Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B5 1,8T Quattro '99 by Romanoo


Romanoo

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, ja kupiłem ładną sztukę (a4) z forum i padł silnik... nic na to nie wskazywało, a jednak! Wymieniaj silnik jak coś się będzie działo bo może być zajeżdżony i remont pochłonie więcej niż nowe serce:P Jak na razie nowe serce w mojej a4 pracuje bardzo ładnie i oleju nie bierze:D

Tak, kupisz inny silnik który też po czasie padnie i co? wrzucisz trzeci? takie myślenie jest dobre ale jak chcesz auto puścić w świat za rok/dwa, a jak raz wydasz na remont to pojeździsz bardzo długo i bezproblemowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej zasadzie każdy by musiał remont robić.Każdy kto ma jakieś pojęcie potrafi wstępnie ocenić silnik,a najlepiej jak w komorze jeszcze jest to nie widzę problemu.Silnik po remoncie to już nigdy nie będzie to samo.Nie mówię tu oczywiście o planowaniu czapki bo to można nazwać kosmetyką a nie remontem.Takie jest moje zdanie przynajmniej:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiedziałem dzisiaj troche na garażu z :audi:i ze znajomym mechanikiem, olej wymieniony na Mobil 1 10W40, po konsultacji stwierdziliśmy że skoro bierze olej, lepiej będzie go zalać pół-syntetykiem i nowy filtr oleju do tego, wymieniłem wszystkie świece na NGK Platinum i pali na dotyk :wink: Więcej usterek nie stwierdzono, w tygodniu sprawdzę ciśnienie na cylindrach, bo chłop klucz gdzieś przesiał, ale kumpel wsadził palec a ja pompowałem i powiedział, że jest ok. 13,5 do 14 atmosfer i trzymał ale go paznokieć zaczął boleć :decayed: Świece wyglądały na troszke zakopcone więc żaden cylinder oleju nie bierze, w przyszłym tygodniu będę 100% pewny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu stwierdziliście,że skoro bierze olej to zalać go pół syntetykiem? Będzie wtedy mniej brał niż na syntetyku? Nie czaję.Wydaje mi się , że to jest kwestia tego czy jest wyciek czy spala olej.Jeśli byłby gdzieś wyciek to rzeczywiście zalanie syntetykiem mogłoby powiększyć ten wyciek ale jeśli spala olej to na syntetyku nie będzie go brał więcej.Oczywiście to jest tylko moja teoria,szczerze powiedziawszy to nie jestem jakiś "obcykany" w tym.Więc jeśli się mylę to proszę,niech ktoś mnie poprawi i wyprowadzi z błędu.:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest podstawowy błąd, a raczej niewiedza. Też przez to przechodziłem, ale jesteś nowy to wszystkiego się dowiesz :wink: Zalej go Motulem 5w40 a nie jakimś półsyntetykiem Castrola. Jesli Ci spala olej to trzeba to sprawdzic dobrze a nie isć na łatwizne i lać jakiś shit do silnika. Po za tym ja się już nauczyłem że raczej auta z komisu nigdy nie kupię, powód? Komis przecież chce zarobic a nie postawic auto na placu żeby się z pół roku sprzedawało. Polityka takich komisów jest prosta, tanio kupić i dobrze na tym zarobić... Perełki się zdarzają ale takie "okazje" nawet nie są wystawiane tylko przechodzą z rąk do rąk, to znaczy że ktoś odkupi takie auto z rodziny albo się sprzeda dobremu znajomemu który wie ze pojeździ takim autem długo i bezawaryjnie. Także sprawdź dobrze co jest nie tak z silnikiem, i na naprawie nie oszczędzaj, bo jeśli chcesz oszczędzić to się to zemści podwójnie. Ja już taką nauczę dostałem, więcej czasu i pieniędzy tylko stracisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiedziałem dzisiaj troche na garażu z :audi:i ze znajomym mechanikiem, olej wymieniony na Mobil 1 10W40, po konsultacji stwierdziliśmy że skoro bierze olej, lepiej będzie go zalać pół-syntetykiem i nowy filtr oleju do tego, wymieniłem wszystkie świece na NGK Platinum i pali na dotyk :wink: Więcej usterek nie stwierdzono, w tygodniu sprawdzę ciśnienie na cylindrach, bo chłop klucz gdzieś przesiał, ale kumpel wsadził palec a ja pompowałem i powiedział, że jest ok. 13,5 do 14 atmosfer i trzymał ale go paznokieć zaczął boleć :decayed: Świece wyglądały na troszke zakopcone więc żaden cylinder oleju nie bierze, w przyszłym tygodniu będę 100% pewny.

