Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[A4 B6 AVF] by Simon__75

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jestem tu z Wami już od 01-11-2008 iii jakoś nie było kiedy wcześniej wrzucić czegoś od siebie na temat swojej A4rki....

Dziś chciałbym to zmienić i zapodać co i jak wygląda :)

Jest to moja druga Audika (wcześniej była A6 1999r 2.5 TDI AVB - i nigdy więcej) , obecną 4rke mam od 2008 roku.

Auto jest z końca 2003 roku 1.9 TDI AVF 130KM. Zakupione w DE z pełna historią serwisową i nie wielkim przebiegiem jak na DE.

Z fabryki wyjechała z wyposażeniem:

- pakiet zima (podgrzewane lusterka, spryskiwacze, zamek)

- podgrzewane fotele

- tempomat

- kolorowy FIS w pełnej wersji

- PDC tył

- podłokietnik podświetlany

- 4 szyby w elektryce

- nawigacja BNS - FIS

- nagłośnienie Audi Concert 9 głośników + sub

- schowek na kluczyk

- uchwyt na telefon i zestaw głośnomówiący Siemens

- roletki słoneczne w tylnych szybach

- standardowe zawieszenie 1BA

Wyposażenie d*py nie urywało :/

Co zostało zrobione:

- soft w EcuProject na 171 KM

- wymiana foteli na półskóry + materiał Speed S-line B7 z regulacją lędzwi, podgrzewane, mcdonald, siateczki w oparciach

- nowe opony DUNLOP SP01 SPORT 205/55/16

- Bluetooth NOKII CK-7W

- siateczka w bagażniku

- montaż ori ledowego podświetlenia tablicy

- hamulce 320/288

- spryskiwacze mgiełkowe

- montaż zmieniarki w schowki

- wymiana tylnego silniczka wycieraczki

- montaż wycieraczki tylnej z Q5

- dekory oklejone folią carbon 3D

- zrobiony zestaw naprawczy tylnej rolety

- spolszczenie seryjnej nawigacji

- oświetlenie wnętrza - LED

- oświetlenie gałki zmiany biegów

- podświetlenie uchwytu kubka i wizytownika na ori gratach

- Wlepka "Don't touch my car"

Rzeczy eksploatacyjne naturalnie:

- wymiana termostatu

- regularne wymiany filtrów i płynów

- rozrząd na ori częściach

Plany:

- zastanawiam się nad RNS-E...niestety LEDowy kosztuje :(

- jak byłby RNS-E to zdała by się kiera z możliwością sterowania RNSem...

- podoba mnie się "podwójny" wydech...

- zacząłem rozglądać się za listwami drzwiowymi dolnymi od "ESKI"...

- xenona raczej się nie doczekam...

No to czas na zdjęcia autka po zakupie jak i tego co udało mnie się już zmienić... :

Miłego oglądania i oczywiście czekam na komentarze - te negatywne też będą mile widziane ;)

Seryjnie autko bylo wyposażone w zestaw głośnomówiący SIEMENSA.....

został on jednak zmieniony na BLUETOOTH Nokii i tak działa sobie do dziś :)

Zmuszony byłem również pokleić zawiasy schowka pasażera....upitolił się w dość szybkim czasie po zakupie.

Z tego co czytałem jak ktoś jeszcze tego nie miał to mieć będzie na 1000% :) tak więc jak już mam to za sobą :)

Zaraz po zakupie w 2008r :

http://s9.postimage.org/hqi1icjsr/IMG_3902.jpg

http://s8.postimage.org/f99gfmntd/IMG_3898.jpg

http://s11.postimage.org/n94oruymn/IMG_3915.jpg

http://s11.postimage.org/bp91rb4cv/IMG_3913.jpg

http://s8.postimage.org/3qj5ur5zl/IMG_3925.jpg

http://s17.postimage.org/xl0m38fjf/IMG_3873.jpg

http://s8.postimage.org/ha4le79ch/IMG_3876.jpg

Wymiany oliwki (co 10kkm) tylko i wyłącznie na MOTULu ze sprawdzonego źródełka :)

http://s3.postimage.org/fibfr7n2n/20130207_140843.jpg

http://s9.postimage.org/5tvxed54r/20130207_140854.jpg

Pierwsze mody...wymiana tylnego silniczka wycieraczki (stary sie zatarł :/) dodatkowo doszła wycieraczka od Q5

