to będzie wyglądać:wink:

Library | 9_225_35_R19

Stary w pasku miał na tyle przez chwilę 15 tylko ze profil 50 a z przodu 65 i abs wariował:kwasny: No nie wygląda to źle:kox: A co Wy się z tym ET czepiacie jak nie o tem temat jest:decayed:

BTW: Chyba warto te Hankooki łyknąć po 250 nie? Jeszcze mają takie kropki wytłaczane które są na nowych:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie dobrze, o ABSy itd się nie martw:wink:

Jedynie będziesz musiał bardziej uważać na krawężniki, zresztą Swir Ci podrzucił foty jak to będzie wyglądać:wink:

Library | 9_225_35_R19

Stary w pasku miał na tyle przez chwilę 15 tylko ze profil 50 a z przodu 65 i abs wariował:kwasny: No nie wygląda to źle:kox: A co Wy się z tym ET czepiacie jak nie o tem temat jest:decayed:

BTW: Chyba warto te Hankooki łyknąć po 250 nie? Jeszcze mają takie kropki wytłaczane które są na nowych:kox:

Bierz i się nie martw :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie na przodzie 225/35/19 ,a na tyle 235/35/19 felga 8j,i jest OK,szerokosc opony niema nic do tego tylko wysokosc,bo wtedy kola maja rozna predkosc i ABS wariuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szerokosc opony niema nic do tego tylko wysokosc

Nie gadaj glupot i nie wprowadzaj ludzi w blad...

Wysłane z mojego GT-I9070

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie na przodzie 225/35/19 ,a na tyle 235/35/19 felga 8j,i jest OK,szerokosc opony niema nic do tego tylko wysokosc,bo wtedy kola maja rozna predkosc i ABS wariuje

Przecież to że masz 35 profil to jest 35% szerokości z 225mm lub 235mm więc różnica w wysokości też jest:facepalm: Ale przypadek w sumie będzie ten sam u mnie tylko inna szerokość felgi i jak nie wariuje ABS u Ciebie to znaczy że u mnie będzie to samo:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie na przodzie 225/35/19 ,a na tyle 235/35/19 felga 8j,i jest OK,szerokosc opony niema nic do tego tylko wysokosc,bo wtedy kola maja rozna predkosc i ABS wariuje

Przecież to że masz 35 profil to jest 35% szerokości z 225mm lub 235mm więc różnica w wysokości też jest:facepalm: Ale przypadek w sumie będzie ten sam u mnie tylko inna szerokość felgi i jak nie wariuje ABS u Ciebie to znaczy że u mnie będzie to samo:good:

no dobra moze i jest roznica w sysokosci miedzy 225 a 235 /35 ale to jest tylko 6mm roznicy wiec tak samo jak bys mial roznice bieznika midzy przodem np 3mm,a tylem 9mm,a pewnie w sterowniku ABS jest zapisana jakas tolerancja wyskosci opon.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...