:doh::polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiedziałem dzisiaj troche na garażu z :audi:i ze znajomym mechanikiem, olej wymieniony na Mobil 1 10W40, po konsultacji stwierdziliśmy że skoro bierze olej, lepiej będzie go zalać pół-syntetykiem i nowy filtr oleju do tego, wymieniłem wszystkie świece na NGK Platinum i pali na dotyk :wink: Więcej usterek nie stwierdzono, w tygodniu sprawdzę ciśnienie na cylindrach, bo chłop klucz gdzieś przesiał, ale kumpel wsadził palec a ja pompowałem i powiedział, że jest ok. 13,5 do 14 atmosfer i trzymał ale go paznokieć zaczął boleć :decayed: Świece wyglądały na troszke zakopcone więc żaden cylinder oleju nie bierze, w przyszłym tygodniu będę 100% pewny.
:facepalm: "zmień" tego kumpla/mechanika, bo jeszcze sobie krzywdę zrobi:polew:

...no nie mówiąc już o tym pseudo oleju:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczcie mi tak łopatologicznie dlaczego, akurat ten olej tzn. Motul 5W40 a nie inny ? Bo widzę że na forum panuje zasada Motul ponad wszystko a reszta to shit... Nikt z nas nie ma pojęcia co jest rozlewane do tych baniek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczcie mi tak łopatologicznie dlaczego, akurat ten olej tzn. Motul 5W40 a nie inny ? Bo widzę że na forum panuje zasada Motul ponad wszystko a reszta to shit... Nikt z nas nie ma pojęcia co jest rozlewane do tych baniek...

Bo 5w40 lub 5w30 powinno się lać do tego silnika :wink: A dlaczego akurat motul? Bo po prostu to b.dobry olej o wiele lepszy od Mobila lub Castrola albo Millers również jest dobrym olejem ale jak będziesz kupował Motula to najlepiej z sprawdzonego źródła bo jest sporo podróbek zwłaszcza na allegro. Ja się przesiadłem z 10w40 na 5w40 motula i różnica jest naprawdę duża, silnik ciszej pracuje a przede wszystkim o wiele równiej :wink:

Tu masz różnice między fake a ori motulem.

http://a4-klub.pl/silniki-diesla-29/all-tdi-prawda-falsz-olej-motul-181442/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile dolewasz oleju i po jakim przebiegu?
Ja np. na ok. 10 000km dolewam 0.2-0.5l oleju przy często "ostrej" jeździe, bo turbo nie powiem już puszcza olej i wymiana w tym roku będzie na pewno:wink:. A ja leje 5w30 fakt faktem mam diesla, ale syntetyk:wink:. A jak koledzy piszą...motul z dobrego źródła jest dobrym olejem i do TURBO, tylko syntetyk nie ważne w jakim jest on stanie. Chociaż ja leję shell helix ultra 5w30...taki był lany od nowości. A auto miała ciotka kumpla, potem on...no i ja teraz:wink:

przebieg 260tkm:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile dolewasz oleju i po jakim przebiegu?

Przebieg licznikowy mam 226,000 ale wątpie żeby był prawdziwy. jak jeździłem na 10w40 to dolewałem około 0,5-0,7 litra na 10tyś km a na 5w40 jeżdżę od 1,5 miesiące i nie dolewałem jeszcze nic :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile dolewasz oleju i po jakim przebiegu?