Nic dziwnego że silnik był zatarty....w środku jedno wielkie bagienko...

http://s17.postimage.org/6203octd7/IMG_6050.jpg

i nowy silniczek

http://s12.postimage.org/sbaj648p5/PICT0219.jpg

Tylna wycieraczka z Q5

http://s7.postimage.org/8d9nkr9bb/20130210_180904.jpg

http://s18.postimage.org/ardi1fatx/20130210_180909.jpg

Przy wymianie tylnego silniczka wymieniłem też przednie spryski na mgiełkowe

http://s17.postimage.org/hcz31q8q3/zlaczemspryskow.jpg

Zdjęcia sprysków mgiełkowych wykorzystane z tematu http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/montaz-dzialanie-spryskiwaczy-mgielkowych-249553/

http://s11.postimage.org/9elk0qn67/mgie_kowe_spryski1.jpg

http://s9.postimage.org/b1ze1sf97/mgie_kowe_spryski2.jpg

http://s11.postimage.org/jr7umtgpb/mgie_kowe_spryski3.jpg

Przyszła też kolej na spolszczenie nawigacji

http://s4.postimage.org/5rtqbz3y1/IMAG0734.jpg

http://s11.postimage.org/egzj5aken/20130210_180703.jpg

http://s7.postimage.org/ot8gtmmsn/20130210_180718.jpg

W tak zwanym międzyczasie padł zaworek w filtrze paliwa

http://s4.postimage.org/wr26kvfsp/IMAG0209.jpg

http://s12.postimage.org/bqc3hxwcp/IMAG0212.jpg

Przyszły też nowe kapcie dla seryjnych biedronek

http://s8.postimage.org/pu1rh6lu9/IMAG0105.jpg

Po dość długiej przerwie zaczęło brakować jednak mocy. Lekarstwem na to okazała się wizyta w EcuProject we Wrocławiu :) Tak uleczyli mi autko :)

http://s3.postimage.org/3m6bk2n4f/IMAG0267.jpg

http://s12.postimage.org/wfyxep4i1/IMAG0269.jpg

Po tym zabiegu jakoś tak szybciej poszło z kolejnymi zmianami...

Wymiana układu hamulcowego z seryjnego na 320 przód 288 tył. Autko zaczęło w końcu hamować :)

http://s12.postimage.org/ttslp8s21/IMAG0466.jpg

http://s11.postimage.org/yechfh6tr/IMAG0468.jpg

http://s4.postimage.org/hdrbzrpa1/IMAG0464.jpg

http://s8.postimage.org/qisfulk7l/20130210_181004.jpg

Nie mam niestety na te chwile fotek gotowego tyłu :/ nadrobię to w czasie wymiany opon na letnie

http://s18.postimage.org/6y75hn1ud/IMAG0483.jpg

http://s12.postimage.org/qoclcrytl/IMAG0492.jpg

Tak, jak pewnie większości i mnie dokuczała wstrętna tylna roleta :( na ratunek przyszedł zestaw naprawczy :)

Po tym zabiegu roleta przestała opadać na wybojach, dziurach itp sprawach....przestała tez skrzypieć....i to wszystko za jedyne 49 zł :)

http://s11.postimage.org/uyyluiuof/zestaw_naprawczy_rolety_avant_8_E.jpg

http://s9.postimage.org/3v0n69nzv/image.jpg

http://s9.postimage.org/nr1oixbcr/image.jpg

http://s11.postimage.org/5o6y2n6bz/image.jpg

http://s3.postimage.org/3kyte4zgv/image.jpg

http://s18.postimage.org/3umv1a4k5/image.jpg

http://s7.postimage.org/vqxnhwsfb/image.jpg

Kres przyszedł również na standardowe oświetlenie tylnej rejestracji

standardowe:

