Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co myślicie o warsztacie samoobsługowym wasze opinie


kamil031

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi: jak myślicie czy warsztat samoobsługowy samochodowy ma szanse na utrzymanie się z wynajęcia stanowiska z podnośnikiem za 20zł na godzinę i jednym kanałem na 2 samochody 10zł /h + wynajmowaniu odkurzacza piorącego na 3 godziny za 50zł + detergenty, wynajmowaniu odkurzacza zwykłego za 5zł 30min i wynajmowania profesjonalnych narzędzi w zestawach za 1zł/h

np: Śrubowy ściągacz łożysk, Ściągacz do sprężyn hydrauliczny, Zestaw ściągaczy drążków kierowniczych, Ściągacz sworzni, Ściągacz do tarcz i bębnów, Ściągacz bezwładnościowy

Ściągacz łożysk piasty przedniej, Narzędzia hydrauliczne wyciągarki podnośniki itp, Narzędzia elektryczne, szlifierki, polerki, endoskop, itp. Narzędzia ręczne klucze YATO itp. Wszystko to co potrzebne w warsztacie. Czy jak byście mieli okazje skorzystać z takiego warsztatu to czy byście często z niego korzystali. Proszę o opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualnie jestem bez garażu (garaże towar deficytowy) i gdybym miał takie stanowisko gdzieś u siebie w okolicy na pewno bym korzystał :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie myślę że jest sporo osób które same naprawiają sobie autka takie coś w mojej okolicy spowdowało by że dłubał bym cały czas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostępność cenowa do przemyślenia- 5 godzin na podnośniku to często cena drobnej usługi -a raczej o drobnych naprawach myślimy. Pomyślałbym też o fachowej pomocy mam tu na myśli mechanika który w zasadzie nie pracuje ale dogląda :kox: te wszystkie " Zosie -Samosie" co nie zawsze wiedzą :facepalm: co i jak naprawić i strasznie brudzą (wymiany olejów).:doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko sprawa, w mojej okolicy jest taki warsztat narzędzi nie mają szczególnie tych specjalistycznych o których wspomniałeś ściągacze itp. a szkoda jedynie imadło i szlifierka.

Jednak jest dostęp do lampy kanałowej, prąd itp Jest możliwość oddania płynów exploatacyjnych za free.

Po robocie sprawdzają czystość stanowiska, norma. koszt za 1h 5zł

Często korzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O mechaniku taż pomyślałem jak by ktoś potrzebował pomocy czy by sobie nie poradził z naprawą to wtedy ja bym to zrobił za niego albo doradził jak to zrobić, ale musiał by wtedy zapłacić nieco więcej za usługę. A co do cen to zawsze można się dogadać indywidualnie jak ktoś potrzebował by stanowiska na dłużnej czyli, od 5 do 10 godz to ceny były by mniejsze oczywiście rabaty tez wchodzą w grę. I w przyszłości zakup montażownicy do kół i wyważarki oraz komputera diagnostycznego do wszystkich marek aut i to wszystko taniej jak na normalnych warsztatach do dyspozycji klienta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O mechaniku taż pomyślałem jak by ktoś potrzebował pomocy czy by sobie nie poradził z naprawą to wtedy ja bym to zrobił za niego albo doradził jak to zrobić, ale musiał by wtedy zapłacić nieco więcej za usługę. A co do cen to zawsze można się dogadać indywidualnie jak ktoś potrzebował by stanowiska na dłużnej czyli, od 5 do 10 godz to ceny były by mniejsze oczywiście rabaty tez wchodzą w grę. I w przyszłości zakup montażownicy do kół i wyważarki oraz komputera diagnostycznego do wszystkich marek aut i to wszystko taniej jak na normalnych warsztatach do dyspozycji klienta

No.. jakiś pomysł na zarobienie $, tym bardziej że to okolica gdzie w okresie letnim sporo turystów, lepsze to niż laweta i diabeł wie jaki mechanik.