Przebieg licznikowy mam 226,000 ale wątpie żeby był prawdziwy. jak jeździłem na 10w40 to dolewałem około 0,5-0,7 litra na 10tyś km a na 5w40 jeżdżę od 1,5 miesiące i nie dolewałem jeszcze nic :wink:

to dolejesz:wink: to nie jest tak że jak na 10w40 brał olej to pozmainie nie bedzie, noramlanie tyle samo sobie łyknie, ja jakiejś mega róznicy nie odczułem po zmianie oleju:whistling: takze nie oczekiwac cudów po takim zabiegu, ale lać 5w40 jak fabryka zaleciła:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście że kolega nie przyłożył czegoś "innego".

Spróbuj z 5w50, zwłaszcza jeżeli lubisz przycisnąć. Masz np. Mobil 1 Peak Life. To może wyleczyć skutek ale przyczyna dalej pozostanie. Przyrównać to można do reanimacji nieboszczyka prądem. Ciało zacznie podskakiwać, ruszać się ale nie przemówi i nie mrugnie okiem.

Autko jest ładne, z potencjałem, na pewno ogarniesz komplikacje które wyłoniły się po zakupie ;)

Nie każdy jest alfą i omegą przy kupnie auta, to tak kwestią przypomnienia co niektórym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście że kolega nie przyłożył czegoś "innego".

Spróbuj z 5w50, zwłaszcza jeżeli lubisz przycisnąć. Masz np. Mobil 1 Peak Life. To może wyleczyć skutek ale przyczyna dalej pozostanie. Przyrównać to można do reanimacji nieboszczyka prądem. Ciało zacznie podskakiwać, ruszać się ale nie przemówi i nie mrugnie okiem.

Autko jest ładne, z potencjałem, na pewno ogarniesz komplikacje które wyłoniły się po zakupie ;)

Nie każdy jest alfą i omegą przy kupnie auta, to tak kwestią przypomnienia co niektórym.

Wszystko się zgadza tylko to samo zostało zarzucone osobom, które ten samochód umieściły jako padło w trefnych ogłoszeniach.

Podobno te osoby się nie znały:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to już druga strona medalu Armi...

Przypadek też mówi sam za siebie, powoli ukazują się kosztowne perełki. Gdyby jednak kolega przeczytał i wiedział o wątku trefne ogłoszenia, zapewne nie kupiłby auta. A później ktoś inny zalogowałby się na forum, mając problem z tym czy z tamtym - to taka historia alternatywna.

Nie zmienia to faktu, że kupno auta staje się czymś w rodzaju totalnej loterii i jak trafisz, to faktycznie można od razu lecieć po dobre Whisky i poszczypać swoją kobietę :). Nauka przez doświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile dolewasz oleju i po jakim przebiegu?

Przebieg licznikowy mam 226,000 ale wątpie żeby był prawdziwy. jak jeździłem na 10w40 to dolewałem około 0,5-0,7 litra na 10tyś km a na 5w40 jeżdżę od 1,5 miesiące i nie dolewałem jeszcze nic :wink:

to dolejesz:wink: to nie jest tak że jak na 10w40 brał olej to pozmainie nie bedzie, noramlanie tyle samo sobie łyknie, ja jakiejś mega róznicy nie odczułem po zmianie oleju:whistling: takze nie oczekiwac cudów po takim zabiegu, ale lać 5w40 jak fabryka zaleciła:wink:

To że doleje to wiem ale mam nadzieje że na 5w40 nie będę musiał dolewać więcej niż wcześniej jeżdżąc na 10w40 :wink: Na 10w40 dolewałem 0,5-0,7 litra na 10 tyś km i mam nadzieję że teraz po zmianie na 5w40 będę dolewał tyle samo co na 10w40.Z resztą pół litra na 10 tyś km to moim zdaniem nie jest dużo :wink: Ja różnicę odczułem taką że silnik pracuje o wiele ciszej i trochę równiej :wink:

Dobra koniec tego OT. Romanoo ja bym zmienił na 5w40 początkowo sam miałem stracha bo mechanior mi nagadał głupot ale jak dotąd nie żałuje tej zmiany i mam nadzieję że to się nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...