http://s8.postimage.org/tacpt2tjl/IMAG2267.jpg

http://s3.postimage.org/bi8f9c51r/IMAG2266.jpg

http://s18.postimage.org/d71o2pe6t/IMAG2271.jpg

na LEDowe:

http://s18.postimage.org/l4xlp37rp/ledy_do_rejestracji_22_08_2012.jpg

http://s18.postimage.org/a1h2chvkl/ledy_do_rejestracji_a_22_08_2012.jpg

http://s3.postimage.org/72ulhti1b/20120823_161000.jpg

http://s11.postimage.org/ufo6qwtzj/20120823_160859.jpg

różnice są widoczne gołym okiem :)

http://s4.postimage.org/nx2jvnv09/20120822_185306.jpg

Wnętrze zmieniło się delikatnie dzięki tak niepozornemu akcentowi jak folia ala carbon na listwach ozdobnych

http://s18.postimage.org/3lqh5dgk5/20121019_163630.jpg

http://s7.postimage.org/q6sadma1z/20121019_163645.jpg

http://s3.postimage.org/bvdlkqrgv/20121019_221734.jpg

http://s11.postimage.org/s97ngarin/20121019_221744.jpg

http://s11.postimage.org/qy4hlklan/20121019_221801.jpg

http://s8.postimage.org/w78xkue4x/20121020_105848.jpg

http://s18.postimage.org/lnisunpcl/20121020_105854.jpg

http://s4.postimage.org/68fehs8mx/20121020_105859.jpg

http://s17.postimage.org/wxf70dgob/20121020_105911.jpg

Po tym przyszła kolej na fotele z A4 B7 wersja S-Line...

http://s18.postimage.org/mbrndlo2d/20121114_140632.jpg

http://s11.postimage.org/4diatqo5r/20121114_140736.jpg

http://s17.postimage.org/5z5c35gob/20121106_193337.jpg

http://s18.postimage.org/si2qv7dp1/20121114_122314.jpg

Kasowanie błędów :)

http://s12.postimage.org/8jxtek6q1/bledy_w_sterowniku.jpg

iiiii efekt finalny...

http://s8.postimage.org/n4y8j1ij5/20121114_164925.jpg

Na wymianę czekają jeszcze kompletne boczki z pełnym podświetleniem...z którego po dłuższych przemyśleniach zostanie wykorzystane jedynie okablowanie zaadoptowane do obecnie posiadanych boczków. Operacja będzie przeprowadzona jak tylko ociepli się na zewnątrz :)

Fotka boczków które raczej będą na handel - łącznie z listwami alu...

http://s17.postimage.org/x3hjlpzu3/20121106_193055.jpg

Zmieniarka w schowku zamontowana wg. poradnika :http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/montaz-zmieniarki-cd-a4-b6-239411/

http://s11.postimage.org/u9qpgj367/20130210_180732.jpg

http://s18.postimage.org/nscodxx91/20130210_180747.jpg

http://s7.postimage.org/8x6b4h90n/20130210_180725.jpg

http://s7.postimage.org/jrnr6es4n/20130210_180822.jpg

Na te chwile oczekuje przesyłki elementów LEDowego oświetlenia wnętrza... mam nadzieje że w poniedziałek uda się wrzucić nowe fotki z tej operacji...

http://s8.postimage.org/bq6cs5vkh/ar_wki_w_AUDI_A4_B6.jpg

http://s8.postimage.org/3ypmtlrf5/zar_wki_led_do_wnetrza.jpg

Dotarły dziś LEDY do oświetlenia wnętrza...

http://s7.postimage.org/y8c0t52sn/image.jpg

http://s7.postimage.org/jg7b1swvb/image.jpg

http://s17.postimage.org/z4plgjiu3/image.jpg

http://s7.postimage.org/srxychysn/image.jpg

http://s3.postimage.org/n5dt0aopr/image.jpg

http://s11.postimage.org/7dj7etuen/image.jpg

http://s17.postimage.org/c8crkgqhn/image.jpg

http://s12.postimage.org/fiy1li5k9/image.jpg

http://s7.postimage.org/i1jz1ogvb/image.jpg

Dziś dotarły elementy (dumnie to brzmi) pakietu oświetlenia gałki zmiany biegów... Trzeba to tylko teraz założyć..