NO nie śmiało WSPOMNĘ TEŻ O RABACIE na A4 KLUB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wszystko mam obliczone na początek same zakupy podnośnik itp + wynajecie lokalu 200mkw z ogrzewaniem hali i biurem zapleczem sanitarnym to 25000tyś.

Ciekawi mnie czy to dobry pomysł na interes żeby nie wtopić kasy i czy zainteresowanie będzie,

sam nie raz szukałem kanału ale niestety brak, sam osobiście bym korzystał z takich usług jak by były ale czy inni też tak myślą jak ja o to jest pytanie czy interes by się kręcił jako tako

---------- Post dopisany at 16:06 ---------- Poprzedni post napisany at 16:02 ----------

O mechaniku taż pomyślałem jak by ktoś potrzebował pomocy czy by sobie nie poradził z naprawą to wtedy ja bym to zrobił za niego albo doradził jak to zrobić, ale musiał by wtedy zapłacić nieco więcej za usługę. A co do cen to zawsze można się dogadać indywidualnie jak ktoś potrzebował by stanowiska na dłużnej czyli, od 5 do 10 godz to ceny były by mniejsze oczywiście rabaty tez wchodzą w grę. I w przyszłości zakup montażownicy do kół i wyważarki oraz komputera diagnostycznego do wszystkich marek aut i to wszystko taniej jak na normalnych warsztatach do dyspozycji klienta

No.. jakiś pomysł na zarobienie $, tym bardziej że to okolica gdzie w okresie letnim sporo turystów, lepsze to niż laweta i diabeł wie jaki mechanik.

NO nie śmiało WSPOMNĘ TEŻ O RABACIE na A4 KLUB.

Rabacki jak najbardziej były by dla klubowiczów A4 klub pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości sprawdziłem u siebie i dowiedziałem się o dziwo o 2 takich "warsztatach" ale niestety obydwa już umarły, a szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł dobry . Pytanie brzmi? Ile osób mieszka w Twoim mieście i ile w najbliższej okolicy ? Opłacalność takiej inwestycji musi mieć jakąś stopę zwrotu. Bo 50 000 mieszkańców przełoży się na 5 % osób( posiadaczy pojazdu) bez dostępu do kanału i chcących coś robić samemu przy aucie. Atutem może być dostęp do narzędzi i sprzętów warsztatowych. O wiele lepszym rozwiązaniem byłoby prowadzenie przez Ciebie warsztatu samochodowego w małej specjalizacji np. "Sprzęgła" lub "centrum hamulcowe"ew.tłumiki i przy tym wypożyczalnia. Twoja praca przynosiłaby w miarę stałe dochody a stanowiska naprawcze dodatkowe. Weź pod uwagę ,że taka hala warsztatowa to też stałe spore obciążenie podatkowe i energetyczne.Z kwot które wymieniasz należy też rozliczyć się z fiskusem .:pali:- na to przyjdzie jeszcze poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie wtopienie kasy. oblicz ile będziesz mógł maksymalnie mieć wpływu kasy (bardzo optymistyczna wersja że będziesz mieć cały czas kogoś na "warsztacie") przez miesiąc a następnie oblicz ile będą wynosiły Cię rachunki (szczególnie ogrzewanie zimą), dodaj do tego jakiegoś pracownika, dodaj zusy, dodaj amortyzację sprzętu, reklama, czynsz za wynajem.

może już lepiej iść w kierunku w stylu "punkt szybkiej obsługi" wymiana oliw, filtrów, klocków + sklep z częściami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy biznes to ryzyko :wink: U mnie coraz lepszym interesem jest stawianie blaszaków na prywatnych działkach, po 10-20-30 sztuk. Zawsze wszystkie zajęte. Średnio ok 150zł miesięcznie od każdego za malutki blaszak w którym nie wolno naprawiać aut :decayed: Żadnych pracowników, czysty zysk.

