Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie felgi... ? 17'' czy 18''


gados82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przymierzam się do zakupu felg.

Teraz jeżdzę na 16'' ale zostawiam je na zimę a na lato chce coś fajnego...

Zdecydowany jestem na jeden z tych klasycznych modeli

nr1

1286199645_125137303_1-lADNE-AUDI-A3-Felgi-19-cali-S-line-sRoDMIEsCIE-1286199645.jpg

nr2

leondp5.jpg

Bardziej przemawia za mną "nr1"

Fajnie było by jak by były z połyskiem...

Ale największy dylemat mam między rozmiarem 17 czy 18

Chciałbym 18 ale te nasze drogi dziury szkoda zawieszenia

Wypowiedzcie się czy jest jakaś duża różnica w komforcie jazdy na 18 i 17 i czy nie dostaje zbytnio zawieszenie przy takich felgach.

Oponki do tych felg to chyba 225/45 lub 215/45... bo chyba profil opony 40 to już tragedia podczas jazdy po naszych drogach ...

Liczę na wasze opinie i może jakieś propozycję sprzedaży...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te swiecace jak psu jajuszka to sa chinole... wygladaja bosko przez pol roku:facepalm: pozniej czar prysnie.... zreszta zajrzyj na allegro a sie przekonasz :kwasny:

nowki:

Felgi 18" 5x112 AUDI A4 A6 A8 S-LINE NOWE (3006593393) - motoAllegro

uzywki:

18 5x112 5x100 S-line AUDI A4 A3 S8 VW PASSAT SEAT (3005247361) - motoAllegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem u siebie w mieście koleś ma do sprzedania

Koła Audi s-line 18'' (3007029892) - motoAllegro

Tylko wiem że ten jego zakład zajmuje się prostowaniem itp więc nie wiadomo jaka historia tych felg ale plus że mogę nałożyć i sprawdzić jak się wożą.

Drugie znalazłem nie daleko ale są do renowacji i ciekawe czy proste

Sline Super Okazja Audi,VW 5x100 899zł (3018346201) - motoAllegro

Na razie podchodzę do sprawy spokojnie wysyp felg pojawi się pewnie pod koniec marca więc jeszcze miesiąc na uciułanie troszkę gotówki. Chciałbym się zamknąć ze wszystkim w 1500zł bo więcej nie będę miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pierwsze wyglądają na chinole (nie pakuj się w to), drugie znowu mają zły rozstaw śrub :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam przepraszam że się podłączę pod temat ale mam pytanko natomiast felg czy jak mam teraz felgi 15" to czy jak bym chciał założyć jakieś ładne 17" czy to normalnie wchodzi bez żadnych przeróbek i czy jak by jechało 5 osób to czy nic nie obciera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam przepraszam że się podłączę pod temat ale mam pytanko natomiast felg czy jak mam teraz felgi 15" to czy jak bym chciał założyć jakieś ładne 17" czy to normalnie wchodzi bez żadnych przeróbek i czy jak by jechało 5 osób to czy nic nie obciera

ludzie jezdza na 19 w b5:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam przepraszam że się podłączę pod temat ale mam pytanko natomiast felg czy jak mam teraz felgi 15" to czy jak bym chciał założyć jakieś ładne 17" czy to normalnie wchodzi bez żadnych przeróbek i czy jak by jechało 5 osób to czy nic nie obciera

ludzie jezdza na 19 w b5:wink:

19" w sedanie :wink:

Foto0250.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz dać i 19 spoko

wszystkim da się jeździć ale musisz pamiętać że masz takie fele

aaaa i co najważniejsze nie zapomnij o zwiększeniu mocy do minimum 160 kucyków bo jak dasz 18" na fabryczna moc to będziesz myślał że masz coś nie halo z autkiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście polecam 17 na polskie drogi 18 troszkę szkoda zawieszenia,

ojjj kolego a ja Ci powiem że jak jeździsz z głową to spokojnie można na 18 latać :wink: ja teraz planuje zmienić na 19 ale najpierw musze pogonic swoje 18tki :naughty:

też miałem dylemat czy 17 czy 18.. i dobrze, że mi z głowy wybyli 17 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście jeżdżę na 225/40/18 i nie narzekam a drogi też mam lipne:facepalm: jak masz dobre fele, oponki porządne to się fajnie jeździ na luzie:wink: mi też odradzano że 18 to jest lipa w jeździe i żebym kupił sobie 15:facepalm::polew: no śmiech a tak mam takie ładne cacka

DSC_0106_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już praktycznie jestem przekonany do 18 i jak narazie takich szukam powolutku. Boje się o jeszcze jedną rzecz kiedyś miałem Audi A3 97r. i tam miałem nałożone 17'' OZ na oponkach 225/45/17 i przydarzyło mi się dwa razy wymieniać maglownice. Mechanik za drugim razem stwierdził że fele mogą być za cieżkie, plus polskie dziury i dlatego tak się działo.

A co do obecnych poszukiwań to na 18 chciałbym założyć jak najwęższe opony chyba to będą 215? Nie chce żeby woziło mnie po koleinach, dodam że mam zawieszenie fabryczne. Profil 45 styknie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pierwsze wyglądają na chinole (nie pakuj się w to), drugie znowu mają zły rozstaw śrub :wink:

jeździłeś na takich felgach, że tak piszesz ??

Sam posiadałem 17" z dwoma rozstawami przelatałem 2 sezony po różnych drogach i NIGDY żadnej nie zagiąłem ani nic.... więc tak nie gadaj :)

17" sprzedałem i kupiłem teraz 18 " ... chociaż szukałem 19" :decayed::decayed: pomiędzy 17" a 18" nie ma prawie wcale różnicy w jeździe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pierwsze wyglądają na chinole (nie pakuj się w to), drugie znowu mają zły rozstaw śrub :wink:

jeździłeś na takich felgach, że tak piszesz ??

Sam posiadałem 17" z dwoma rozstawami przelatałem 2 sezony po różnych drogach i NIGDY żadnej nie zagiąłem ani nic.... więc tak nie gadaj :)

17" sprzedałem i kupiłem teraz 18 " ... chociaż szukałem 19" :decayed::decayed: pomiędzy 17" a 18" nie ma prawie wcale różnicy w jeździe

Miałem kiedyś alu made in prc i wystarczy :wink: Co prawda to były 13" ale dalej jest to rzesza negatywnych opinii wobec Twojej jednej :wink:

Może po prostu trafiłeś lepszą partię...

Ja chińskich felg nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pierwsze wyglądają na chinole (nie pakuj się w to), drugie znowu mają zły rozstaw śrub :wink:

jeździłeś na takich felgach, że tak piszesz ??

Sam posiadałem 17" z dwoma rozstawami przelatałem 2 sezony po różnych drogach i NIGDY żadnej nie zagiąłem ani nic.... więc tak nie gadaj :)

17" sprzedałem i kupiłem teraz 18 " ... chociaż szukałem 19" :decayed::decayed: pomiędzy 17" a 18" nie ma prawie wcale różnicy w jeździe

Miałem kiedyś alu made in prc i wystarczy :wink: Co prawda to były 13" ale dalej jest to rzesza negatywnych opinii wobec Twojej jednej :wink:

Może po prostu trafiłeś lepszą partię...

Ja chińskich felg nie polecam.

to ja będę drugą osobą, sam latałem na made in china i po sezonie ani jedna nie była skrzywiona, a zrobiłem w ciągu roku ok 30tys km.

każdą felgę można skrzywić, zależy jak jeździsz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...