http://s9.postimage.org/wknw5kd4r/20130213_134703.jpg

http://s17.postimage.org/52d5iyauj/20130213_134725.jpg

http://s3.postimage.org/aofded88v/20130213_134734.jpg

i montaż

http://s8.postimage.org/k7ni5ek5t/20130213_160240.jpg

http://s4.postimage.org/bq52b6gt5/20130213_160250.jpg

http://s18.postimage.org/4qp9n7whx/20130213_160302.jpg

http://s9.postimage.org/rsvkxvqm3/20130213_160309.jpg

http://s11.postimage.org/4ude0ql8f/20130213_171008.jpg

Po LEDach przyjdzie pewnie kolej na wykonanie podświetlenia kubka i wizytownika...

http://s8.postimage.org/xbg0tihox/listwa_do_podwietlenia_kubka_i_wizytownika_1.jpg

http://s11.postimage.org/ty7jwvsgf/listwa_do_podwietlenia_kubka_i_wizytownika_5.jpg

http://s8.postimage.org/4ypl062a9/listwa_do_podwietlenia_kubka_i_wizytownika_6.jpg

Kolejne mody już lada chwila :) Doszły ori graty do podświetlenia kubeczka i wizytownika :) Może już dziś będzie siedziało w autku .... :)

http://s12.postimage.org/fi8rzx28p/20130214_134214.jpg

http://s8.postimage.org/47p6njtpd/20130214_134219.jpg

Montaż - puki co w domu...na stole...

(Podziękowania za pomoc dla : kuba9001 & Kshyhu87)

http://s18.postimage.org/nn43h3hvp/20130214_184917.jpg

http://s4.postimage.org/3v65hajvt/20130214_184926.jpg

http://s7.postimage.org/ogz152zp3/20130214_194149.jpg

http://s11.postimage.org/yc5sfp1pb/20130214_201005.jpg

http://s3.postimage.org/gpl22wj27/20130214_204619.jpg

I efekt finalny w bolidzie (kubek na fotce wyszedł coś ciemniej ale świeci OK)

http://s17.postimage.org/uu25jh1p7/20130215_141952.jpg

Kolejny modzik - tym razem bardziej estetyczny niż praktyczny - wymiana gumek na przyciskach pilota...

http://s3.postimage.org/5j4z59gjj/20130213_134641.jpg

http://s18.postimage.org/4k397utz9/20130213_134651.jpg

Przed :

http://s18.postimage.org/bjlwkyjb9/20130213_135046.jpg

i po :

http://s12.postimage.org/c7mpopent/20130213_135353.jpg

 

W między czasie przyszły deszczowe dni. Do auta zawitał nowy komplet wycieraczek areo: przód i tył.

Od dłuższego czasu zmagałem się z problemem "uwalonego" buzzerka/głośniczka w zegarach sygnalizującego: rezerwę, zapalone światła przy wychodzeniu z auta, inne alarmy w pojeździe.

Dziś zmobilizowałem swoje siły i zabrałem się za dziada.....

Operacja trwała prawie godzinę ale wszystko wróciło do normy :)

 

Edytowane przez simon__75

Opublikowano

fajne wozidełko..bezawaryjnosci życze

Opublikowano

W dobrym kierunku idziesz :decayed:

a ja mam pytanie jaki miałeś objaw jak padł ten zaworek na filtrze :eusathink:

Opublikowano
  • Autor
W dobrym kierunku idziesz :decayed:

a ja mam pytanie jaki miałeś objaw jak padł ten zaworek na filtrze :eusathink:

W sumie przypadkiem wyszedl ten zaworek...zdjąłem pokrywe silnika - i caly filtr byl uwalony w paliwie... wymienilem oringi ale nic to nie dalo...wywalilem stary wsadzilem nowy i wszystko wrocilo do normy :)

Opublikowano

O co kaman z tym zestawem naprawczym rolety?

Opublikowano
  • Autor
O co kaman z tym zestawem naprawczym rolety?

