Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wyciek płynu chłodzącego

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

A do oleju Ci nie wpada ten plyn? Jesli tak to uszkodzona chlodnica oleju, jesli nie i nie masz wycieku to pewnie najgorsze z mozliwych.

Opublikowano

U mnie tak samo ubywa. U mnie wyciek pojawia się z prawej strony tak jakby z lampy kapalo :) plama pod autem. Pytanie czy to na 100% plyn chlodniczy czy moze cos od klimy? Chociaz tam nic od klimy chyba nie.ma...

Opublikowano

no to wychodzi, że u mnie problem rozwiązany... od tygodnia nic nie uciekło. wymieniony zbiorniczek wyrównawczy i 2 oringi..

Opublikowano

U mnie chlodnica spalin. Zrobione obejscie (zlaczone 2 przewody) i plyn stoi idelanie.

  • 2 lata później...
Opublikowano

Witajcie koledzy,

od pewnego czasu zauważyłem ubytek płynu chłodniczego, zazwyczaj ubywa go na krótkich trasach, na odcinkach około 200km nie zauważyłem ubytków. Wiem skąd ucieka, ale nie wiem jak to nazwać, ktoś pomoże, jakieś rady? Oczywiście, mógłbym pokazać palcem obojętnie jakiemu mechanikowi i prawdopodobnie by mi to naprawił, ale swoją niunię oddaję tylko w nagłych wypadkach i chciałbym sobie to naprawić sam, nawet gdyby narzędzia kosztowały więcej niż robocizna u mechanika. Załączam foto- prawa strona silnika. Na zdjęciu dobrze widać zaśniedziałe wkręty i ślady wycieku.

Pozdrawiam

19240007.jpg

Opublikowano

Poczytaj o pompie wody, temat znany.

  • 5 tygodni później...
Opublikowano

Rzeczywiście była to pompa wody, auto po przejechaniu ponad 1000km jest suche. Po tym jak pompa wody zakończyła swój żywot płyn wyciekał z odpowietrznika, podobno pompa jest na oringu i nie cieknie z innych otworów na zewnątrz- to była odpowiedź mechanika. Koszt wymiany w Poznaniu to 300zł, pompa 250zł, płyn 40zł.

  • 7 miesięcy temu...
Opublikowano

Witam szanowne grono. U mnie również wyciek płynu chłodzącego. Cały silnik suchy oprócz jednego miejsca wskazanego na zdjęciu. Skąd według Was to ucieka  CDHA.

 

IMG_0176.JPG

Edytowane przez Bruno_74

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Witajcie ja mam pytanko odnoscie wycieku płynu

 

 mam taki problem z moim Audi. A mianowicie po jeździe i zgaszeniu silnika wszystko jest ok. Natomiast po około 2 godzinach od zgaszenia auta zaczyna uciekać płyn chłodniczy jak na załączonym zdjeciu. Czy z tej śruby to kapie z króćca  czy to jakiś oring będzie uszkodzony ?

1.JPG

Opublikowano

Jeżeli masz u góry króciec do podgrzewania płynu to bardzo możliwe, że właśnie tam cieknie.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Okazalo się że pompa wody. Po wymianie na nową jest spokój wszystko suche. ?

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

U mnie tez wyciek z miejsca na zdjęciu. Ubywa ok. 0.3 l na pol roku.Pompa wody jest w zestawie z ta obudowa czarna ? Czy wymiana samej pompy wody pomoże? 

Na Internecie pokazuje mi dwa rodzaje : jeden sam wirnik i drugi całość z termostatem itd  ?

thumb.jpeg

20a15fb34e02a87dbe54d00b8627.jpeg

Opublikowano

U mnie tez wyciek z miejsca na zdjęciu. Ubywa ok. 0.3 l na pol roku.Pompa wody jest w zestawie z ta obudowa czarna ? Czy wymiana samej pompy wody pomoże? 

Na Internecie pokazuje mi dwa rodzaje : jeden sam wirnik i drugi całość z termostatem itd  ?

20180709_163734.jpg

thumb.jpeg

20a15fb34e02a87dbe54d00b8627.jpeg

Edytowane przez Ciepły

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

u mnie pojawił się wyciek z tego samego miejsca co u Ciebie - czy wymiana pompy wody pomogła?

 

Opublikowano

u mnie wystarczyło wymienić uszczelnienia tego osprzętu

  • 7 miesięcy temu...
Opublikowano

Witam.

Posiadam A4B8 z 2010 2.0 ,143 KM CAGA. Mam problem z ubytkiem płynu chłodniczego, a mianowicie nigdzie nie ma wycieku,wszystko jest suche, EGR też suchy,pod korkami oleju oraz chłodniczym nie ma żadnej mazi, W aucie nie czuć nic aby przez nagrzewnice puszczał, nie widać żadnego białego dymu. Przejrzałem wszystko co było możliwe to sprawdzenia. Proszę o pomoc, bo już nie wiem co może to być. Pozdrawiam

Opublikowano
W dniu 28.07.2019 o 12:01, petel napisał:

Witam.

Posiadam A4B8 z 2010 2.0 ,143 KM CAGA. Mam problem z ubytkiem płynu chłodniczego, a mianowicie nigdzie nie ma wycieku,wszystko jest suche, EGR też suchy,pod korkami oleju oraz chłodniczym nie ma żadnej mazi, W aucie nie czuć nic aby przez nagrzewnice puszczał, nie widać żadnego białego dymu. Przejrzałem wszystko co było możliwe to sprawdzenia. Proszę o pomoc, bo już nie wiem co może to być. Pozdrawiam

Witam. Sprawdziłeś chłodnicę spalin?

Opublikowano

tak sprawdzałem i wszystko jest ok.

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Witam, mam problem z wyciekiem płynu chłodzącego z lewej strony od spodu silnika przy wężyku przykręconego dwoma śrubami. Czy ktoś się orientuje czy tam jest uszczelka? czy może tylko czymś smarowane? 

IMG_20191003_220726.jpg

Opublikowano

Jak dla mnie to spróbuj ten wąż dalej wsunąć, bo wygląda jakby tylko na końcówce tego króćca się trzymał, i przez to może cieknąć.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.