Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy a4 2.8v6 30v ma jakieś wspomaganie przy odpalaniu zimnego silnika


Gość Czarek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie o silnik 2.8v6 30v.Podczas odpalania na zimnym silniku obroty utrzymywały mi się zawsze na jakiś 1100 obr.Trwa to na ogół jakieś ok 2min.Podczas tego tgz. ssania słychać było jakby oprócz normalnej pracy silnika na ssaniu pracowało jakieś doładowanie powietrza coś jakby duża suszarka.Wszystko pracowało ok i nic mnie nie dziwiło.Pare dni temu,gdy rano odpaliłem autko usłyszałem jakiś hałas podczas tego ssania.Słychać to było jakby coś w pobliżu filtra powietrza napewno nie z silnika.Miałem wrażenie jakby coś obcierało o jakiś wentylator.Trwało to dokładnie tyle ile to ssanie,po czym silnik zszedł z obtotów i zrobiło się cicho jak zawsze.Podczas następnych odpaleń na ciepłym silniku wszystko było ok,ale następnego ranka znowu to samo.Tak było jeszcze ze dwa razy.Teraz mam cisze kiedy odpalam rano,ale za to silnik nierówno pracuje na ssaniu obroty wachają się od 1100 do 1000 i tak falują.Można z tym żyć,ale nie daje mi to spokoju.Może już ktoś miał podobny problem i mi podpowie co z tym fantem zrobić.A i jeszcze jedno, może ktoś zna dobry warsztat w Toruniu,godny polecenia,bo jak mam jeżdzić po tych mechanikach i mają mi wymienić pół samochodu zanim przez przypadek trafią na to co jest faktycznie,to już mam dosyć.Dostałem od znajomego nr.tel.do niby gościa co się zna,ale jak mu opowiedziałem o tym problemie to kazał mi wymienić olej,twierdząc,że to wina oleju i hałasują szklanki w silniku.Wiem jak mogą hałasować szklanki i zostawie to bez komentarza.Nie wiem może powinienem jeszcze napisać,że czasami obroty na ciepłym silniku, na tgz.luzie też nie są za równe,ale nie jest z tym tak źle i prawie jest to nie odczuwalne,słyszałem że te modele tak mają.Pozdrawiam wszystkich audikowców. :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rozumiem ze szukasz dziury w calym , moze jestes przewrażliwiony ale nie dzwon do "debili" fachowców ktorzy ci na telelfon diagnozuja auto, bo to bzdura jest ! olej co 15 tys niewczesniej

najpierw vag, pozniej czyszczenie przepustnicy, wymiena filtra powietrza, i przegoń auto na trasie gdzies[br]Dopisany: 29 Czerwiec 2008, 17:30 _________________________________________________i możliwe ze wezyk podciśnienia gdzies jest uszkodzony i to by tlumaczyło syczenie i falowanie obrotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady,mam zamiar jechać na komputer do autoryzowanej stacji audi w toruniu.Może ktoś wie jakich tam mają fachowców.Mam tylko nadzieje że mnie nie wykończą nerwowo :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ssaniu to tylko pracuje na pb.

A na ciepłym to i na pb i na Lpg.

Ale zaznaczam,że na ciepłym silniku na biegu jałowym nie jest to aż tak mocno odczuwalne.

Bardziej mnie martwi to ranne falowanie i na pb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje to tak jak sugeruje pre_pl, padła "wtórna pompa pneumatyczna", która wspomaga pracę zimnego silnika zaraz po rozruchu. Znajdziesz ją pod filtrem powietrza, zaraz za zderzakiem, a przed prawym kołem. VAG też powinien zdiagnozować błąd tego urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej to mi ta pompa wtórna pasuje.Dzięki Mateusz.Miałem takie właśnie odczucie,że tam jest jakieś wspomaganie podczas odpalania na zimnym silniku.Zobaczymy co wyjdzie na serwisie.Dam Wam znać co wyszło. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"wtórna pompa pneumatyczna" sprawdź wężyki przy pompce i pod główną osłoną silnika może sie rozłączyły ja tak miałem one są na zatrzaskach i czasami sie rozłączają , byc moze padła pompa, sprawdź ją i bedziesz wiedział ale gdyby padła to chyba by sie zapalała kontrolka silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...