Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Swap tiptronica na manual


michal.z

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wiem, że był niedawno podobny temat ale tam było o zwykłym automacie i w innym silniku, więc prosze nie krzyczeć :) Chciałbym sobie zmienić skrzynie z tiptronica na manuala. Czy jest to wogóle możliwe? Jakie ewentualne koszty i jakie części trzeba kupić do takiej podmianki? Mój silnik to afb jeśli ma to jakieś znaczenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super, bo nie chce sie rozstawać z moim autkiem i kupować nowego w manualu :) To czekam jeszcze na kogoś kto sie bedzie orientował w kosztach i potrzebnych częściach.

I jeszcze jedno pytanie, podejdzie do afb 6-biegowa skrzynia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jakiś rodzaj rzeźby już także nie bądź zdziwiony jak koszty roboty będe takie jak cena dwuch manulanych skrzyń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świadomy, że koszty mogą być spore, skrzynia 6 biegowa do 2,5 tdi około 1200zł, półosie około 300zł/sztuka, coś jeszcze z części bedzie potrzebne? O kosztach robocizny nie mam pojęcia, dlatego pytam :)

Witam,

Dodatkowo potrzeba:

serwo ,komputer (zmiana softu) ,pedały ,możliwe że stacyjka ,drążek zmiany biegów z machanizmem..

Możliwe ,że coś pominąłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie taki swap to rzeźnia :thumbdown: auto wyjechało z fabryki z tipem, dlaczego chcesz je okaleczyć i wstawić manual? Poza tym w tych autach jest już na tyle dużo elektroniki, że łatwo coś pominąć przy podmiance i potrzeba kumatego mechanika do tej roboty, a tacy się cenią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie taki swap to rzeźnia :thumbdown: auto wyjechało z fabryki z tipem, dlaczego chcesz je okaleczyć i wstawić manual? Poza tym w tych autach jest już na tyle dużo elektroniki, że łatwo coś pominąć przy podmiance i potrzeba kumatego mechanika do tej roboty, a tacy się cenią.

Czemu uważasz, że to kaleczenie auta? Tip jest wygodny ale do ostrzejszej jazdy średnio sie nadaje, a do tego nie można nim nawet na hamownie wjechać, co troche ogranicza mody silnika. Nie mam zamiaru tego robić u pana Gienka w szopie tylko u porządnego mechanika, który bedzie miał o tym pojęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz dac za to kilka tysięcy to nie bardziej opłaca Ci się sprzedac auto i kupic podobne w manualu ?? Chyba lepiej byś na tym wyszedł finansowo i miałbyś wszystko fabryczne ,a nie przerobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kolega przerabiał kupowanie A4 i dostać coś nie bite, nie zajechane, z realnym przebiegiem poniżej 300kkm to trudna sprawa, więc wole zostać przy swoim pewnym aucie, z którego poza skrzynią jestem w pełni zadowolony niż kupić coś mało pewnego i czekać aż padnie. Poza tym zamierzam swoim autem pojeździć jakiś czas i wole wydać troche więcej kasy i mieć wszystko jak chce zrobione. Wszyscy piszą, że za robocizne trzeba wydać kilka tysięcy, a jeszcze nikt nie podał konkretnej kwoty. Jak bede dokładniej wiedział jakie to koszty, to wtedy podejme ostateczną decyzje, po to założyłem ten temat żeby sie dowiedzieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kolega przerabiał kupowanie A4 i dostać coś nie bite, nie zajechane, z realnym przebiegiem poniżej 300kkm to trudna sprawa, więc wole zostać przy swoim pewnym aucie, z którego poza skrzynią jestem w pełni zadowolony niż kupić coś mało pewnego i czekać aż padnie. Poza tym zamierzam swoim autem pojeździć jakiś czas i wole wydać troche więcej kasy i mieć wszystko jak chce zrobione. Wszyscy piszą, że za robocizne trzeba wydać kilka tysięcy, a jeszcze nikt nie podał konkretnej kwoty. Jak bede dokładniej wiedział jakie to koszty, to wtedy podejme ostateczną decyzje, po to założyłem ten temat żeby sie dowiedzieć :)

dobrze gada :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy piszą, że za robocizne trzeba wydać kilka tysięcy, a jeszcze nikt nie podał konkretnej kwoty

no ale czekając aż ktoś napisze ile to mniej więcej będzie kosztować to pewno podzwoniłeś po warsztatach i wiesz już ile ?

Rzuć ceną proszę :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie taki swap to rzeźnia :thumbdown: auto wyjechało z fabryki z tipem, dlaczego chcesz je okaleczyć i wstawić manual? Poza tym w tych autach jest już na tyle dużo elektroniki, że łatwo coś pominąć przy podmiance i potrzeba kumatego mechanika do tej roboty, a tacy się cenią.

Czemu uważasz, że to kaleczenie auta? Tip jest wygodny ale do ostrzejszej jazdy średnio sie nadaje, a do tego nie można nim nawet na hamownie wjechać, co troche ogranicza mody silnika. Nie mam zamiaru tego robić u pana Gienka w szopie tylko u porządnego mechanika, który bedzie miał o tym pojęcie.

Może moja opinia jako zwolennika automatów jest nieco jednostronna, niemniej twierdzę że co fabryka to fabryka, bo zakres zmian jest wbrew pozorom bardzo duży. Sam dowiadywałem się kiedyś nt. możliwości swapa manuala na auto ale w tą stronę zrobić jest jeszcze trudniej niż na odwrót- ekonomicznie nieopłacalne :no: Twój pogląd nt. ewentualnych modów czy ostrzejszej jazdy ma sens, jednak po co w takim razie kupowac auto z tipem ,lepiej znaleźć od razu coś interesującego w manualu. Da się :)

Heh, starczy tego OT bo zaraz nam się tu dyskusja manual/automat zrobi :tongue4:

A co do kosztów to prawda jest taka że jeśli tanio wyrwiesz kompletnego dawcę częsci, może się opłacać. Koszt kompletowania pojedyńczych elementów jest większy, wystarczy spojrzeć chociażby na allegro i dodawać. No i koniecznie trzeba mieć kompletną listę częsci do zmian żeby nie było niespodzianki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tip sam w sobie do normalnego przemieszczania jest całkiem fajny ale i tak wolałbym 6 biegowego manuala. Swoje auto kupiłem bo trafiła sie okazja, był w miare tani, nadwozie,środek i zawieszenie w bdb stanie, silnik igła, żal było nie brać, tymbardziej, że wszystkie poprzednie a4 które oglądałem były albo w kiepskim stanie, albo dużo za drogie, naprawde ciężko jest znaleźć afb/akn w dobrym stanie, a nie tylko odpicowane do sprzedaży, a w rzeczywistości sypiące sie.

A co do części, to jeśli sie zdecyduje to przełoże całość z jakiegoś anglika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...