Roleta w tych avantach ma tendencje do opadania (ta ostatnia czesc w której jest uchwyt do jej zaciągania) na dziurach, hopkach i wybojach... zestaw przykrecasz w miejsca gdzie zaczepia sie roleta o boczki...

Robi sie tak jakby wieksze wglebienie. Po tym zabiegu jeszcze mi sie nie zdarzyło żeby roleta mi opadła czy wyskoczyla z zaczepów.... trzyma sie jak przyklejona :)

Opublikowano
O co kaman z tym zestawem naprawczym rolety?

Roleta w tych avantach ma tendencje do opadania (ta ostatnia czesc w której jest uchwyt do jej zaciągania) na dziurach, hopkach i wybojach... zestaw przykrecasz w miejsca gdzie zaczepia sie roleta o boczki...

Robi sie tak jakby wieksze wglebienie. Po tym zabiegu jeszcze mi sie nie zdarzyło żeby roleta mi opadła czy wyskoczyla z zaczepów.... trzyma sie jak przyklejona :)

Czy też taki zestawik muszę zakupić, bo dokładnie te same objawy są u mnie. Jeszcze skrzypi cholera :/

Opublikowano
  • Autor
O co kaman z tym zestawem naprawczym rolety?

Roleta w tych avantach ma tendencje do opadania (ta ostatnia czesc w której jest uchwyt do jej zaciągania) na dziurach, hopkach i wybojach... zestaw przykrecasz w miejsca gdzie zaczepia sie roleta o boczki...

Robi sie tak jakby wieksze wglebienie. Po tym zabiegu jeszcze mi sie nie zdarzyło żeby roleta mi opadła czy wyskoczyla z zaczepów.... trzyma sie jak przyklejona :)

Czy też taki zestawik muszę zakupić, bo dokładnie te same objawy są u mnie. Jeszcze skrzypi cholera :/

U mnie pomogło...u Ciebie też pomoże :)

Tu ( http://www.motor-talk.de/forum/aktion/Attachment.html?attachmentId=445283 ) masz co i jak :)

Opublikowano

Fajny sprzęt, bezawaryjności :)

ps: czy ten zestaw żaróweczek który umieściłeś w swoim pierwszym poście będzie też pasował do sedana?

Opublikowano
  • Autor
Fajny sprzęt, bezawaryjności :)

ps: czy ten zestaw żaróweczek który umieściłeś w swoim pierwszym poście będzie też pasował do sedana?

Eeee który zestaw żaróweczek ??

Opublikowano

Carbonowe wstawki dopełniły całości aaa czwóreczki <3

Opublikowano

gratki modów :good:, zakładaj RNS-a :naughty:

Opublikowano
Fajny sprzęt, bezawaryjności :)

ps: czy ten zestaw żaróweczek który umieściłeś w swoim pierwszym poście będzie też pasował do sedana?

Eeee który zestaw żaróweczek ??

View image: Żarówki w AUDI A4 B6

Opublikowano
  • Autor

w sedani powinny byc te same....

---------- Post dopisany at 22:13 ---------- Poprzedni post napisany at 22:01 ----------

gratki modów :good:, zakładaj RNS-a :naughty:

Też się nad tym zastanawiam....tyle ze LEDowy troszke kosztuje :/

Opublikowano

super fura i piekny kolorek :kox:

Opublikowano

Ładnie dłubiesz Panie Kolego :wink:

Jedynie przyczepię się do kosmetyki:

z zewnątrz(pokaż jakieś aktualniejsze fotki)

skór (chyba będę musiał Ci pokazać, parę dobrych środków) :naughty:

Opublikowano
  • Autor
Ładnie dłubiesz Panie Kolego :wink:

Jedynie przyczepię się do kosmetyki:

z zewnątrz(pokaż jakieś aktualniejsze fotki)

skór (chyba będę musiał Ci pokazać, parę dobrych środków) :naughty:

Po myjni wrzuce cos aktualnego...

Co do skór to są "brudne" :( jak zakonczy sie okres mroźny będziemy je dokładnie czyścić :)

Opublikowano

dobra robota :good: rns-e koniecznie :decayed:

Opublikowano

Szymon ... jak wrażenia po przesiadce na większe heble?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.