Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Jakie letnie oponki


Mada

Rekomendowane odpowiedzi

Nie stać mnie na jakieś bajery do mojej niuni, ale chcę kupić jakieś dobre letnie opony.

Osobiście zazwyczaj jeździłam na Fuldach dlatego zastanawiam się nad kupnem: Fulda Carat Progresso.

Czy ktoś z was ma jakieś doświadczenia z tymi oponami? Albo może doradzić jakie inne warto zakupić (ale w podobnej cenie - Fuldy chodzą [rozmiar 195/65R15] - ok 200pln)

(moje autko kupiłam miesiąć temu na zimówkach i wstyd się przyznać ale jeszcze nie zdarzyłam wymienić - wiadomo trzeba przy zakupie ponieśc pewne wydatki - przeglad, nowy rozrząd, filtry, olej itp, dlatego dopiero teraz biorę się za ogumienie :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po konsultacjach z 'fachowcami" zdecydowałam się jednak na takie oponki jakie miałam w poprzednim audi - Fulda EcoControl - bardzo dobrze trzymały się nawierzchni zarowno mokrej jak i suchej, no i praktycznie nie było widać na nich śladów użytkowania :)

Natomiast te Fuldy Carat Progresso to podobno się na brzegach ząbkują - czy cuś takiego :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/item392109218_205_55_16_nowe_opony_letnie_205_55r16.html koledzy co myślicie o tym. Szukam opon dla taty, nie muszą być wyczynowe bo 200 nie jeździ, chodź wiadomo że czasem nie trzeba szybko jeździć żeby się dobre opony przydały... Lepiej kupić takie nowe czy np jakieś dużo lepsze używane w tej samej cenie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Toyo T1R zrobiłem ponad 4 tys na nich w 2 miechy i jest ok wszystko. Bardzo dobre opinie słyszałem o Continental SportContact

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/item392109218_205_55_16_nowe_opony_letnie_205_55r16.html koledzy co myślicie o tym. Szukam opon dla taty, nie muszą być wyczynowe bo 200 nie jeździ, chodź wiadomo że czasem nie trzeba szybko jeździć żeby się dobre opony przydały... Lepiej kupić takie nowe czy np jakieś dużo lepsze używane w tej samej cenie??

Ja osobiście wolałbym kupić markowe używane, VSP ? pierwszy raz słyszę, pewnie jakaś chińszczyzna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście też wole "niby gorsze", ale sprawdzonej marki. Trzeba poczytać opinie ludzi i bedzie wiadomo czy warto sie pchac w dany model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja osobiście zacząłem szukać opon do mojego samochodu zaraz po jego kupnie. Na pierwszy ogień poszły letnie opony w takim samym rozmiarze jak Twoje. Poczytałem trochę opinii na necie i zdecydowałem sie na kapcie firmy Yokohama (http://opony.pl/opony.asp?oid=112646&rodzaj=1). Powiem szczerze, że opony są rewelacyjne zakręty łykają aż miło, nie ma efektu pływania, nie hałasują zbytnio. Na mokrych nawierzchniach spisują się równie dobrze. Ja raczej preferuję dość agresywny styl jazdy i jeżeli Ciebie takie coś też kręci to z czystym sumieniem mogę Ci polecić. Użytkownicy czepiają się ścieralności tych opon. Na letnich jeżdżę już drugi sezon i na razie nie widać jakiejś znaczącej różnicy.

Dodam jeszcze, że po dobrym wrażeniu letniej wersji opon firmy Yokohama zdecydowałem się również na zimowe (http://opony.pl/opony.asp?oid=94814&rodzaj=1). Dla mnie to jest klasa sama w sobie. Przetestowałem je w zimie w Norwegii i mogę powiedzieć żę nie miałem większych problem z jazdą na nich tam. Jeżeli ta firma będzie dalej kontynuowała ścieżkę, którą podąża to na pewno kolejne opony też będę kupował tej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis wrzuciłem oponki Toyo Proxes T1r kupione w rozmiarze 205/55/16 za 290zł :naughty: :naughty:

Pierwsze wrazenie to cisza w aucie (wczesniej na przodzie miałem dunlop sp9000 a tył brigestone potenza)

Odnosnie własciwosci jezdnych to dopiero bede testował :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yokohame kupilem do bylego autka ale w rozmiarze 13...i trzymaly sie niezle. Teraz kupilem Pirelki P7 sugerowalem sie testami ADAC..wyszly jako najlepsze w tescie...kupilem za 250 z dostawa. W warsztacie mowili ze osobiscie wybrali by Continentale!!! Ciekawe czemu....[br]Dopisany: 10 Sierpień 2008, 22:14 _________________________________________________Dodam ze Pirelki P7 205/55 R16 oczywiscie...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P7 cichutkie na zakretach nie piszcza dobrze sie trzymaja choc nie jezdzilem na innych w tym rozmiarze dlatego moge byc malo wiarygodny:))))

u mnie p7 szumią jak nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...