Zdziwiłem się za to że te warsztaty samoobsługowe u mnie tak szybko zniknęły ale nie znam szczegółów czemu im nie wyszło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy biznes to ryzyko :wink: U mnie coraz lepszym interesem jest stawianie blaszaków na prywatnych działkach, po 10-20-30 sztuk. Zawsze wszystkie zajęte. Średnio ok 150zł miesięcznie od każdego za malutki blaszak w którym nie wolno naprawiać aut :decayed: Żadnych pracowników, czysty zysk.

Zdziwiłem się za to że te warsztaty samoobsługowe u mnie tak szybko zniknęły ale nie znam szczegółów czemu im nie wyszło...

A ile u Ciebie jest mieszkańców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w mieście ~215 tys. :wink: Ale warsztaty które znalazłem były w pobliskich miastach, jedno (20 minut jazdy) ~308 tys. a drugie (10 minut) ~125 tys. mieszkańców :wink:

Aglomeracja :decayed: Ale wiesz, "normalnych" warsztatów też tutaj pełno na każdym osiedlu. Zrób rozeznanie w swojej okolicy, czy dużo garaży, warsztatów, aut. Podpytaj znajomych i ich znajomych. Zobacz jak wygląda Twój potencjalny rynek. Ja tak jak mówię, nie mam pojęcia czemu te warsztaty tak szybko zniknęły. Może za mała reklama, może kiepska lokalizacja. Wiesz, duża liczba mieszkańców oznacza tylko tyle że do jeszcze większego grona potencjalnych klientów trzeba jakoś dotrzeć, co u mnie łatwe nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przyczyna upadających warsztatów samoobsługowych jest, duża liczba tzw. dzikich kanałów osiedlowych, np. z podkładów kolejowych itp.

Tam jest zazwyczaj syf ale jest za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny pomysł, sam chętnie bym korzystał z podnosnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.. można powiedzieć dobry pomysł, tylko czy dawałby zyski taki warsztat, chodzi głownie o to że w Polsce jest mały procent osób które nie mają miejsca by grzebać przy swoich furach, zazwyczaj zawsze sie trafi ktoś kto mieszka w domu jednorodzinnym i ma kawałek placu, (znajomy znajomego itp.) Swego czasu myślałem tez o takim czymś, ale po rozpoznaniu sytuacjii z mojego regionu i otoczenia, byłyby małe szanse.

W tej chwili mieszkam w Hiszpani w Madrycie, i korzystam tutaj z takiego własnie samoobsługowego warsztatu INICIO

Talleres MECANXPERT - Mantenimiento Integral jak większość tutaj osób które lubią sobie ''pogrzebać", ponieważ nie ma gdzie, mając nawet dom, w porównaniu do Polski, dlatego duża ilość osób korzysta tutaj z takich warsztatów samoobsługowych.

Moje zdanie, sprawa do przemyślenia, kwestia cen za wynajem boxu z narzędziami a cena drobnej naprawy u lokalnego mechanika.

Tutaj ceny są w garnicach 9/10 euro za 30 min

cały dzien 148E, pomoc mechanika 10min 5E. Co do cen w warsztacie u mechanika są to stawki bardzo dobre jeśli ktoś się zna na mechanice

Jeśli chodzi w Polsce lepiej otworzyć mały a dobry warsztat sam. i robić samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watpie zeby sie taki interes oplacal w malym miescie.

Watpie rowniez zeby 5% osob posiadajacych samochod i nie posiadajacych garaz/kanal zdecydowalo sie na takie uslugi.

Skonczy sie na tym, ze zapalencow zlapiesz kilku, a reszta pojawi sie raz, zeby zobaczyc ze nie daje rady i tak czy siak skonczy u mechanika.

Mialoby to sens, gdybys otworzyl normalny warsztat, zatrudnil mechanika/dwoch i mial dodatkowe np jedno stanowisko, dla chetnych samemu podlubac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...